Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám příšerný strach z pavouků

  vydáno  •  příroda · zdraví · handicap
  Pavouci a pavučiny nosí štěstí, říkává se. Ale já mám jeden obrovský problém. Mám strach z pavouků. Strach z pavouků má spousta lidí, hlavně holky. Když vidím pavouka, začnu automaticky brečet. A to nemusí být ani žádná obrovská chlupatá tarantule.

  Strach z pavouků není výjimkou, © Alík

  Pavoučí blog

  Pokud vás zajímá život v trávě, pozorování a fotografování přírody a máte pocit, že i pavouk může být krásný nebo zajímavý, určitě navštivte Pavoučí blog.

  Bojím se každého pavouka. Od takzvaných "záchoďáků" až po ty jdovaté sklípkany, které chtějí mít odvážní kluci oma v teráriu. Vlastně ani nevím, proč se pavouků bojím. Možná je to těma osmi nohama. Prostě jsou odporní.

  Moje kamarádka Sylva pavouky zbožňuje a jednou si donesla do školy na přírodopis kůži svlečenou z pavouka. Bylo to fakt odporné. 

  Jednou jsem byla na táboře a tam jsme šli na pole. Byl tam obrovský pavouk se strašné velkým zadkem! Automaticky se mi spustily slzy a zkameněla jsem. Zdravotnice říkala, že mám asi arachnofobii, tedy obrovský strach z pavouků. Myslím si, že má pravdu. Nemůžu vystát ani malinkého pavoučka. Prostě mám panickou hrůzu.

  Občas se mi zdají sny, že jdu uličkou a za mnou jde spousta (asi 1 milion) pavouků a pronásledují mě. Ale protože bydlím v paneláku, moc pavouků tady nemám. Uuuf! Bojíte se taky pavouků? Nebo máte nějakého doma?

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 24. února v 11:18.
  Slaygirl v něm napsala:

  Pavouků se bojím jenom tich velkých
  Ale ty malý jsou v pohodě
  Moje kámoška jí tam vlezl takový pidi a brečela jinak pavouci jsou nevinná stvoření
  My se jich všichni bojíme že nejsou moc pěkný ale jsou v pohodě oni za to nemohou
  Sekáče moc nemusím a jako ten co jí tam vlezl byl malý sekáč který jí vlezl do make-up
  Tak tam rvala a pak ho zabila chudáček 😭

  Příspěvek z 29. května 2021 v 9:08.
  Alpina v něm napsal:

  A přitom jsou pavouci neškodí tvorové. Nikdy jsem před pavoukem strach neměl. Zdrhal bych akorát tak před nějakou tarantulí.O:-)

  Příspěvek z 29. května 2021 v 8:49.
  Dari v něm napsala:

  Mám vcelku stejný problém..

  Jednou ve školce jsme hráli schovku, a já se schovala do jednoho pokojíčku, kde byly všechny hračky a tak. Byla jsem hned u zdi, a když mě našli, šli jsme si kreslit. Celou dobu jsem měla strašně divnej pocit, že je něco špatně.. Ale co? Mno, tak jsme si kreslili, a holčička přede mnou se šíleně lekla, já začala panikařit co to je a ona začala řvát. Pak jsem zjistila, že jsem měla na tváři, na zádech i na krku obřího pavouka.

  Od tý doby je nesnáším ještě víc!:-c