Alíkovina

Mám dost silnou vůli?

vydáno  •  Volný čas doma · Čtenáři píší Alíkoviny
K vánocům jsem pod stromeček dostala svoji vysněnou kytaru. Mám silnou vůli se na ni naučit sama? A co vy? Máte silnou vůli?

(Ilustrační snímek), © MF DNES

Alík drží palec

Kytary se drž, prsty se otlačí, zadek nebude problém, stačí vydržet. A pak zkus některou z kytarových pecek pro začátečníky, kterou pro vás připravujeme.

Kytarové pecky pro začátečníky: Wrecking Ball, Miley Cyrus

z videa Škola kytary: Wrecking Ball verze Rob, Kytary.cz

Konečně!! Skoro rok jsem čekala na nástroj, jehož zvuk je pro mne rajská hudba.

Moji rodiče se báli, že mě to po týdnu přejde a kytara zůstane stát v koutě. A ještě teď se bojí, protože nebyla nejlevnější. Já to ale dokážu.

U kytary se říká, že musíte mít trpělivost, že to nepůjde samo. Nevím, jestli ji mám. Ale věřím, že to dokážu. I přes bolest, kterou mi struny zpočátku způsobí na prstech. Ty hodiny, kdy budu nadávat, že mi to nejde. Budu mít otlačený zadek od židle. Že to překonám a zvládnu to.

Že dokáži zahrát různé písničky. Až budeme někde s kamarády, nebo spát ve škole. Že si svoji novou naprosto úžasnou kytaru vezmu a budeme zpívat. Sedneme si v pyžamech do kruhu, já budu hrát a ostatní zpívat. Možná to je dost uhozené a moje představy jsou šílené, ale je to motivace. A motivace je vždy důležitá.

Doufám, že za rok budu tady v mém pokojíčku psát článek o tom, jak jsem to všechno překonala.

Tak uvidíme se za rok u článku o tom, jak jsem se naučila na kytaru.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 24. března 2016 v 19:37.
Tereza136 v něm napsala:

Hodně štěstí

Já jsem začínala hrát na kytaru po babičce, je to asi dva roky zpátky, týden jsem hrála, ale neměla jsem dostatečnou trpělivost a kytara zůstala na skříni...
Loni na Velikonoce však přišel táta s tím, že mi dohodl hodiny kytary... Začala jsem tam tedy pravidelně chodit, mám novou kytaru a již zahrajeme asi 6 písniček, což je na tom, že máme 1 hodinu týdně(někdy žádnou) - většinou hrajeme dvě hodiny - a musíme stihnout teorii, zpěv i hru :D

Já neměla dostatek trpělivosti, ale pokud máš dostatečnou motivaci, jde vše :) Hodně štěstí ;)