Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Malé oči pozvou děti do filmového zákulisí

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Pohádky · Mediální partner
  Druhý ročník dětského filmového festivalu Malé oči proběhne od 13. do 19. dubna 2015 v pražském kině Bio Oko. Přes týden přinese filmový i doprovodný program pro děti z mateřských a základních škol i gymnázií. O víkendu se odehraje hlavní část festivalu určená rodinám s dětmi, v rámci které se promítnou klenoty české klasické animace i žhavé filmové novinky jako je Píseň moře ověnčená nominací na Oscara.

  Interiér kina Bio Oko, © achiv kina

  Soutěž s filmem Píseň moře

  Vyhraj projekci filmu pro svou školu

  Podaří se poslední tulení víle vrátit se zpátky k moři a starobylou písní zachránit celý pohádkový svět? Více o filmu Píseň moře.

  Nakresli na samostatný papír (minimálně A4), jak si představuješ, že by příběh mohl dopadnout. Můžeš použít libovolnou výtvarnou techniku (pastelky, vodovky, koláž…). Záleží jen na tvé fantazii.

  Obrázek naskenovaný nebo kvalitně přefocený zašli na e-mail: soutez@aerofilms.cz nebo poštou na adresu: Aerofilms, s.r.o., Jirečkova 1008/8, Praha 7, 170 00.

  E-mail nebo obálku nadepiš: Soutěž Píseň moře. K obrázku určitě nezapomeň připsat celé své jméno, věk, přesnou adresu a také informaci, na kterou základní školu chodíš. Uzávěrka soutěže je 30. 4. 2015.

  Zúčastnit se mohou všichni žáci prvního a druhého stupně základních škol.

  Více k pravidlům soutěže najdete zde.

  Patronkou festivalu „od dětí pro děti“ je herečka Simona Babčáková a jeho maskotem je indián Malé oči.

  „Malé oči chtějí hravým způsobem přiblížit filmový svět dětem. Poodhalit jim filmová zákoutí, jako jsou filmové triky nebo utajené prostory kina, kam se běžný divák nedostane. Doufáme, že dětem dopřejeme výjimečný filmový zážitek a rodičům zprostředkujeme skrze ‚malé oči‘ jejich dětí vzpomínky na vlastní filmové zážitky z dětství. V programu proto nebudou chybět filmové klasiky, jako jsou Čarodějův učeň nebo E. T. – Mimozemšťan,“ uvedla Olga Svitáková z Bia Oko.

  Účel festivalu dokresluje také motto, podle kterého je na něj „vstup povolen pouze v doprovodu dětí.“

  Během týdne bude pro mateřské školky v Biu Oko připraven originální zážitkový program Kino všemi smysly. Děti nejdříve uvidí půlhodinové pásmo krátkých animovaných filmů za účasti tvůrců a následně se s průvodci vydají na svoji první zevrubnou výpravu do útrob kina. Budou moci prozkoumat, jak vypadá promítací kabina nebo prostor za plátnem. Během workshopů pod taktovkou Aeroškoly si děti budou moci vyzkoušet, co všechno výroba filmu obnáší.

  Hlavní část festivalu proběhne o víkendu 18. – 19. dubna, kdy se Bio Oko promění ve svět na filmovém plátně. Návštěvníci budou mít mimo sledování filmu možnost zapojit se do řady soutěží a poznávání rozmanitých oblastí filmu, vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se žije filmovým postavám nebo se setkat s některými z tvůrců uvedených filmů.

  Na sobotu je přichystána projekce Čarodějova učně klasika české animace Karla Zemana, ke kterému bude připravena speciální výtvarná dílna. Následovat bude westernové odpoledne, kdy se na plátno vrátí známé i zapomenuté, vtipné i napínavé westernové kraťasy doprovázené výrobou filmových masek.

  Navečer připluje do Oka irská animovaná novinka Píseň moře o poslední tulení víle, a na závěr dne uvedou Čelisti Radia Wave Linklaterův výjimečný film o dospívání Chlapectví.

  Neděli otevře pásmo animovaných klipů s názvem Svět je barevný. Letem světem slavných animovaných hudebních klipů od USA a Velké Británie přes Japonsko a zpátky do Čech budou provázet Aleš Stuchlý (hudební dramaturg ČRo - Radio Wave) a Karel Veselý (nezávislý publicista).

  Fotogalerie

  Klipy vystřídá úspěšný český animák Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, který uvede sám autor Jiří Barta společně s některými z loutkových protagonistů, a po filmu budou pro diváky připraveny ukázky trikové animace trikaře ze společnosti UPP Borise Masníka. Celý festival zakončí nestárnoucí filmová klasika E. T. - Mimozemšťan Stevena Spielberga, ve své době ověnčená čtyřmi Oscary.

  Malí i velcí návštěvníci budou mít po dobu festivalu možnost ochutnat zdravé raw cheescaky, smoothie nebo palačinky od Raw for you, které budou vizuálně vyladěné s filmovým programem. V provozu bude i kavárna kina Bio Oko.

  Více informací najdete na www.biooko.net a www.maleoci.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!