Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Maryrose Wood: Tajemné vytí

  vydáno  •  Knihy
  Po knize jsem v knihovně sáhla hlavně kvůli té kouzelné obálce. Vím, že se říká nesuď knihu podle obalu, ale kdo se v životě nerozhodoval jenom kvůli obálce, že? Moje recenze na knihu Tajemné vytí od spisovatelky Maryrose Wood ze série Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton.

  Z filmu Mezi vlky, © outnow.ch

  Tajemné vytí je kniha spíše pro mladší publikum, ale myslím, že spolehlivě okouzlí i ty starší. Musím mít ale jednu výtku: autorka neustále psala k něčemu své připomínky a to mě rušilo a připadalo mi, že to tak trochu i ničí kouzlo knihy, která by se bez toho jistě obešla.

  „Jsou Hrozní - a tak jim taky od nynějška budeme říkat,“ Penelopa nedávno absolvovala na škole Agathy Swanburnové pro nadané dívky z chudých rodin a už se vydává za prací do sídla Ashton. Sebevědomí má vysoké a tak práci vychovatelky nakonec dostane. Jenže děti, které má vychovávat vůbec nejsou obyčejné. Vyjí, štěkají a neustále se honí za veverkami. Pohled na Penelopu jak se je snaží vychovávat proto vskutku úsměvný. 

  Celý příběh se odehrává někde v minulosti, kdy se ještě nosily šaty až po kotníky a bohatí vlastnily spoustu pozemků. Když ale Lady Konstance začne chystat bál, Penelopa dostane mnohem těžší úkol než trojlístek vychovat: připravit je na bál. Děti se do měsíce musí naučit spoustu věcí, ale zvládnou to? Vždyť ještě před pár týdny ani nemluvily a najednou musí umět zdvořilostní fráze, vědět, jak používat příbor a taky znát, co se sluší a patří. A pak je ještě čeká zeměpis, dějepis, literatura atd.

  Nemusím být znalec, abych věděla, že je to na ty děti příliš. „Když na vás dokonalou latinou promluví tvor, který vypadá jako pes, asi jej nebudete pokládat za pouhého psa, ne? Oproti tomu, když na vás tvor se vzhledem dítěte vyje, štěká a málem vás kousne, asi usoudíte, že nejde tak úplně o dítě.“ 

  O knize jsem slyšela jenom všechno dobré. I recenze mluvily kladně a tak jsem s nadšením vrhla do čtení. Ze začátku mě to moc nebralo, bylo to napsáno dětsky, ale když jsem se začetla, najednou se mi ten styl psaní líbil. Jasně, není to zrovna moc akční, ale na odreagování je to přímo skvělá kniha.  

  Už dlouho jsem nečetla nějakou klidnou humornou knihu a proto jsem ráda, že jsem si na ni udělala čas. Mnohokrát jsem se nad ní usmála, protože koho by nepobavila Penelopa, která se za každou cenu snaží zvládnout tři vlčí děti. Sice se v knize nevyřešila jediná záhada (a to jich autorka nakousla dost), ale i tak se docela těším na další díl. Určitě se už třese na poličce v knihovně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!