Alíkovina

Máte svůj talisman pro štěstí?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Sběratelství
Talisman je předmět, který člověku přináší štěstí. Může jím být kamínek, korálek, mušle – ty si lidé dají do kapsy. A nebo třeba plyšový méďa do batůžku. Já jsem měla jako talisman mušli.

© Radkaa

Jednou jsem se procházela po městě a kupovala jsem mamce semínka. Květinářka se se mnou dala do řeči a semínka mi prodala levněji. Když jsem odcházela, dala mi mušličku a řekla, že když si ji dám do kapsy, bude mi nosit štěstí.

A vážně – dostávala jsem ve škole pořád jedničky. Dokonce i z těch předmětů, ze kterých jsem občas dostala i  jinou známku než jedničku. Bohužel, mušličku jsem ztratila.

Teď mám jako talisman plyšového medvídka Elišku. Se vším se Elišce svěřuji a věřím, že když ji držím v rukou, přinese mi štěstí. A proto vám všem radím: pořiďte si také nějaký talisman pro štěstí!

Další zajímavé články:

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (14)

Příspěvek z 17. května 2010 ve 20:13.
Vajule v něm napsal:

Vajule

Já svůj talisman mám,je to: zlatý přívěsek zavěšený na zlatém řetízku, vážně nosí štěstí.Dříve jsem měla červeného medvídka,toho jsem bohužel ztratila,jo,a ten řetízek nikdy nesundávám.1521252525261644

Příspěvek z 10. května 2010 ve 20:19.
BlogařQa v něm napsal:

Víc talismanů = víc štěstí ?

Bude to slohovka a pro ty co nemají zájem to číst tak to prostě nechte být !
Takže kdybych vzala "živé osůbky" tak mám psy Toníčka,Tiffanku,Vašíka činčile Lady,Prince,Mišutku a křečka Vločku.Pak mě taky nesou štěstí dva lidé..Moji neej kámoši snad.Bratránek Kuba a sestřenka Bára.Ty jsou moji talismani (Pořád jsme spolu..Máme i stejný kroužek a na můj osobní mě chodí pozbuzovat)..Jinak mám taky "talisman" talisman.Je to křišťálový koník od Ponyclubu a od té doby co jsem ho sevřela v ruce mám jen štěstí..

Příspěvek z 3. května 2010 v 18:19.
Boary v něm napsal:

Reakce na Horse-BarushQa:

To si napsala dobře25 Já mam taky dooma pejska-zlatíčko a je takový štěstíčko xD
Ale talismany občas nosim,třeba na soutež,ale pokaždý jiný16