Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mají mě vůbec rádi?

  vydáno  •  Rodičům · Rodina
  Jednoho dne mi maminka oznámila: "Budeš mít sourozence!" Já z toho měla takovou radost, že jsem myslela, že se zblázním! Ale to jsem ještě nevěděla, co to obnáší: větší pozornost, péči a podobně.

  Ilustrační fotografie - Kočárek, dítě, kojenec, © Profimedia.cz

  Když se mi narodil malinký bratříček, bylo mi šest. Proto jsem ani zdaleka nevěděla, co takový prcek potřebuje a ani jsem se tím nijak nezabývala. Potom přišli za mamkou a bráškou do porodnice moje babičky, dědečkové a další příbuzní a já si připadala odkopnutá. Prostě se mi zdálo, že jsem pro ně najednou vzduch.

  Když jsme si ho přivezli z porodnice domů, bylo krásně barevné jaro. Protože byl můj bráška moc hodný (stále jen spinkal), tak mi maminka řekla: "Ájo, nechceš si ho vzít ven?" Tak jsem s bratříčkem byla venku a stále ho vozila v kočárku, aby usnul, protože když jsem zastavila, začal plakat.

  Ale potom přišly kamarádky a ptaly se, jestli s nimi nechci jít někam jinam. Řekla jsem, že půjdu ráda, ale pak jsem si uvědomila: co bráška? Proto jsem zazvonila na mamku a řekla jí, že už ho nechci hlídat, že bych chtěla jít z kamarádkama pryč! Mamka odpověděla, že zůstanu tady za to, že na ni křičím. Tak jsem další hodinu musela vozit bráchu a stále mi vrtalo hlavou: mají mě rodiče ještě rádi, když se narodil brácha? Jasně že ano, ale mně to nedošlo.

  Potom jsme šli s bráchou domů a já se zoufale zeptala mamky: "Máš mě ještě vůbec ráda?" Maminka řekla, že mě ráda má, a moc, ale že ji zlobím. A pak ještě dodala, že i kdybych ji zlobila celý život, bude mě mít pořád ráda.

  Pokud máte taky mladší sourozence, pamatujte si: rodiče vás budou mít vždycky rádi, i když si připadáte odkopnutí, protože ti malí potřebují víc péče.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 13. června v 6:57.
  Gigisuška v něm napsala:

  Pěkný článek 5 tlapek. Já mám 3 bráchy starší a je to taky složitější

  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek, 5 tlapek.:-)
  Ps. já mám sice bratra, ale staršího.

  Příspěvek z 30. září 2019 v 19:12.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Povedený článek! Mě bráchové Martin(5) a Kubík(3) jenom otravují;-D. Ale máma mě má furt ráda.