Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mám zůstat po páté třídě na základce, nebo mám jít na gympl?

  vydáno  •  Škola a poznání
  Některé z vás tahle otázka určitě napadne. Mnozí si myslí, že na základce je to lepší, ale to není pravda! Ale před tím, než řeknete rodičům, že byste chtěli vyzkoušet přijímací zkoušky na gymnázium, musíte si uvědomit některé věci.

  Přijímací zkoušky na střední školy - Přijímačky na jihlavské gymnázium (21.4.2008), © Petr Lemberk

  Budete se muset připravovat na přijímačky alespoň třikrát týdně. Pokud vás přijmou, budete se muset rozhodně víc učit, než na základní škole. Kdyby se stalo, že byste se na gymnázium nedostali, neneste to špatně! Musíte si říct: "Zkusil jsem to, ale holt to dneska nevyšlo. Chtělo to asi víc přípravy. Svět se nezboří, na gympl půjdu až po devítce." A na některé se můžete zkusit dostat i po sedmé třídě.

  Rozhodně by tam neměli chodit ti, kteří mají špatné známky nebo je moc nebaví učení. Na gymnázium chodí lidé, kteří chtějí studovat vysokou školu - po maturitě tady na ni v podstatě musíte. Někdo říká, že na gymplu je lepší prostředí, netvoří se tam partičky a podobně.

  U nás na gymnáziu třídíme odpad a máme tam i kontejnery na staré baterie. Jezdí se hodně do ciziny a na různé exkurze. Před přijímačkami vám radím koupit si nějakou knížku s testy a nebo si je stáhnout z internetu ze stránek školy, na kterou chcete jít. Také budete mít možnost jít se podívat na den otevřených dveří.

  Budete vědět, jak to na gymplu vypadá, a když půjdete na přijímací zkoušky, nebudete se té školy bát. Na gymnáziu se už vyučujícím neříká učitelé, ale profesoři. Tak to je všechno, co jsem vám chtěla poradit. Určitě vám držím palce při přijímačkách a možná se s někým z vás na gymplu v Jindřichově Hradci potkám.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi 71196

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (67)

  Příspěvek z 20. května 2009 v 17:18.
  motyl123456789 v něm napsal:

  1

  Příspěvek z 13. března 2009 ve 22:21.
  CARROL9 v něm napsal:

  Muj nazor...

  sem na gymplu v prime a je to tam lepsi nez na zakladce..nwm jestli je to tak jen u nas ve tride ale vsichni sme stejni tak nejak si rozumime chodime spolu ven atd..myslim ze jestli v 5.tride mate same jednicky rozhodne zkuste udelat prijimacky kdyz se tam nedostanete tak to nevadi ptz tam muzete jit bud ze 7 nebo z 9...kdyztak mi pisnete na icq jestli nekdo jeste chcete nejake moje moudre rady :D451248987

  Příspěvek z 17. února 2009 ve 14:13.
  Soňčas v něm napsal:

  Reakce na MiSs-AninQa:

  TAK NA ALIKA NECHOD KR....121212