Alíkovina

Malý výlet do země Olympských bohů + kvíz

vydáno  •  Doma a ve světě
Řecko je nádherné, klidné a čisté místo, které jsem navštívil loni - byl jsem tu na 14denním pobytu. Většinou je zde hornatá krajina, ale u pobřeží čistý písek. Hlavním městem jsou Atény s 11 018 000 obyvatel. Nejvyšší hora se jmenuje Olymp - v dávných dobách se věřilo, že je sídlem bohů.

Chalkidiki, Řecko, © Profimedia.cz

Ačkoliv jsem měl pocit, že tam mají samý hmyz a brouky, tak v kopcích, kde začínají lesy, jsou nejen medvědi a vlci, ale třeba i jeleni a lišky. V nižších oblastech byli i želvy a králíci. Domy mají skoro všechny stejné, většinou světlé barvy - dominují bílá nebo žlutá.

Řecko je obklopeno mořem, které je průzračně čisté a kde se mihotají barevné rybky. Městečka jsou vyzdobena květinami a keříky, ale na zahrádce si každý pěstuje olivovníky, citrusy, tabák nebo bavlnu.

Pitnou vodu tam mají s více minerály než u nás, proto asi všem nechutná. Jídlo, co vaří, je však bezva. Vaří hlavně plody moře a ryby a ke všemu se podává bílý chléb. Jako dezert jedí ovoce.

Nikde nemají veliké obchody jako jsou u nás - mají jen malé obchůdky, kde je vše potřebné. Na trzích se dá smlouvat o ceně, což je asi nejlepší. V Řecku se platí Eurem.

Podrobnější informace o obyvatelích a jazyku najdete na stránkách encyklopedie Wikipedia.

Vizitka autora článku na Alíkovi romanexe

Pokud si chcete otestovat své znalosti olympských bohů, pak si zkuste kvíz Malý výlet na Olymp. Připravil ho EvraFon.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (26)

Příspěvek z 25. března 2009 v 17:57.
travickazelena v něm napsala:

Reakce na travickazelena:

No jasně!Přiložit kvíz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!17272320511112381211131415

Příspěvek z 25. března 2009 v 17:56.
travickazelena v něm napsala:

KVÍZ

Souhlas!!!!!!!
Když se píše kvíz tak u toho má být přiloženej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!20512111111123527

Příspěvek z 22. února 2009 ve 14:36.
KrálovnaSisi v něm napsal:

Kde je ten kvíz???

Já myslela, že když je tu napsáno +kvíz, tak tu ten kvíz bude111