Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máš zapotřebí být zmalovaná?

  vydáno  •  Rodičům · Krása
  Když jdu po škole, tak pochopitelně sleduji i osoby kolem sebe. A potkávám čím dál více dívek, které mohou být tak maximálně ve třetí třídě, ale jejich rty zdobí zářivě růžová rtěnka a očka mají ozdobená řasenkou a třpytkami.

  © Radkaa

  Svým způsobem je chápu. Jako menší jsem také toužila vypadat víc dospělá a ve třetí řídě jsem se na Vánoce nalíčila tak nešťastně, až jsem vypadala, že mám monokl. A podobné "případy" teď vídám opravdu často. Občas se zamyslím nad tím, jestli to těm dívkám rodiče dovolují, nebo si berou šminky do školy a tam se malují u zrcadla na záchodech.

  Každopádně si myslím, že k dívkám na prvním stupni se hodí maximálně řasenka a lesk a to ještě tak v páté třídě. Pochopím, když bude mít tento článek negativní komentáře, ale považte, co si pak o těch dívkách a třeba i jejich rodičích (i když za to možná ani nemůžou) pomyslí učitelé, učitelky, vedení školy a vlastně i celá veřejnost? A věřte mi, že ani na kluky to většinou moc nezapůsobí.

  Ale pokud se s tunovými nánosy šminek cítíte lépe, noste je. Samy jednou uvidíte, že vám u ostatních spíše pošramotí pověst. Vaše negativní komentáře pod tímto článkem mi nebudou vadit - budu ráda, když mě přesvědčíte o opaku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (490)

  krtece1 v něm napsala:

  Líčení

  Je mi 12.Nejsem nějak extra hezká ale nemyslím si že bych se měla ,,zkrášlovat" make-upem .No maximálně na škole v přírodě na diskotéce lesk na rty trochu řasenka a dost!Článek hezký4

  Příspěvek z 13. října 2011 ve 14:15.
  Anucha v něm napsala:

  Reakce na MEGASilvie:

  Jo taky se mi to líbí,ale malovat se na prvním stupni?Třeba u holek na druhém stupni nebo na vysoký bych to chápala,ale když se maluje někdo na prvním stupni tak si tím zbytečně ničí pokožku,a až jí bude dvacet bude vypadat na čtyricet.Když už tak, tak jen lesk na rty a lak na nehty.

  Příspěvek z 12. října 2011 ve 14:00.
  Lentilka2 v něm napsala:

  Reakce na _CnOckoUt--:

  21=21