Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Martina Sáblíková má zlato! Lukáš Bauer doběhl pro bronz

  vydáno  •  Sport · Olympiáda · Zima
  Tak už konečně začala zimní olympiáda v kanadském Vancouveru. Budu všem držet palce, aby nám naši sportovci přinesli hodně medailí. Českou republiku reprezentuje 92 Čechů. Například Jaromír Jágr, Martina Sáblíková, Lukáš Bauer, Tomáš Verner.

  S VLAJKOU NAD HLAVOU. Martina Sáblíková oslavuje obrovský triumf, je olympijskou vítězkou na 3 000 metrů., © MAFRA

  Při slavnostním zahájení nesl českou vlajku hokejista Jaromír Jágr. V neděli pojede Martina Sáblíková. Už se hrozně těším. Když jsem se dívala na slavnostní zahájení, kulila jsem oči na to, kolik je tam Čechů. Schválně, kdo z nich tu zlatou medaili vyhraje první? Já myslím, že Martina Sáblíková.

  Doufám, že medailí budou mít Češi hodně, stejně jako v Pekingu nebo ještě víc. Třeba se ukáže nějaký nový talent.

  Taky bych někdy ráda reprezentovala Českou republiku třeba na snowbordu (bruslení mi moc nejde). Ve škole jsme sportovce malovali a já namalovala Martinu Sáblíkovou.

  Olympiáda má ve znaku olympijské kruhy (modrý, černý, červený, žlutý a zelený) a takového panáčka v barvách olympijských kruhů. Olympiáda uplyne jako nic a zase budeme čekat čtyři roky, než bude další. Tak ahoj a fanděte se mnou.

  Zlatá martina Sáblíková

  Dvaadvacetiletá Sáblíková vybojovala čtvrtou zlatou medaili ze zimních olympijských her v historii samostatné České republiky. Po hokejistech v Naganu 1998, akrobatickém skokanu Aleši Valentovi v Salt Lake City 2002 a běžkyni Kateřině Neumannová v Turíně 2006 se počtvrté na svátku zimních sportů bude hrát česká hymna.

  BRONZOVÝ FINIŠ. Lukáš Bauer dobíhá do cíle závodu na 15 km. V závěru dokázal předstihnout Švéda Hellnera a získat bronzovou medaili.

  bronzový Lukáš Bauer

  Lukáš Bauer vybojoval 15. února pro Česko druhou vancouverskou medaili. Na trati 15 kilometrů volně si doběhl pro bronz. Vybojoval ho v posledních metrech závodu, v posledních okamžicích předstihl švédského soka Hellnera a urval pro sebe cenný kov.

  olympiáda Vancouver 2010

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 9. března 2010 ve 14:25.
  pav999 v něm napsal:

  Blahopřeji

  Jsi  jednička10724
  držela  jsem  ti  palce444

  Příspěvek z 18. února 2010 ve 20:40.
  Luccie v něm napsal:

  Bauer

  Já jsem myslela, že bude mít aspoň zlato, minule měl stříbro. Ale bronz je taky dobrej.26

  Příspěvek z 17. února 2010 ve 13:10.
  plutoRikki v něm napsal:

  Reakce na čoki789:

  50km jo????21212122222222 To by si teda dala!!!!2121212222