Alíkoviny

Martina Sáblíková má zlato! Lukáš Bauer doběhl pro bronz

vydáno  v 7:52
Tak už konečně začala zimní olympiáda v kanadském Vancouveru. Budu všem držet palce, aby nám naši sportovci přinesli hodně medailí. Českou republiku reprezentuje 92 Čechů. Například Jaromír Jágr, Martina Sáblíková, Lukáš Bauer, Tomáš Verner.
S VLAJKOU NAD HLAVOU. Martina Sáblíková oslavuje obrovský triumf, je olympijskou vítězkou na 3 000 metrů.

Při slavnostním zahájení nesl českou vlajku hokejista Jaromír Jágr. V neděli pojede Martina Sáblíková. Už se hrozně těším. Když jsem se dívala na slavnostní zahájení, kulila jsem oči na to, kolik je tam Čechů. Schválně, kdo z nich tu zlatou medaili vyhraje první? Já myslím, že Martina Sáblíková.

Doufám, že medailí budou mít Češi hodně, stejně jako v Pekingu nebo ještě víc. Třeba se ukáže nějaký nový talent.

Taky bych někdy ráda reprezentovala Českou republiku třeba na snowbordu (bruslení mi moc nejde). Ve škole jsme sportovce malovali a já namalovala Martinu Sáblíkovou.

Olympiáda má ve znaku olympijské kruhy (modrý, černý, červený, žlutý a zelený) a takového panáčka v barvách olympijských kruhů. Olympiáda uplyne jako nic a zase budeme čekat čtyři roky, než bude další. Tak ahoj a fanděte se mnou.

InsertSingleVideo

Zlatá martina Sáblíková

Dvaadvacetiletá Sáblíková vybojovala čtvrtou zlatou medaili ze zimních olympijských her v historii samostatné České republiky. Po hokejistech v Naganu 1998, akrobatickém skokanu Aleši Valentovi v Salt Lake City 2002 a běžkyni Kateřině Neumannová v Turíně 2006 se počtvrté na svátku zimních sportů bude hrát česká hymna.

BRONZOVÝ FINIŠ. Lukáš Bauer dobíhá do cíle závodu na 15 km. V závěru dokázal předstihnout Švéda Hellnera a získat bronzovou medaili.

bronzový Lukáš Bauer

Lukáš Bauer vybojoval 15. února pro Česko druhou vancouverskou medaili. Na trati 15 kilometrů volně si doběhl pro bronz. Vybojoval ho v posledních metrech závodu, v posledních okamžicích předstihl švédského soka Hellnera a urval pro sebe cenný kov.