Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Mám tělo člověka a mysl monstra

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 9. května 2015 v 1:00.
  Orbiton v něm napsal:

  Monstrum?

  Zajímavá zpověď. Visí na iDnesu snad dva dny (ačkoliv je z konce dubna) a jakoby okolo něj všichni (možná zbaběle) potichu přešlapovali. Pan Tatínek tu odvahu našel, tak já se taky připojím se svým postřehem.
  Pokud jsi skutečný sociopat, asi nemá smysl ti promlouvat do duše, vyjadřovat podporu, přát odhodlání a sílu jako Tatínek, protože takovou náklonnost zřejmě neoceníš. Pokud se o to někdo bude pokoušet a hledat v tobě jiskru, která tam není, může to být výrazem naděje v to takzvaně lepší v tobě, ale i výrazem nepochopení a neúcty ke tvojí vlastní podstatě.
  Bude tedy na tobě, kterým směrem se vydáš, vstříc k lidem a nebo...
  Faktem je, že žiješ ve společnosti, která má svoje hodnoty a tato společnost tě bude vždy přesvědčovat o správnosti a absolutní platnosti těchto hodnot. Ale tato společnost, v níž ty jsi cizincem, si tyto hodnoty nevybrala, byly jí DÁNY (což by se dalo i biologicky zdůvodnit), stejně jako tobě bylo DÁNO to, co je tvoje a nevím o svrchovaném soudci (lidmi nesmyšleném Bohu), který by rozhodl, která z těch cest je ta správná. Osobně si myslím, že cesta je vždy individuální a správná může být kterákoliv a k nějakému tomu Bohu tě nakonec zavedou všechny, ať chceš nebo ne.

  A jestli jsi nebo nejsi monstrum? Monstrum jsi teď pro ty druhé, to není z tvojí hlavy. Někteří nejsou o moc lepší, i jejich svědomí je hodně omezené a mnozí, mít tu příležitost, tě klidně zabijí. Ostatně, tohle víš nejlépe sama. Pokud ne, tak nejsi sociopat.
  :)

  Příspěvek z 8. května 2015 ve 22:05.
  Tatínek v něm napsal:

  Milá Kokikolko

  Občas při čtení novin kouknu na Alíka. Tvůj příběh mě zaujal a vlastně mě po dvou dnech přemýšlení přivedl k tomu, abych se zaregistroval i když moje dětství je už dlóóóóóóóóóóóuho pryč. Mám dvě děti, dceru a syna a obě z celého srdce miluji. Na tvém místě jsem si chtě - nechtě představil svoji dcerku, bude jí na podzim 16 let a přišlo mi tě moc líto. Jeden středověký myslitel jménem Tomáš Akvinsý napsal:"Každá duše touží po štěstí a smyslu života". I ty Kokikolko toužíš po štěstí a já tě moc povzbuzuji, aby ses nesmiřovala s tím, co jsi o sobě odhalila, ale s Boží pomocí se pustila do se sociopatií do boje. Psychologie a psychiatrie ráda lidi nálepkuje a pak je nabádá, aby se se svou nálepkou učili žít, ale tak to být nemá! Tvoje sociopatie je sice skutečná, ale pokud opravdu chceš být šťastná tak se do toho obuj, modli se a nepoddávej se. Můžeš se z toho dostat ven. Nebude to hned, nebude to lehké, ale jde to. Upřímně hledající člověk vždycky nalezne. Máš velikou cenu, větší než si myslíš!

  Přeji ti odhodlání a sílu.
  Tatínek

  předchozí 1 další