Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám dost silnou vůli?

  vydáno  •  Volný čas doma
  K vánocům jsem pod stromeček dostala svoji vysněnou kytaru. Mám silnou vůli se na ni naučit sama? A co vy? Máte silnou vůli?

  (Ilustrační snímek), © MF DNES

  Alík drží palec

  Kytary se drž, prsty se otlačí, zadek nebude problém, stačí vydržet. A pak zkus některou z kytarových pecek pro začátečníky, kterou pro vás připravujeme.

  Kytarové pecky pro začátečníky: Wrecking Ball, Miley Cyrus

  z videa Škola kytary: Wrecking Ball verze Rob, Kytary.cz

  Konečně!! Skoro rok jsem čekala na nástroj, jehož zvuk je pro mne rajská hudba.

  Moji rodiče se báli, že mě to po týdnu přejde a kytara zůstane stát v koutě. A ještě teď se bojí, protože nebyla nejlevnější. Já to ale dokážu.

  U kytary se říká, že musíte mít trpělivost, že to nepůjde samo. Nevím, jestli ji mám. Ale věřím, že to dokážu. I přes bolest, kterou mi struny zpočátku způsobí na prstech. Ty hodiny, kdy budu nadávat, že mi to nejde. Budu mít otlačený zadek od židle. Že to překonám a zvládnu to.

  Že dokáži zahrát různé písničky. Až budeme někde s kamarády, nebo spát ve škole. Že si svoji novou naprosto úžasnou kytaru vezmu a budeme zpívat. Sedneme si v pyžamech do kruhu, já budu hrát a ostatní zpívat. Možná to je dost uhozené a moje představy jsou šílené, ale je to motivace. A motivace je vždy důležitá.

  Doufám, že za rok budu tady v mém pokojíčku psát článek o tom, jak jsem to všechno překonala.

  Tak uvidíme se za rok u článku o tom, jak jsem se naučila na kytaru.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 24. března 2016 v 19:37.
  Tereza136 v něm napsala:

  Hodně štěstí

  Já jsem začínala hrát na kytaru po babičce, je to asi dva roky zpátky, týden jsem hrála, ale neměla jsem dostatečnou trpělivost a kytara zůstala na skříni...
  Loni na Velikonoce však přišel táta s tím, že mi dohodl hodiny kytary... Začala jsem tam tedy pravidelně chodit, mám novou kytaru a již zahrajeme asi 6 písniček, což je na tom, že máme 1 hodinu týdně(někdy žádnou) - většinou hrajeme dvě hodiny - a musíme stihnout teorii, zpěv i hru :D

  Já neměla dostatek trpělivosti, ale pokud máš dostatečnou motivaci, jde vše :) Hodně štěstí ;)