Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám dobré známky. Jsem šprt?

  vydáno  •  škola a poznání · vysvědčení
  Jsem ve druhém ročníku osmiletého gymnázia a mám na vysvědčení ze všech předmětů za jedna a za celý rok jsem dostala jen šest dvojek. Jsem šprt? Každého, kdo slyší mé známky, to hned napadne. A přesto, že moji kamarádi si to nemyslí, docela mě to štve.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Pod slovem šprt si většina lidí představí studenta, který má prostě dobré známky. Já si ale myslím, že šprt je člověk, který je v životě jinak nepoužitelný a ani ne tak inteligentní. Někdy bych k tomu přidala i šplhání u profesorky. S tímhle se potýká mnoho žáků s dobrými známkami. Ale mě to opravdu štve, protože moji přátelé ví, že já nejsem šprt.

  Někdy na učení i kašlu - všechno učení mám ve skříňce a jediné, co si nosím do školy (v malé kabelce - na rozdíl od těch báglů, co mají spolužáci), je jídlo. Většinu poznámkových sešitů si nevedu. Když přijdu domů, tak poté, co udělám vše, co je potřeba (umýt nádobí, uklidit, uvařit a podobně), sednu k počítači nebo k televizi.

  šprtat

  Šprtat znamená biflovat, je to slovo všeslovanského původu, původně znamenalo "hrabat nohama". Zdroj:
  Stručný etymologický slovník jazyka českého

  Ale o tohle nejde. Štve mě to hlavně proto, že vím o některých lidech, kteří mají klidně o dva stupně horší známky než já, ale doma se učí třeba celé odpoledne a nechodí ven. A o nich nikdo neříká, že jsou to šprti. Proč? Copak dobré známky už znamenají jen zařazení mezi šprty?

  Samozřejmě, že se někdy také učím - třeba na testy z dějepisu, biologie a tak, ale například na matematiku nebo češtinu jsem se nikdy učit nemusela. Ale stejně jsem téměř pro všechny šprt.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (73)

  srdíčkoIrma v něm napsala:

  nevim

  mozna sprt si3 mozna ne3 zalezi na tom jestli te ,,bav°i"1 mit jednicky ja mam 21jednicky27z vytvarky3 a chovani3 ale me to nebavi12 7este ze mam4 fajn 19kamose.moje kamaradka nema co delat tak si opakuje8 predmety ktere ji nejdou6 je snad ona18 sprt2
  XXXCVX
  1087810

  Příspěvek z 16. prosince 2010 v 19:32.
  Toktok v něm napsal:

  Reakce na Sexy-Ladynky:

  houby s octem na kyselo! Když nejsi lenoch a aspoň trochu ti záleží na známkách, tak nejsi šprt, ale inteligentní člověk1

  Příspěvek z 16. prosince 2010 v 19:30.
  Toktok v něm napsal:

  NEJSI ŠPRT!

  Šprt je ten, co podlézá učitelům a snaží si u nich šplhnout.12