Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám brýle. Je to konec světa?

  vydáno  •  Zdraví · Handicap · Kamarádství
  Nedávno doktorka zjistila, že špatně vidím na dálku. Když mi pak mamka řekla, že půjdeme vybrat nějaké brýle, úplně mě zamrazilo. Představila jsem si snad to nejčernější, co se může stát. Že se mi budou všichni smát a nikdo se se mnou nebude chtít bavit. Že moje nejlepší kamarádky už se se mnou nebudou kamarádit a že mě to akorát "vystrčí" ze třídy.

  Ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Když jsme je vybíraly, byla se mnou i moje starší sestra, která má vkus. Vybíraly jsme a vybíraly a ukazovaly si, jaké by se ke mně hodily a jaké jsou pěkné. Sestra ukázala na nějaké červené, takové zahranatělé. Tak jsem si je zkusila a znovu se ukázalo, že sestra má vkus a trefila se. Musím tedy přiznat, že mi to v nich docela i slušelo.

  Větší, mnohem větší strach jsem měla z toho, jak to dopadne ve třídě a styděla jsem se za to, že musím mít brýle. Sestra mě pořád utěšovala společně s mamkou, že prý to vůbec není hrozné, že se za to nemám stydět a že pokud jsou to opravdoví přátelé, nebudou se mi smát. Vážně mi připadalo, že nastane konec světa, pokud se s nimi objevím ve škole.

  Ten den, kdy jsem se s nimi měla jít ukázat světu školnímu, se mi sevřel žaludek. Nejradši bych je měla jen v těch nejdůležitějších chvílích, ale když jsem třeba něco nepřečetla, nebylo zbytí.

  Teď už jsem si na brýle zvykla. Připadá mi, jako kdyby do mého života prostě patřily. Už mi to ani tolik nepřijde. Pokud také čekáte na to, až budete mít brýle, jelikož máte špatný zrak, ze začátku to možná bude hrozné a k nevydržení, avšak časem si zvyknete. To mi věřte!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (57)

  Příspěvek z 7. prosince 2010 v 15:30.
  Emsi v něm napsala:

  Brýle

  Já když jsem poprvé dostala brýle tak jsem se STRAŠTNĚ MOC těšila až je ukážu ve škole a nikdo se mi nesmál.Všichni mi je pochválili a i paní učitelce se líbily :) A navíc taky teď  jsou všechny brýle moderní a dřív byli takový černý,tlustý :D A nakonec jsou přece i kontaktní čočky,tak ten kdo se stidí nostim brýle ať si pořídí ty kontaktní čočky ;)

  Příspěvek z 6. listopadu 2010 v 19:26.
  petr26 v něm napsal:

  Reakce na andilek720:

  Taky to plánuju :)

  Příspěvek z 27. října 2010 ve 14:40.
  sely v něm napsala:

  ¨bríle

  ja mam brile a vubec mi nevadi7jsou červeno černi10