Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Marocký přístav Marina

  vydáno  •  Cestování

  Možná nevíte, o co jde, ale to brzy pochopíte. Jde o nádherný marocký přístav, kde je spousta lodí, obchůdků a restaurací. Mně se moc zalíbil, a tak jsem se rozhodl vám o něm něco napsat.

  Restaurace v Marině, © JirkaBobik

  Bylo léto, červenec a celá moje rodina se vydala do Maroka na dvoutýdenní rodinnou dovolenou. Náš hotel byl vzdálen od přístavu Marina zhruba 20 minut pěší chůze. Abyste měli představu, kde Marina je, tak se nachází u Středozemního moře, hodinu od města Oujda a třicet minut od alžírských hranic, zkrátka na severu Maroka.;-)

  Já se do Mariny vydal za celý pobyt několikrát po dlouhé krásné promenádě. Je tu několik restaurací, ve kterých vám nabídnou například pizzu, marockou kuchyni, ale i italskou kuchyni, obchůdků se suvenýry, kde najdete magnetky, náramky, tradiční marocké výrobky, například košile, které jsem si koupil já, ale i kabelky a spoustu dalších podobných věcí. Je tu i lékárna, ve které se prodávají tradiční výrobky z arganového oleje, třeba sprchové gely, mýdla, ambru, což je parfém v kostce, ale i jiné věcičky. Hned vedle lékárny je obchůdek se smíšeným zbožím a vzadu je několik barů.

  Když se tu chystáte jít večer po deváté hodině, nic se neděje, jsou tu strážníci, ovšem na ulici polehává několik občanů a hlavně kočky, jak živé, tak bohužel i mrtvé.

  Je vidět, že přístav, jako každý jiný, je velice špinavý a plave v něm všechno možné, od plastu přes plechovky po kartony. Kousek od něj je ale krásné moře a taky je tu několik pláží, jedna v Marině pro místní občany a další pro ubytované. Na pláži vám nabídnou Maročané vše od šatů přes cigarety až po hennu, u které bych si dával pozor, já si ji dal na ruku a zůstala mi po ní vyrážka, kterou jsem musel léčit přes mastičky. Tím pádem to nebyla pravá henna, ale barvivo s přidanými levnými materiály.

  Když ale budete v marocké Saidii, ubytovaní, zajděte do Mariny, kde se vám bude určitě líbit.:-)

  Doufám, že se vám článek líbil a ahoj!:-D

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!