Alíkovina

Mají mě vůbec rádi?

vydáno  •  Rodičům
Jednoho dne mi maminka oznámila: "Budeš mít sourozence!" Já z toho měla takovou radost, že jsem myslela, že se zblázním! Ale to jsem ještě nevěděla, co to obnáší: větší pozornost, péči a podobně.

Ilustrační fotografie - Kočárek, dítě, kojenec, © Profimedia.cz

Když se mi narodil malinký bratříček, bylo mi šest. Proto jsem ani zdaleka nevěděla, co takový prcek potřebuje a ani jsem se tím nijak nezabývala. Potom přišli za mamkou a bráškou do porodnice moje babičky, dědečkové a další příbuzní a já si připadala odkopnutá. Prostě se mi zdálo, že jsem pro ně najednou vzduch.

Když jsme si ho přivezli z porodnice domů, bylo krásně barevné jaro. Protože byl můj bráška moc hodný (stále jen spinkal), tak mi maminka řekla: "Ájo, nechceš si ho vzít ven?" Tak jsem s bratříčkem byla venku a stále ho vozila v kočárku, aby usnul, protože když jsem zastavila, začal plakat.

Ale potom přišly kamarádky a ptaly se, jestli s nimi nechci jít někam jinam. Řekla jsem, že půjdu ráda, ale pak jsem si uvědomila: co bráška? Proto jsem zazvonila na mamku a řekla jí, že už ho nechci hlídat, že bych chtěla jít z kamarádkama pryč! Mamka odpověděla, že zůstanu tady za to, že na ni křičím. Tak jsem další hodinu musela vozit bráchu a stále mi vrtalo hlavou: mají mě rodiče ještě rádi, když se narodil brácha? Jasně že ano, ale mně to nedošlo.

Potom jsme šli s bráchou domů a já se zoufale zeptala mamky: "Máš mě ještě vůbec ráda?" Maminka řekla, že mě ráda má, a moc, ale že ji zlobím. A pak ještě dodala, že i kdybych ji zlobila celý život, bude mě mít pořád ráda.

Pokud máte taky mladší sourozence, pamatujte si: rodiče vás budou mít vždycky rádi, i když si připadáte odkopnutí, protože ti malí potřebují víc péče.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (28)

Příspěvek z 5. května 2018 v 9:55.
Zuzkarebelka v něm napsala:

Hezký článek.
Luce26: Jako fakt?! To bych nesnesla...

Příspěvek z 5. května 2018 v 9:36.
Luce26 v něm napsala:

Hm... Já nemám sice pocit že mě rodiče nemají rádi, ale připadá mi že mě mají méně rádi než moji sestru. Uvedu pár příkladů, které se týkají školy:

1. Známky- Já: šest jedniček za jeden den!:-D
Mamka: super.:-/

Alena: jednička ze čtení!:-D
Mamka:no vidíš jak si šikovná!:-D

2.Nechápu domácí úkol-Já:mami, pomohla bys mi s domácím
úkolem?
Mamka:já ti s tím neporadím zeptej
se....
(Mamka disgrafik :-D)

Alena:mami já ten úkol nechápu.
Mamka:ukaž ... vypočítáš to takhle...

3.Poznámka-Já: dostala jsem poznámku.
Mamka:celý víkend bez mobilu!

Alena:dostala jsem poznámku.
Mamka:dnes večer bez mobilu!

(Rozdíl......docela velký.....ale šatné známky jsou zase má výhoda)

Příspěvek z 17. února 2010 v 15:36.
Kiti v něm napsala:

já se nehádám  a už to nebudu řešit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!20202020