Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám telefon s tlačítky, je v tom něco špatného?

  vydáno  •  Kamarádství · Vztahy · Kamarádi · Informatika
  V dnešním světě má každý chytrý telefon, na kterém hraje všemožné hry. Ano, musím uznat, někdy si je také zahraju, ale je nutné vlastnit nejnovější telefon, abychom měli kamarády?

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Jednou jsem přišla do školy a vedle mé lavice byl velký hlouček spolužáků. Všichni kluci a některé holky tam hráli na svých dotykových telefonech hry. Potom ke mně přišel jeden kluk a zeptal se mne, na jakém levelu jsem v Pouovi. A já řekla, že Poua na mobilu nemám, nevadí mi to a nechci být maniak her.

  On to musel samozřejmě všem říct a spolužáci se mi posmívali. A já nechápu proč. Potom se mě zeptal, jestli mám "dotykáč" a já řekla, že nemám. A bylo mi to jedno. Ať se mi posmívá, kdo chce. Odjakživa má být telefon na volání, ne na hraní her.

  Máte také telefon „s tlačítky“? Nestyďte se za to. Dáváte tím najevo, že jste normální člověk a nepotřebujete nové technologie na to, abyste si mohli hrát. Vždyť mně vystačí míč nebo švihadlo.

  Všichni jsou tím dneska posedlí. Nepotřebuji mít čtyřiadvacet aplikací, abych mohla žít. Potřebuji rodinu, lásku, mír, domov a zdraví, abych mohla žít. A vystačí mi „starý“ telefon, s nímž se dá telefonovat, fotit a posílat textové zprávy.

  Proč když má někdo dotykový mobil, ihned ho ostatní považují za super? A proč když má někdo normální telefon s tlačítky, je to nula? Já myslím, že je to úplně stejné. Znáte také něco podobného?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (50)

  Příspěvek z 27. srpna 2014 v 16:53.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na kornetka320:

  Víš ono to je taky o rodičích. Já si myslím že to u nich probíha nějak takhle: Mamííííííí já nemám nový sasmung a proto se mi každí posmíva (Matka) Ale to nee musíme ti ho hned koupit. Takže ve výsledku z toho je rozmazlená generace, takže ti s normálnější výchovou ví že na tom nezáleží

  Příspěvek z 27. srpna 2014 v 16:49.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na MrMarkii:

  emm já nechci nic říkat, ale víš vůbec  co je operační systém? to ten mobil rovnou můžeš dát do kovo-sběrny. To že nemá operační systém neznamená že je tačítkový nebo "jako" tlačítkový, to je jako tvrdit že když jsi měl(a?) psa a pošleš ho na kastraci tak z něho je kočka. Jestli se ti ve škole posmívají když říkáš něco takového tak se ani nedivým15

  Příspěvek z 21. srpna 2014 v 11:44.
  runp v něm napsala:

  Larin12

  A máš tablet ?