Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám ráda vlky. Prý jsem padlá na hlavu

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Každý má rád nějaké zvíře - někdo psy, jiný kočky, želvy, lvy, tygry či delfíny. Když zalistujete v atlase zvířat a podíváte se pod písmeno "V", najdete tam i vlka. Právě toto zvíře je mé nejoblíbenější. Ve třídě se hádáme s kámoškou, kdo má vlky radši. Je štěstí, že vždy zazvoní - jinak bych tohle nepsala.

  Fotografováno 13. března 2010 v národním parku Bavorský les (Bayerischer Wald), Německo. Zvířecí výběhy jsou nedaleko obce Ludwigsthal, jen 12 kilometrů od Železné Rudy., © Radkaa

  Co mě k tomuto zvířeti přivedlo? Internetová stránka Youtube! Kámošky si myslí, že jsem spadla na hlavu, ale ne, nespadla. Vlk se mi prostě líbí a hotovo. Doma si vždycky musím jednoho nakreslit, jinak bych na tu hlavu opravdu spadla. Vlk je prostě mé nej zvíře!

  Každý den ve škole slyším smích a to jen kvůli vlkům! Kamarádky mi říkají, ať mám ráda koně nebo psy, že jsou prý hezčí. Kluci zase radí, ať mám ráda želvy nebo kočky, že jsou přítulné. Ale já se jen tak nevzdávám, hned druhý den jsem si to s nimi vyřídila a měla jsem na chvíli klid.

  Ale bohužel ne na dlouho - vydrželo to jen týden a vše začalo od znova. Svěřila jsem se s tím doma rodičům, ti to řekli ve škole paní učitelce, ta to řekla dětem a pak to bylo v pořádku. A konečně na pořád! Pokud tedy máte také rádi nějaké netradiční zvíře, nenechte se zviklat od ostatních posměváčků.

  kam za vlky?

  Samozřejmě, že za vlky se můžeš vypravit prostřednictvím internetu. Hodně se o nich dozvíš na stránkách www.vlci.info. Ale mnohem lepší je vidět vlky skutečné. Navštívit je můžeš nejen v některé z klasických zoologických zahrad, ale třeba přímo v oblasti, kde kdysi žili. Jeden takový výběh je pouhých 12 kilometrů od Železné Rudy v národním parku Bavorský les (Bayerischer Wald), nedaleko městečka Ludwigsthal. Více informací (i v češtině): www.nationalpark-bayerischer-wald.de

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 22. listopadu 2019 v 8:36.
  Pony_In v něm napsala:

  Miluju vlky jsou nej!!!!!! $> Ruby03 taky hraju WolfQuest

  Příspěvek z 20. května 2011 v 19:23.
  Ruby03 v něm napsal:

  I já

  Mám taky moc ráda vlky.Vlastně jsem jimi trochu posedlá,sehnyly jsem si dokonce i hru jmenuje se WolfQuest Survival of the Pack a je to bomba25

  Příspěvek z 2. března 2011 v 19:56.
  Boruska v něm napsala:

  Reakce na lukanus:

  Já mám rozum ,ale ty asi ne..:PPPP