Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám ráda zvířata. Kamarádce to vadí a uráží mě

  vydáno  •  zvířata · chovatelství · kamarádství
  Nedávno se mi stala jedna zvláštní věc: pohádala jsem se s kamarádkou, ale to hlavní je proč. Ve škole mi o přestávce poslala psaníčko, ve kterém mě urážela a dál psala, že jí na mně nejvíc vadí, že miluju koně, kočky a další zvířata.

  Osobní terapeutku vám ráda bude dělat i kočka z útulku., © Profimedia.cz

  Tohle se mě hodně dotklo. Ptala jsem se sama sebe: "Je to snad trestné? Nemohu mít ráda zvířata?" Na tohle jsem si dokázala odpovědět sama, ale hodně mě to ranilo. Spousta lidí má svou zálibu, svoji činost, která je baví, a nikdo je pro to neodsuzuje či neuráží.

  Tahle kamarádka měla psa, kterého měla doma uvázaného na zahradě. Byla to sice stará fenka, ale přesto to byla milující fenka! Pohled na toho chudáčka ve mně vzbudil strach, ale taky jsem se pěkně naštvala. Tahle holka povídá o něčem, co sama zná, ale ničí to. Byla jsem z ní tak zklamaná. Ale jedno jsem věděla naprosto jasně - v tomhle mám vyhráno!

  Pokud provozujete nějaký koníček, nebo máte nějakou zálibu, která se ostatním nelíbí, vykašlete se na ně! Nemohou vám poroučet a už vůbec vás nemohou urážet. Tito lidé nemají žádné právo vás odsuzovat za to, co máte rádi. Nemají právo vám rozhodovat o životě a už vůbec vás nemají co urážet.

  Na to její "slavné" psaníčko jsem jí krátce odepsala: "Mysli si co chceš, ale je to moje zaliba a je to mnohem lepší, než urážení ostatních. Čau."

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (92)

  Příspěvek z 23. května 2011 ve 20:11.
  sisi12345 v něm napsala:

  Reakce na MAJDA111:

  já taky moc

  Příspěvek z 23. května 2011 ve 20:11.
  sisi12345 v něm napsala:

  moje skladba:

  SAVCI
  v Americe žijí savci nejsou to žádní dravci
  ať jsou velcí nebo malí
  vždycky mléko sali!
  a lidé taky jsou savci
  vůbec nejsme hlodavci!10

  Příspěvek z 11. dubna 2011 v 18:26.
  koškoliška v něm napsala:

  každej je jinej

  někdo má rád něco jiného