Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máte svůj talisman pro štěstí?

  vydáno  •  Sběratelství
  Talisman je předmět, který člověku přináší štěstí. Může jím být kamínek, korálek, mušle – ty si lidé dají do kapsy. A nebo třeba plyšový méďa do batůžku. Já jsem měla jako talisman mušli.

  © Radkaa

  Jednou jsem se procházela po městě a kupovala jsem mamce semínka. Květinářka se se mnou dala do řeči a semínka mi prodala levněji. Když jsem odcházela, dala mi mušličku a řekla, že když si ji dám do kapsy, bude mi nosit štěstí.

  A vážně – dostávala jsem ve škole pořád jedničky. Dokonce i z těch předmětů, ze kterých jsem občas dostala i  jinou známku než jedničku. Bohužel, mušličku jsem ztratila.

  Teď mám jako talisman plyšového medvídka Elišku. Se vším se Elišce svěřuji a věřím, že když ji držím v rukou, přinese mi štěstí. A proto vám všem radím: pořiďte si také nějaký talisman pro štěstí!

  Další zajímavé články:

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 17. května 2010 ve 20:13.
  Vajule v něm napsal:

  Vajule

  Já svůj talisman mám,je to: zlatý přívěsek zavěšený na zlatém řetízku, vážně nosí štěstí.Dříve jsem měla červeného medvídka,toho jsem bohužel ztratila,jo,a ten řetízek nikdy nesundávám.1521252525261644

  Příspěvek z 10. května 2010 ve 20:19.
  BlogařQa v něm napsal:

  Víc talismanů = víc štěstí ?

  Bude to slohovka a pro ty co nemají zájem to číst tak to prostě nechte být !
  Takže kdybych vzala "živé osůbky" tak mám psy Toníčka,Tiffanku,Vašíka činčile Lady,Prince,Mišutku a křečka Vločku.Pak mě taky nesou štěstí dva lidé..Moji neej kámoši snad.Bratránek Kuba a sestřenka Bára.Ty jsou moji talismani (Pořád jsme spolu..Máme i stejný kroužek a na můj osobní mě chodí pozbuzovat)..Jinak mám taky "talisman" talisman.Je to křišťálový koník od Ponyclubu a od té doby co jsem ho sevřela v ruce mám jen štěstí..

  Příspěvek z 3. května 2010 v 18:19.
  Boary v něm napsal:

  Reakce na Horse-BarushQa:

  To si napsala dobře25 Já mam taky dooma pejska-zlatíčko a je takový štěstíčko xD
  Ale talismany občas nosim,třeba na soutež,ale pokaždý jiný16