Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám tělo člověka a mysl monstra

  vydáno  •  Vztahy
  Všechno to začalo jednoho dne, kdy se moji rodiče koukali na jeden seriál. Ten seriál se mi vůbec nelíbil, přišel mi nudný. Ale objevilo se tam slovo sociopat a to mi utkvělo v paměti. Šla jsem spát, ale stále jsem na to myslela - vždyť se ta osoba s tou sociopatií chovala stejně jako já.

  Sherlock Holmes, © iDNES.cz

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Druhý den jsem si to našla na jednom psychologickém serveru. Udělala jsem si testy, které tam byly, a vyšlo mi, že jím jsem. Pochybovala jsem o tom, a tak jsem se radši zeptala v poradně, kde mi bylo odpověděno, že bych se měla obrátit na psychologa.

  Tak jsem to tak udělala. Dostala jsem testy, které jsem vyplnila a výsledky byly, k mému překvapení, poměrně rychle. A výsledek byl kladný. Nejdříve jsem tvrdila, že to je jen hloupost, a že jím nejsem, ale když jsem si přečetla příznaky, kde se do deseti největších příznaků psalo, že to jedinec popírá, jaksi jsem tomu uvěřila. 

  Další věc, která mě lehce překvapila, bylo to, že sociopaté nemají svědomí. Takže mohou - tedy můžeme - udělat věc, kterou by se někdo neodvážil a nemají po tom výčitky svědomí - nikdy jsem žádné výčitky neměla. Protože sociopatů je málo, chci vám přiblížit pár faktů a příznaků, jak ho můžete poznat. 

  • City jsou pro něj hloupé, odsuzuje lásku
  • Nemá výčitky svědomí
  • Manipuluje s lidmi
  • Nepřizpůsobuje se okolí
  • Umí být milý, ale pak se může změnit na úplný opak
  • Má hodně vysoké ego (nejlepší, nejchytřejší, nejbohatší, atd.)

  Sama vím, jaké to je, být jím. Není to zrovna nejlehčí. Ostatní lidé se od vás odtahují, všichni vás, pokud jim na vás opravdu nezáleží, odsuzují, vysmívají se vám. Bojí se.

  Nebo takhle to mám alespoň já. Nic si z toho nedělám a názory ostatních mi jsou ukradené. Většinu příznaků mám.

  A dám vám jednu „přátelskou“ radu: nesmějte se mu, ani mu nic neříkejte, nerozptylujte ho, vymstí se vám to. Jestliže je opravdový sociopat, využije vás. Já to také umím, i dělám, ale kdybych si mohla vybrat, radši budu normální.

  Co se dá ale dělat, hold jsme já, Sherlock, Dr. House, Dexter a další „dobrá“ parta...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. května 2015 v 1:00.
  Orbiton v něm napsal:

  Monstrum?

  Zajímavá zpověď. Visí na iDnesu snad dva dny (ačkoliv je z konce dubna) a jakoby okolo něj všichni (možná zbaběle) potichu přešlapovali. Pan Tatínek tu odvahu našel, tak já se taky připojím se svým postřehem.
  Pokud jsi skutečný sociopat, asi nemá smysl ti promlouvat do duše, vyjadřovat podporu, přát odhodlání a sílu jako Tatínek, protože takovou náklonnost zřejmě neoceníš. Pokud se o to někdo bude pokoušet a hledat v tobě jiskru, která tam není, může to být výrazem naděje v to takzvaně lepší v tobě, ale i výrazem nepochopení a neúcty ke tvojí vlastní podstatě.
  Bude tedy na tobě, kterým směrem se vydáš, vstříc k lidem a nebo...
  Faktem je, že žiješ ve společnosti, která má svoje hodnoty a tato společnost tě bude vždy přesvědčovat o správnosti a absolutní platnosti těchto hodnot. Ale tato společnost, v níž ty jsi cizincem, si tyto hodnoty nevybrala, byly jí DÁNY (což by se dalo i biologicky zdůvodnit), stejně jako tobě bylo DÁNO to, co je tvoje a nevím o svrchovaném soudci (lidmi nesmyšleném Bohu), který by rozhodl, která z těch cest je ta správná. Osobně si myslím, že cesta je vždy individuální a správná může být kterákoliv a k nějakému tomu Bohu tě nakonec zavedou všechny, ať chceš nebo ne.

  A jestli jsi nebo nejsi monstrum? Monstrum jsi teď pro ty druhé, to není z tvojí hlavy. Někteří nejsou o moc lepší, i jejich svědomí je hodně omezené a mnozí, mít tu příležitost, tě klidně zabijí. Ostatně, tohle víš nejlépe sama. Pokud ne, tak nejsi sociopat.
  :)

  Příspěvek z 8. května 2015 ve 22:05.
  Tatínek v něm napsal:

  Milá Kokikolko

  Občas při čtení novin kouknu na Alíka. Tvůj příběh mě zaujal a vlastně mě po dvou dnech přemýšlení přivedl k tomu, abych se zaregistroval i když moje dětství je už dlóóóóóóóóóóóuho pryč. Mám dvě děti, dceru a syna a obě z celého srdce miluji. Na tvém místě jsem si chtě - nechtě představil svoji dcerku, bude jí na podzim 16 let a přišlo mi tě moc líto. Jeden středověký myslitel jménem Tomáš Akvinsý napsal:"Každá duše touží po štěstí a smyslu života". I ty Kokikolko toužíš po štěstí a já tě moc povzbuzuji, aby ses nesmiřovala s tím, co jsi o sobě odhalila, ale s Boží pomocí se pustila do se sociopatií do boje. Psychologie a psychiatrie ráda lidi nálepkuje a pak je nabádá, aby se se svou nálepkou učili žít, ale tak to být nemá! Tvoje sociopatie je sice skutečná, ale pokud opravdu chceš být šťastná tak se do toho obuj, modli se a nepoddávej se. Můžeš se z toho dostat ven. Nebude to hned, nebude to lehké, ale jde to. Upřímně hledající člověk vždycky nalezne. Máš velikou cenu, větší než si myslíš!

  Přeji ti odhodlání a sílu.
  Tatínek