Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Malý princ – zajímavá knížka

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 29. listopadu 2022 v 6:17.
  vikiliky v něm napsala:

  Zajímavá ta knížka určitě je, ale když jsem ji četla na základce, tak se mi moc nelíbila, nyní to vidím jinak, ale stejně si myslím, že prom děti moc není.

  Linda23 v něm napsala:

  Knihu Malý princ jsme měli přečíst v 7. třídě na čtenářský deník. Když jsem ji otevřela, potěšila jsem se, že má málo stránek, velká písmena, spoustu obrázků. Jakmile jsem ji začala číst, kniha se mi hodně zhnusila. Jednak tím, že pro mě bylo těžké pochopit obsah, obrázky byly hnusné a příběh byl celý nesrozumitelný a prostě zvláštní. To je přesně kniha pro takové ty divné lidi, kteří jsou nonstop zasnění, nedávají pozor a jsou takoví ti divní ve třídě. Nedoporučuji ]:-)

  Prodleva 2 roky.
  Příspěvek z 24. září 2020 ve 22:06.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Po pravdě řečeno, když jsem jako dítě dostal tu knížku poprvé, tak jsem ji sice přečetl, ale nějak extra moc mě neoslovila. Teprve o řadu let později, když jsem se k ní vrátil, jsem zjistil, že tam je spousta skvělých myšlenek, které jsem jako dítě nemohl pochopit, a že některé myšlenky, které se mi jako dítěti nelíbily, jsem ve skutečnosti pochopil jinak, než byly myšleny.
  Někdy je ta knížka prezentována jako knížka pro děti, ale taky mi moc tak nepřipadá.

  Příspěvek z 24. září 2020 v 18:21.
  dennisvet v něm napsal:

  V prvé řadě bych chtěla ocenit to, že čteš a snažíš se o tom dávat i ostatním, pevně doufám, že ti to vydrží i nadále. Knížku mám taky ráda a chystám si ji jako jednu z maturitních.
  K článku mám ale pár výhrad - nejprve k samotnému psaní: zkus se vyhnout zbytečnému odbíhání (alespoň nějak tak mi přijde třeba věta "Ale tím nechci říct, aby jste ji také tak četli.") a kontroluj po sobě čárky (nějaká chybí a někde je před ní třeba mezera).
  Také zcela nesouhlasím s tím, že je to hlavně kniha pro děti - ano, ti ji můžou brát jako oblíbenou pohádku, avšak kniha je právě spíše o tom zamyšlení, které zmiňuješ, a proto bych ji věnovala spíše starším.

  Příspěvek z 22. září 2020 v 18:35.
  verbum v něm napsal:

  Malého prince mám moc rád... je to knížka, která má hloubku. Myslím, že ma velikou cenu i pro dospělého člověka. Já sám se k ní vracím velice často.
  Článek se Ti povedl. Jen tak dál
  5 tlapek

  Příspěvek z 22. září 2020 v 17:41.
  Kubik111 v něm napsal:

  pěkný článek, je FAJN!;-)>X<-

  Příspěvek z 22. září 2020 v 6:36.
  sešenčička v něm napsala:

  Pěkný článek, 5🐾. Knížku jsem četla, opravdu mě zahřála u srdíčka.

  předchozí 1 další