Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Májové dobrodružství ve skalách

  vydáno  •  cestování

  V sobotu 25. 4. jsme s mamkou, Jasmínkou (nevlastní sestra) a Jardou byli na výletě na vyhlídce Máj. Je to zákrut řeky Vltavy do tvaru podkovy. Nachází se u Teletína. Pokud se chcete něco dozvědět o našem výletě, tak čtěte dále.

  Vyhlídka Máj, © KoloJM83

  Asi kolem 11:30 jsme se začali připravovat. Já si s sebou vzala knihu, mobil a samozřejmě nesměla chybět rouška. Kolem 12:00 jsme vyjeli a já si v autě četla nebo byla na mobilu. Cesta nám trvala i s jednou zastávkou asi hodinu.

  Zaparkovali jsme na travnaté ploše, kde bylo na to, že byla karanténa, docela dost aut. Chvilku jsme šli po silnici a poté odbočili na cestu, která vedla mezi loukami do menšího lesa. Celou dobu jsme potkávali lidi a občas se našel i někdo, kdo si nenandal roušku, ani když procházel kolem lidí, tak jako jsme to dělali my.

  Cestou tam to bylo do menšího kopce, ale nebylo to tak hrozné. Když jsme došli nahoru, tak jsem uviděla kameny, stromy a pod nimi nějakou vodu. Slezla jsem níže, přičemž jsem málem spadla, aby mi ve výhledu nepřekážely stromy, a pak jsem spatřila tu nádhernou řeku. Bylo tam dost lidí, ale skoro nikdo neměl nasazenou roušku, bylo teplo a nedalo se v ní dýchat. Protože já jsem já, tak jsem nechtěla jít nahoru stejnou cestou, tak jsem si místo toho vybrala „cestu“ podél skály, jakoby pod ní, která nebyla moc přístupná. Bylo docela zábavné se tam čehokoliv chytat a hledat si cestu. Také mi jednou podjela noha, protože tam byla hlína a byla dost suchá, tak jsem se lekla, že spadnu, ale okamžitě jsem tu nohu rychle dala nazpátek a nespadla jsem. Nakonec jsem prošla křovím a pak nás čekala už jen cesta z vyhlídky k autu.

  Vyhlídka z dálky, © JMkolo83

  Nazpátek jsme šli jinou a trochu delší cestou, ale ta byla z kopečka a už na ní nebylo tolik lidí. Ale cesta byla také suchá a zde pro změnu podjela noha mamce, a ta už spadla. Nejdříve jsem se lekla, jestli se jí něco nestalo, obzvláště s pravou nohou, kde měla před nedávnem trombózu. Naštěstí se jí nic nestalo, až na to, že od té doby má na dlani takový malý hnědý flíček, o kterém nikdo neví, co je zač. Ještě jsme se na chvíli zastavili na louce, kde jsme se s Jasmínkou honily a já zkoušela něco z gymnastiky. Poté už jsme šli bez zastávek k autu a jeli domů.

  Cestou jsme se zastavili ještě v obchodě, protože jsme všichni měli hlad, a tak jsem si v autě dala sekanou a pak zmrzlinu. Když jsme dojeli domů, tak jsme všichni byli unavení a většina oblečení byla špinavá. Výlet se mi líbil a určitě doporučuji toto místo navštívit.

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek ze 17. června 2020 v 15:03, upravený vzápětí.
  Rapo v něm napsala:

  Od nás je to taky daleko. Cca 2 hodiny cesty a to ještě od táty, který bydlí blíž o 40 km než máma

  Kralinda35 v něm napsal:

  Štve mě, ze to mam tak daleko :-D
  Jako já bych mohla napsat článek. Něco o Valašsku:-D DOBRÝ NAPAAD:-D

  Příspěvek ze 7. června 2020 v 17:09.
  vikinka28 v něm napsala:

  Hezke misto, ale souhlasim s kapitanem. 2 tlapky.