Alíkovina

Mary-Kate a Ashley Olsenovi

vydáno  •  Kultura · Hudba
Tato sympatická dvojčata se narodila 13. 6. 1986 (pátek třináctého) v Sherman Oaks v Los Angeles. Starší, o dvě minuty, je Ashley Olsenová. Pokud jde o sourozence, mají mladší sestru Elizabeth a staršího bratra Trenta.

Sestry Mary Kate a Ashley Olsenovy na udílení cen módního průmyslu CFDA Fashion Awards 2007, © Reuters


 Jejich rodiče, Jarnette a Dave Olsen, jsou rozvedení, stalo se tak na jaře roku 1995. Jejich otec je již ženatý s jinou ženou. Dvojčata nyní žijí se svojí matkou v Kalifornii.

Pokud jde o jejich vzájemné vztahy, prohlašují, že jsou nejlepší přítelkyně a nechtěly by žít odděleně. K herectví se dostaly ve svých devíti měsících, rolí v seriálu Full House. Tenhle seriál, ve sledovanosti pořadů ABC, překonal pouze Bill Cosby. Dvojčata byla oslovována svými televizními jmény i mimo natáčení. S rolí v seriálu se sžila a o víkendech si stěžovala, že nemohou natáčet.

V roce 1991 najal jejich otec Roberta Thorna na místo manažera dvojčat. Ten založil Dualstar Entertaiment Group, kterou vlastní společně s Mary-Kate a Ashley Olsen. Jsou tak nejmladšími producentkami v Hollywoodu. V tomtéž roce dvojčata vydala svá první CD - Brother for sale a I'm the cute one. Dostala za ně zlatou desku.

První tv - film dvojčat odvysílala televize ABC o Vánocích roku 1992. Byl to film To GrandMother's house we go. Na halloween roku 1993 odvysílala televize film Double, Double Toil And Trouble. Následovaly filmy How the west was fun a Little rascals. Rok 1995 nebyl pro Mary-Kate a Ashley příliš příznivý. Jejich rodiče se rozvedli a Full house, který tak milovala skončil. Kritici říkali, že jejich kariéra je u konce. Ale Dualstar se nevzdala. Do kin přišel film It takes two. Nebyl příliš úspěšný a kritika se ohlašovala s poznámkami typu, že se prodaly jen dvě vstupenky. Na kazetách se však tenhle film stal velkým hitem.

Rok 1998 byl pro dvojčata plodným rokem. Vydala CD, v listopadu roku 1998 přišel do kin poměrně úspěšný film Billboard dad a největším úspěchem byl seriál Two of a Kind (V ČR - Dvě z jednoho těsta). Tenhle seriál byl chytrým tahem společnosti Dualstar. Mary-Kate a Ashley měly dvanáct let a to je pro dětské hvězdy "rizikové období". Díky seriálu jím však dvojčata prošla bez újmy. Po náhlém skončení Two of a kind se dvojčata nevzdávala a 12. prosince roku 1999 se po několika odkladech objevil v kině film Switching Goals. Po tomto filmu následovala celá řada dalších – Our lips are sealed, Passport to Paris, Winning London, Holiday in the sun a novější Getting There, či When in Rome. Znám je taktéž seriál So little time.

Průměrný výdělek za jeden film, je částka převyšující 900 000 $. Zatím poslední filmy, v nichž mají hrát, jsou Charlieho Andílci 2, Bora Bora a v Mexicu natáči nový film The Challenge.

 Mary-Kate a Ashley nejsou jen tak ledajaké holky. Mají I svůj vlastný obchůdek. Ovšem v New Yorku. Mary-Kate brzy vydá novou knižku, která bude podobná knižce So Little Time. Holky také pořádali MKA fashion show v Torontu. A byla to uspěšná show. 8.3.2003 se konala Módní přehlídka v Kanadě kde MKA představila svou novou kolekci:2003 fashion preview spring-summer. Jejich nové výrobky jsou něco jako je zubní pasta, kartáček, hřeben a kartáč na vlasy. Holkám se fakticky daří.

Jejich nové parfémy se jmenují Mary-KateandAshleyone (vůně šumivých červených borůvek, nočního rozkvétajícího jasmínu, čokolády a kokosového ořechu) a Mary-KateandAshleytwo (celkem ženská vůně s lilií, broskve a santalového dřeva).

Holkám nestači jen multimiliónový obchůdek, filmy, sláva, ale také začaly vydávat časopis. Ten se ale po třech číslech přestal vydávat. Byly tady nějaké neshody.

Tohoto roku 10. 3. 2003 získali MKA cenu DVD Awards Premiere za svůj poslední film When in Rome. Co dodat? Holky jsou přece výborný.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!