Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám problémy se sluchem, tím pádem i s láskou

  vydáno  •  Škola a poznání · Vztahy
  Zaujal mě článek od quen o neslyšících lidech. Hlavně proto, že s tím mám sama problém a tak jsem se rozhodla napsat článek o tom, jak to cítím já.

  (ilustrační snímek), © Koláž - iDNES.cz

  Když jsem byla malá, zjistilo se, že mám problémy se sluchem. V poslední třídě ve školce jsem začala nosit sluchadla, abych ostatním rozuměla. 

  Do 5. třídy mi to nevadilo, ale pak jsem začala vnímat city ke klukům. Chtěla jsem se s nimi bavit, ale oni se mnou ne jen kvůli sluchátkům. Nakonec jsem byla jediná ze třídy, kdo neměl kluka a s nikým nechodil. Bylo mi to líto.

  Pak jsem dostala nápad a vždy, když jsem vyšla z domu, tak jsem si je sundala a dala do tašky. Zhoršily se mi známky z diktátů, ale stejně to stálo za nic. Kluci si mě prostě uložili do hlavy jako hluchou a měla jsem smůlu. Byla jsem nešťastná. Ve třídě byly tři holky, které se řezaly žiletkou a nikdo jim to nerozmluvil. Rodiče to nevěděli. Já jsem si říkala, že se k nim přidám, ale neudělala jsem to. Kvůli mé postižené sestře. Řekla jsem si, že když se láska neobjeví, tak budu žít se svou sestrou. 

  Teď jsem v šesté třídě a nic se nezměnilo, ale už to neřeším. Snad jsem se rozhodla správně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 22. února 2015 v 9:21.
  Person-of-Mystery v něm napsala:

  Jako první stojí za to říct, že s tebou soucítím. A vzápětí tě uklidním, že to, že v šesté třídě s nikým nechodíš můžeš brát i jako pozitivum. V kolika? Jedenácti-dvanácti letech člověk prostě není schopný cítít a chovat se tak, jako například v šestnácti-sedmnácti. V šesté třídě jste ještě děti a to vaše chození vlastně chození není.
  Až se dostaneš na střední, kluci budou stále ještě paka, ale časem se do zlepší. Přestanou řešit to, jestli máš naslouchátka nebo ne. Já jsem si na první vztah čekala 17 let a jsem za to opravdu ráda. :)

  Příspěvek z 21. února 2015 ve 23:29.
  lukahasas v něm napsal:

  Buď v klidu holka. Kluci v šesté třídě jsou často hovada, sám jsem takový býval, a jsou strašně nerozumní. Navíc v šesté třídě je na lásku ještě čas. První skutečně vážné vztahy přicházejí spíše až v devítce nebo až po ní....

  Příspěvek z 21. února 2015 ve 20:54.
  13Dea13 v něm napsala:

  klídek

  but v klidu si teprve v šesté třídě, potom půjdeš na střední a tak a tam už budou chytřejší lidi a budou tě vnímat normalně :)