Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám ráda muzikály. Jsem divná?

  vydáno  •  Kultura · Hudba · Divadlo
  Často mě udivuje, že se holky a kluci z naší třídy (ale i z jiných) smějí, když řeknu, že jsem byla na tom a tom muzikálu, v divadle či opeře. Neznají kouzlo těchto představení.

  Z muzikálu Dracula, © MAFRA

  Nejčastěji chodím na muzikály. Je to vlastně můj koníček. A jak jsem k němu přišla? Asi před čtyřmi lety jsme se školou jeli na představení Markéta Lazarová. Tehdy jsem tomu moc nerozuměla, byla jsem malá, ale i tak mě muzikál uchvátil. Herci hráli krásně, občas jsem měla pocit, že tam, kde se to stalo, skutečně jsem.

  Pak už jsme nikam nejeli. Ale potom jsem přijela za kamarádku do Prahy a ona mě vzala na muzikál Dracula. Bylo to úchvatné!

  A pak už to jelo - Excalibur, Golem, Tajemství, Mona Lisa, Mamma Mia!, My Fair Lady, Hello Dolly!... Bylo toho moc. Vždycky jsem pak po muzikálu přišla do třídy a nadšeně sdělovala zážitky kamarádkám. Neucházely mi jejich otrávené obličeje, ve kterých bylo jasně napsáno: "Vůbec nás to nezajímá."

  Hrozně mě to mrzí, protože přicházejí o veliký zážitek. Ale raději je nebudu nutit do toho, aby se mnou chodily a já musela sledovat jejich otrávené výrazy. Zkazilo by mi to celý muzikál, divadlo či operu. Doufám, že se mezi vámi najdou mě podobní, kteří si dobrý muzikál nenechají ujít.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 10. listopadu 2009 v 8:56.
  Ashkira v něm napsala:

  nápodobně

  rozhodně divná nejsi, já muzikály poslouchám furt, ale bohužel jsem nikdyna žádnym nebyla. za prvé nejsou finance a za druhé by mě samotnou nepustili (a pochybuju, že by tam se mnou někdo šel)... já vysloveně miluju Bídníky, ale jelikož sem to napřed jenom slyšela, tak sem si to musela pustit aspoň dvacetkrát, abych se zorientovala (páč se tam ti herci v rolích mění) a pochopila, o co tam jde xD slyšela sem jich další spoustu, ale filmové mám ráda jen ty starší. jako třeba My fair lady nebo Singin' in the rain...
  prostě si nic z toho nedělej, mně už taky řekli, co to poslouchám za "dechárnu" a prostě sem se na to vykašlala xD když to nechápou, ať nehodnotí :o)

  Příspěvek z 6. listopadu 2009 v 17:55.
  kiki_simralka v něm napsal:

  super

  muzikály jsou super- miluju je. Jako první jsem viděla Golema a pak to šlo od hlavy až k patě. Chodila jsem s tátou na muzikály kleopatra,dracula,Angelika, a teď v neděli pojedu na děti ráje. já je prostě miluju a je mi jedno co si ostatní myslí!!

  Kačule1998 v něm napsal:

  Máte recht!

  máte pravdu muzikály jsou supeeeer!!!16