Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máte strach?!

  vydáno
  Duchové, Bílá paní, čerti, vodníci, bezhlaví rytíři, bubáci... říkáte si: pohádky pro nejmenší. Ale co když to je jinak?

  © Ondřej Littera, MAFA

  Už od mala nás rodiče straší: "Když budeš zlobit, pošlu na tebe Polednici." To zná každý. Většina dětí si už určitě položila otázku: "Existují opravdu strašidla?"

  Začneme třeba Polednicí... podle pohádek má odnášet zlobivé děti, ale kam? A není to vlastně spíše trest pro Polednici? A není to výhoda pro děti, když nemusejí do školy? Podle mě je Polednice taková hodná stařenka, která zachraňuje nás děti od školy a od starších bratrů, kteří nás v jednom kuse štvou. Takže k čemu jako strašidlo je? Já osobně si myslím, že neexistuje!

  Čerti odnášejí zlobivé lidi do pekla, takže místo určení tentokrát známe. Zlobivých lidí je hodně, takže si mají z čeho vybírat. Nás děti většinou nechávají na pokoji, nemusíte se tedy ničeho bát! Čerti možná existují, možná ne, ale kdo ví...?

  Bílá paní. Bílé paní žijí na hradech a straší zloděje a hledače pokladů. Protože většina z nás to má k nějakému hradu alespoň 500 metrů, nemáme důvod se jich bát. Bílé paní se totiž ze svého hradu nevzdálí ani na krok. Jsou to užitečná strašidla, něco jako dobré víly. Bílé paní určitě existují.

  A teď bezhlaví rytíři. Bezhlaví rytíři neexistují! Zaprvé jsou k ničemu - nic nehlídají, nestraší, a ani nevidí na cestu. Vymysleli si je spisovatelé, aby měli o čem psát. Opravdu nemáme důvod se jich bát.

  Vodníci. Vodníci žijí, jak všichni víme, v rybnících, užívají si života, plavou s kapry a tak dále. Pokud jde o topení lidí, mají vodníci zvláštní vkus. Topí muže mezi 30-32 lety a ženy mezi 18-20 lety, ostatní lidé je nezajímají. Nikdo neví proč, ale je to tak. A z vody nevylezou ani za milion dolarů.

  A teď nejznámější strašidla. Duchové jsou, jak už název napovídá, duše mrtvých. Podle legend, pohádek a všelijakých příběhů vylézají za úplňku z hrobů a straší lidi. Podle mě je to naprostá pitomost! Možná, že vylézají z hrobů, ale určitě nejdou strašit. Buď jdou na rozcvičku, na diskotéku nebo do baru. A divíte se proč? Tak si to zkuste, ležet několik tisíc let v zemi a ani se nepohnout. Musejí se občas protáhnout.

  A co z toho všeho plyne? Některá strašidla existují, některá si vymysleli lidé. Každopádně vám žádné strašidlo neublíží - co by z toho mělo? Já si myslím, že strašidla mají své poslání a určitě to není strašení dětí.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Christie

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (42)

  Příspěvek z 17. října 2008 v 19:25.
  machatka v něm napsal:

  Jičináci nazdar

  sem z jičina a letos tu byla fakt velka mela1111111111minimalně 2000čertů vloni nebo před loni tady bilo zase dost trpasliků já sem šla taky za jednoho11111111

  Příspěvek z 16. října 2008 ve 20:56.
  Pufko v něm napsal:

  Pufko

  Příspěvek z 16. října 2008 v 9:58.
  Varsha v něm napsal:

  Reakce na Varsha:

  Mas pravdu.ten film je super rodice museli jit se mnou na zachod....je mi 17let.....3