Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Martin Mojžíš mistrem světa v Carcassonne

  vydáno  •  soutěže · hry, hračky
  Mistrem světa v Carcassonne pro rok 2012 se v německém Essenu stal 21. října 2012 Čech Martin Mojžíš, mistr České republiky z letošního roku.

  Martin Mojžíš na 7. Mistrovství světa v Carcassonne, © Mindok

  Soutěž

  Do 31. 10. 2012 22:00 hrajeme v rubrice Soutěže o 6 stolních společenských her Carcassonne: jubilejní edice.

  Ve finále porazil mistra Rakouska. Partie byla celou dobu velmi těsná, celou dobu souboje se hrálo o několik málo bodů, nakonec ale Martin o 3 body dosáhl vítězství. Třetí místo obsadil hráč Matěj Tabák ze Slovenska.

  Martin Mojžíš je z Prahy. Studuje vysokou školu, ČVUT – obor stavitelství. Kromě Carcassonne je jeho velkým koníčkem tenis.

  V kolika letech jste začal hrát a proč právě Carcassonne?

  K Carcassonne jsem se dostal v 15 letech, když jsme byli se spolužáky ze základky na prázdninovém výletě. Ihned mne zaujalo a sám jsem si ho koupil. Myslím, že největší kouzlo Carcassonne spočívá v tom, že má docela jednoduchá pravidla, ale přitom v něm existuje obrovské množství herních možností, takže je vhodné jak pro hráče, kteří hledají zajímavou taktickou hru, tak i pro děti, které mohou z kartiček tvořit krajinu, která se jim bude líbit.

  Fotogalerie

  S kým, kde a jak trénujete?

  Hraji v podstatě jen na internetu pod přezdívkou Moya na games.asobrain.com s hráči z celého světa. Ale vzhledem k tomu, že na MČR a MS se hraje podle trochu jiných pravidel než na internetu, tak si před MČR vždy zahraji pár her s rodiči a před MS v Essenu s pravidelným účastníkem MČR Martinem Čepelíkem. Těm bych také rád poděkoval, protože mě zjevně připravili dobře :-)

  Kolik času hraním denně strávíte?

  V průměru odehraji na internetu 1 hru denně, která trvá zhruba 30 minut.

  Jaké vlastnosti má podle Vás ideální hráč Carcassonne?

  Pokud chce hrát v Carcassonne nějaké soutěže, tak by měl umět se soustředit pouze na hru a mít dobrou paměť, protože je nutné znát přesný počet herních kartiček. Dále je třeba mít dobrou představivost a hrát nejen racionálně, ale i intuitivně.
  Alík moc děkuje za rozhovor a gratuluje. Haf.

  Městečko Carcassonne

  najdete na jihu Francie. Je proslulé svým důmyslným a zcela jedinečným systémem opevnění z římských dob i raného středověku. Kolem města jsou ideální podmínky pro budování a rozvoj měst a vesnic, klášterů, polí i cest.

  Více o hradu.

  Uprostřed opevněného města je hrad obehnaný vodním (dnes už jen zeleným)

  Rekonstrukce mocných hradeb trvala památkářům více než sto let.

  Mezi dvojím pásem vysokých hradeb se můžete svézt "kočárem".

  Carcassonne je také název stolní hry, která se již v roce 2001 stala v Německu Hrou roku.

  Hráči se společně se svou družinou vydávají ovládnout oblasti kolem Carcassonne. Jeden po druhém vykládají hrací karty s různými motivy krajiny, tvoří postupně mapu. Vznikají tak města, kláštery, cesty, louky apod. Na ně mohou umístit hráči figurky svých "družiníků", které představují např. sedláky, rytíře, mnichy a nebo lupiče. Za každou umístěnou figurku na konkrétní kartu získávají hráči příslušný počet bodů. Ty se sčítají jak v průběhu hry, tak i po jejím skončení, což dělá hru ještě o něco dramatičtější. Velkou roli ve hře hraje i prvek náhody.

  Díky společnosti MINDOK si s trochou štěstí můžete zkusit zahrát Carcassone také. V soutěži hrajeme o 6 stolních her Carcassone: jubilejní edice, což je speciální edice k 10. výročí prvního vydání hry Carcassonne. Balení obsahuje krásné průsvitné figurky a 10 nových kartiček krajiny.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 30. října 2012 v 10:45.
  Honzulin_bambulin v něm napsal:

  super hra

  moc rádi ji doma hrajeme4444

  Příspěvek z 28. října 2012 v 11:36.
  Anette_ v něm napsala:

  GRATULUJI MARTINOVI!

  Gratuluji k záskánjí tituli Mistr světa. Jsi frajer!!! :)

  Příspěvek z 27. října 2012 ve 22:04.
  pret v něm napsal:

  hra

  Ja mam zakladny carsassone a carcassone kupci a stavitele!1616164