Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mary Poppins už létá. Premiéra muzikálu pro děti se blíží.

  vydáno  •  volný čas venku · kultura · knihy · divadlo · rodičům · povolání
  Zkoušky na pražské uvedení světového fenoménu Mary Poppins, jsou v plném proudu. Premiéra 14. února 2013 se blíží.

  Mary Poppins, © Divadlo Hybernia

  Premiéra se blíží

  Již 14.2.2013 poprvé potkáte Mary Poppins V Divadle Hybernia.
  Alík.cz je mediálním partnerem muzikálu.

  Nejprve se v divadle ozývala hlavně angličtina. Do Prahy se vypravila parta odborníků na létací stroje přímo z Londýna, ze společnosti, která v divadlech po celém světě dokáže připravit technologie. Díky nim se účinkující vznášejí nejen nad jevištěm.

  Jen pár dní na to se prostor za divadlem zaplnil kamiony. Z nich se na prkna Divadla Hybernia nastěhoval kouzelný a barevný svět Mary Poppins, včetně všech dekorací, rekvizit a kostýmů.

  A tak konečně nastal čas pro novou Mary Poppins v podání Moniky Absolonové.

  Fotogalerie

  "Během posledních dvou měsíců jsem strávila vždy několik dní v Brně a zkoušela s režisérem Petrem Gazdíkem na jevišti. V Praze pak probíhaly choreografické zkoušky a hlavně příprava na těžkou a krásnou roli s panem profesorem Klezlou. Jsem ráda, že už můžeme zkoušet tady, i když popravdě z ´létání´ mám pořád hrůzu", usmívá se. "Ale jak říká Mary Poppins. Stačí jen chtít a rázem vše je možné", říká ke zkoušení Monika Absolonová.

  Představení Mary Poppins se bude v pražském Divadle Hybernia hrát za doprovodu živého orchestru od února do května 2013 v 30 exkluzivních představeních.

  Co je fenomén Mary Poppins

  Chůvu - kouzelnici Mary Poppins Australanky Pamely Lyndon Traversové čtenáři potkávají už od roku 1934. Film Walta Disneyho (1964) posbíral ze třinácti nominací pět Oscarů. Největší muzikálový producent všech dob, sir Cameron Mackintosh, čekal na možnost převedení filmové verze do divadelní podoby celých 40 let. Zcela mimořádnou divadelní show doplnil novými písněmi a vytvořil na jeho základě výpravnou rodinnou podívanou, která sklízí úspěchy v Londýně i na Broadwayi. Mary Poppins se představí v kvalitě a provedení dle přísných pravidel původních producentů.

  Ukázky z muzikálu Mary Poppins.

  Ukázky z muzikálu Mary Poppins.

  Ukázky z muzikálu Mary Poppins.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!