Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mají se děti strašit?

  vydáno  •  Mikuláš · Vánoce
  Všichni z vás si určitě vzpomenou, když vás rodiče strašili čerty. Třeba když jste něco udělali, řekli vám, že si pro vás přijde čert. A nebo že vám Ježíšek nic nepřinese. Ale děti se strašit nesmí!

  Hrozivě vyhlížející čerty si můžete prohlédnout 5. prosince okolo 18. hodiny v průvodu na Staroměstském náměstí v Praze, © certi.cz

  Slyšela jsem, že když vás třeba rodiče takhle postraší v pěti letech, tak se toho můžete bát celý život. Já jsem si to osobně vyzkoušela. Mám staršího bratra a když jsem byla malá, tak mě strašil. Jednou se i převlékl za čerta.

  Ale děti se nemusí bát jenom když je někdo postraší, ale můžou se bát třeba tmy. Že se někdo bojí tmy, na tom nic není. Ale kdyby je rodiče strašili víc, tak už třeba ani neusnou.

  Strašit se nemá, tak si to zapište za uši. Strašení je něco jako bití, ale bití je o hodně horší. Mikuláš je prý hodný, anděl taky, ale čert prý nemá tak dobrou duši.

  Když jsem chodila do školky, tak k nám vždycky přišel Mikuláš a anděl, čerta nechali za dveřmi, tak ho nikdo neviděl. Ale asi za 10 minut jsme šli ven a v šatně ten čert ležel na zemi. Fakt nás to vystrašilo a hrozně jsme se báli celý měsíc. Strašení se nevyplácí! Přeji vám, ať potkáte krásného Mikuláše a laskavého anděla s čertem, který je strašidelný tak akorát!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 4. prosince 2019 ve 20:02.
  sabrielka v něm napsala:

  Podle mého názoru nevadí, když čert děti trochu postraší. Teda pokud se to nepřežene. Jednoduše aby měli děti u sebe rodiče a čert nebyl příliš agresivní.

  le-n-ka v něm napsal:

  Reakce na článek

  Podle mě jste to všichni s tímhle ''opatrováním'' začli přehánět.Odjakživa chodil čert po domech a i přesto,že strašil děti a ty se ho bály,tak se jim nic extra nestalo.Přežily to.Když jsem já byla mala,taky jsme na Mikuláše byli u známých kam přišel čert.Kamarád se rozbrečel,začal dělat příšerný scény,se slzami v očích odříkaval básničku...A myslíte si,že je teď z toho čerta trpí psychickou poruchou???V žádnym případě.Čerta a různý ostatní strašení bych nechala,vždyť na tom neni nic hroznýho.Báli jsme se jako děti my,tak proč by se nemohli bát další??

  Příspěvek z 16. prosince 2009 v 18:33.
  kudrnlinka v něm napsal:

  jo a ještě...

  jo a ještě něco...u nás na škole byli taky čerti a odnášeli nás třeba na záchody nebo nás mlátili...tak na druhym stupni se to jistěže chápe,ale to mlácení už je trochu přehnaný...nebo sezení na hrachu...to taky...prostě trošku jo,třeba jenom růžky a pomalovanej obličej,ale masky hnusný jak něco fakt ne!!hlavně žádnej řev a slzy!27