Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máme ve třídě Vietnamku. Je fajn

  vydáno  •  Škola a poznání
  Na začátku března se k nám do třídy přidala vietnamská dívka jménem Hana. Věděli jsme to předem, takže hlavním tématem holek a kluků ve třídě bylo pomlouvání Vietnamců a všichni doufali, že se Hana nepřistěhuje.

  © Radkaa

  České jméno má proto, že se narodila vietnamským rodičům v Čechách. Potom od tří do pěti let žila ve Vietnamu a pak se přistěhovala zpět. Jen pár holek, mezi nimiž jsem byla i já, se postavilo na její stranu.

  Když přišla, začala se naše skupinka holek okamžitě starat o to, aby se u nás ve škole cítila dobře. Z gymplu, na který dříve chodila, ovšem byla zvyklá na příjemnější osoby a na to, že se neřeší rasové rozdíly. Šla se seznámit s kluky, kteří jí začali nadávat. Nakonec se s ní ale začali bavit. Ostatní holky ji později také přijaly do třídy bez problémů.

  S Hankou je skvělá zábava, dokáže si s námi popovídat a jakékoliv tajemství udržet v tajnosti. Nejlepší je, když si s námi povídá o tom, jaké to bylo ve Vietnamu. Výhodou hovorů s ní je, že nepředstírá, že poslouchá - ona opravdu poslouchá. Také je to opravdu dobrá kámoška a nemluví sprostě. Je moc chytrá a kdykoliv nám s čímkoliv poradí.

  Kamarádit s ní je skvělé. Má všechny moc ráda a v životě by nikomu neublížila. Teď i po tom, co se na ní nikdo netěšil, jsme rádi, že je u nás. Vždyť kdo by nechtěl tak super kamarádku?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (48)

  Příspěvek z 14. srpna 2010 v 1:35.
  Paulinesa v něm napsal:

  My máme ve třídě vietnamočešku, ale nikdo se jí NIKDY neposmíval

  Příspěvek z 25. července 2010 v 0:09.
  topmodelgirl v něm napsal:

  Reakce na CrazyAmylee:

  Jo, takže ona se má učit česky, přitom si pro domluvu s rodiči ještě pamatovat svůj jazyk a ještě mít ve škole angličtinu? Tady ze sebe děláš inteligenta, ale inteligentní člověk musí mít alespoň takové IQ, aby pochopil, že tohle zkrátka za devět let zvládnout opravdu nelze. V dalším komentáři píšeš že se k ní nějak nechováš, ale už tím co o ní píšeš, se k ní chováš hnusně. Přála bych ti, abyses třeba na pár let odstěhovala do Vietnamu, a ostatní na tebe měli takové rasistické kecy, jako ty máš na ní. Jestli si myslíš, že jsme něco víc než Vitnamci, tak se pleteš. Můžeme být černoši, běloši, nebo žlutí, ale pořád jsme všichni lidi. Ty se k ní ale chováš jako kdyby byla kus hadru, jen proto, že není běloška. A navíc to je její věc, jestli se hodlá pořádně učit česky nebo ne. Ona si na tom postaví kariéru, a co ty víš, třeba v dospělosti zase odjede do Vietnamu. To by tě ale asi mrzelo, protože bys přišla o jednoho z několika lidí, na které máš věčně ty své hnusné kecy.17

  Příspěvek z 18. června 2010 ve 22:17.
  Bella-Swanová v něm napsal:

  Reakce na Avril-je-nej:

  si nemysli že vietnamci sou nějací andělíčkové...jo sou slušní,ae někteří už zas tk moc ne...:D