Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám štěstí, ale šťastná nejsem

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana · Kamarádství
  Dřív jsem si myslela, že všechny soutěže jsou jen klamání lidí. To ale pominulo ve chvíli, kdy jsem poprvé vyhrála. Stalo se to takhle: brouzdala jsem na internetu a vtom jsem narazila na jakousi soutěž.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Zkusila jsem na ni odpovědět a hned mi došla SMS: "Vaše odpověď je správná, jste zařazen/a do slosování." A asi o čtrnáct dní později mi došla další SMS: "Vyhrál/a jste, vaše jméno a adresu odešlete na toto číslo..."

  Nevěřila jsem, že mi něco přijde, ale odeslala jsem jim jméno i adresu. A přišlo! Byla jsem štěstím bez sebe, ale myslela jsem si, že to byla jen náhoda. Pak se dlouho nic nedělo, dokud jsem si nezaložila facebook. Našla jsem tam skupinu, kde se konají dost často soutěže a moc lidí si to chválilo. Ale zrovna tam žádná soutěž nebyla, tak jsem se nemohla zúčastnit, a pak jsem na to úplně zapomněla. Ale asi o 3 měsíce později se mi na zdi facebooku objevila rychlosoutěž. Poslala jsem mail a byla mezi pěti šťastlivci.

  Pak už to šlo jako na kolovrátku - zúčastnila jsem se každé soutěže, která tam byla. Chvilku se mi nedařilo, ale pak jsem vyhrála třikrát po sobě a pak zase nic. Nedávno jsem vyhrála billboard. Myslela jsem si, že jsem šťastná, ale mýlila jsem se. Moje nejlepší kámoška mě totiž začala strašně závidět, najednou se mi přestala ozývat a ve škole kolem mě chodila jako bludná duše. Nevydržela jsem to a zeptala se jí, co jí je, a ona na mě jen vyjela. Ten den jsme se stihly ještě strašlivě pohádat. A ona pak začala nejlepší kámošky střídat jako ponožky, párkrát jsem se tam zapletla i já.

  Ale nakonec vše pominulo, stával se ze mě samotář. Občas jsem někam zašla s klukama, jinak jsem byla na všechno sama. Vše se ale změnilo jedno červnové odpoledne. Šla jsem si koupit nanuka a když jsem ho rozbalila, na dřívku bylo napsáno VYHRÁVÁŠ. Usmála jsem se a otočila se zpátky k obchodu, vtom na mě ale někdo zavolal: "Míšo, počkej!" Podívala jsem se, kdo to je, a byla to jedna holka od nás ze třídy. Povídaly jsme si asi dvě hodiny a pak jsme se domluvily, že půjdeme zase někdy ven. Našla jsem si novou nejlepší kamarádku. Byly to nejlepší měsíce mého života.

  Ale když jsem se vrátila do školy, vše se zase obrátilo proti mně. Moje bývalá nejlepší kámoška mi začala závidět i to, že jsem zase šťastná, a chtěla mi to nějak pokazit. Omotala si mou nej-kámošku kolem prstu a začala mě pomlouvat. Jakoby ji zhypnotizovala, dokonce si z ní pořád dělá srandu - vždycky se jí směje, ale jí to nevadí. Když není ta mrcha ve škole, je moje asi nej-kámoška v pohodě, baví se se mnou, svěřuje mi úplně vše. Ale jakmile se ona vrátila do školy, bylo zase všechno jinak.

  Včera si dokonce vyměnily bačkory. Já jsem to už nevydržela a když odešly ze školy, vyměnila jsem jim ty bačkory zpátky a té mrše jsem je schovala. Nevím, co mě to popadlo, asi žárlivost, ale já bych jinak takovou věc neudělala. Nikomu bych nic neschovala, ale ona mě k tomu vyprovokovala. Vždycky, když je vidím spolu, tak se skoro rozbrečím, hlavou se mi začnou promítat vzpomínky, co jsme spolu zažily, a tu mrchu bych nejraději nakopla. A tak žiju den ode dne a doufám, že se kamarádka vzpamatuje.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (60)

  Příspěvek z 14. dubna 2011 v 18:56.
  elatka v něm napsala:

  Reakce na Míša_Štecherová:

  tolik věcí,ale neboj kámošku najdeš21

  Příspěvek z 24. ledna 2011 v 10:15.
  Lenika12 v něm napsal:

  Reakce na luckatycka:

  přesně to se mi taky stává a přitom se nemusim ani učit a prostě tu písemku nebo ěco napíšu dobře už mi štve jak mi berou věci a posmívaj se mi že sem šprt ikdyž se neučim jinak super článek

  Příspěvek z 23. ledna 2011 v 9:53.
  Cvoček123 v něm napsal:

  Pravda

  Máš pravdu, že když má člověk štěstí, tak nemusí být šťastnej.13 A jestli ta tvoje kamarádka nemá svůj mozek a nechá se hypnotizovat tou mrchou, tak ti za to nestojí!25