Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máte také rádi kočky?

  vydáno  •  Mazlíčci
  Máte rádi kočky? Jestli ano, tak je tento článek přesně pro vás! Dozvíte se mnoho zajímavého ze světa koček, jak se o ně starat atd.

  Zatímco pro většinu lidí je kočka milovaným zvířetem, pro některé necitelné jedince nemá její život žádnou cenu. (ilustrační snímek), © MAFRA

  Ahoj, jak jste se asi už dozvěděli, bude tento článek o kočkách. Začneme žebříčkem nejhezčích plemen koček světa od desítky až po jedničku. 

  10 AMERICKÁ KADEŘAVÁ KOČKA. Je to moc roztomilá kočička, hlavně díky jejím uším! 

  9 SIAMSKÁ KOČKA. Velmi známé a oblíbené plemeno, které zaujme všechny především svými krásně modrými očky! Jsou kouzelná. 

  8 SINGAPURSKÁ KOČKA. Název pro tohle plemeno vznikl díky místu, odkud pochází. Mimo jiné se označuje za jednu z nejroztomilejších a nejmenších koček vůbec.  

  7 TURECKÁ ANGORA. Patří k nejstarším plemenům. Její bílá barva a velikost z ní dělají majestátní zástupkyni koček. Je velmi oblíbená a známá. 

  6 BENGÁLSKÁ KOČKA. Exotický druh a velmi vyhledávaný, protože je často velmi pestře a neobvykle barevná. Divoké a krásné barvy. 

  5 BIRMANSKÁ KOČKA. Velmi krásné plemeno, které vzniklo křížením siamské a perské kočky. Jsou vyhledávány pro své pojetí barev, kde se jasně odlišují od jiných plemen. Vypadají nádherně a velmi roztomile. 

  4 RAGDOLL. Druhá největší rasa koček, má výrazné a nádherné modré oči. Velmi rády se tulí a hrají si. 

  3 PERSKÁ KOČKA. Ta tu nemohla chybět. Svou typickou dlouhou srstí se z ní stává často neodolatelný mazlíček. Její hlavička je v poměru k tělu velmi malá. 

  2 MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA. Jedno z nejstarších plemen v Severní Americe. Nejkrásnější srst a dlouhý ocas z ní dělají nádherné zvíře, kterému se díky své velikosti a vzhledu někdy říká něžný obr. 

  1 SKOTSKÁ KLAPOUCHÁ KOČKA. Dostala jméno podle svých uší. Je to opravdu to nejroztomilejší kočičí plemeno vůbec. Fakt neodolatelné stvoření. Kulatá a malá hlavička a sklopené uši jsou prostě sladké.

  Tak žebříček máme za sebou a vrhneme se na kočičí desatero: Zlatá životní pravidla pro kočky/pak bude správně fungovat i člověk/.

  KOUPELNA. Vždy doprovázej hosty do koupelny. Nemusíš vůbec nic dělat. Stačí,když si sedneš a budeš na ně zírat. 

  NÁBYTEK. Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to ve spěchu nestihneš, aspoň se postav na drahý orientální koberec. Pokud v bytě tento koberec není, postačí i huňatá podložka. Když pak zvracíš na koberec, udělej to s rozběhem a raději hned dvakrát, aby byla skvrna aspoň tak dlouhá jako lidská noha. 

  ASISTENCE. Pokud jeden z tvých lidí na něčem pracuje a druhý jen líně polehává, drž se toho zaměstnaného. Říká se tomu „pomáhání“, u lidí je to obecně známo jako „překážení“. 

  DVEŘE. Zavřené dveře jsou zakázané, ať vedou do kteréhokoliv pokoje. Postav se na zadní tlapky a zpracovávej dveře předními tlapkami. Až budou dveře otevřené, nemusíš jimi hned projít. Pokud se ti podařilo, že ti otevřeli dveře ven, zůstaň prostě stát mezi nimi, trochu si popřemýšlej. Obzvlášť důležité je to při chladném počasí, dešti nebo silných náletech komárů. 

  KOČIČÍ ZÁCHOD. Když používáš záchod, dbej vždy na to, abys vyházel ven co nejvíce steliva. Lidé rádi šlapou bosýma nohama po stelivu. 

  DOBA SPÁNKU. Spi v noci na člověku tak, aby se nemohl ve spaní obracet. 

  SCHOVÁVÁNÍ. Schovej se občas na místech, kde tě člověk nenajde. V žádném případě nevycházej ven dřív, než za tři nebo čtyři hodiny. Lidé propadnou panice a budou si myslet, žes utekl. Až pak vyjdeš ven, zahrne tě člověk láskou a možná dostaneš i pamlsek. 

  BĚHÁNÍ. Běhej co nejčastěji a pokud možno pod nohama svého člověka, hlavně na schodech, když drží něco v náručí, ve tmě a ráno, hned co vstane. Nesmírně tím zlepšíš koordinaci jeho pohybů.

   A JEŠTĚ POSLEDNÍ PODNĚT. Přistup co nejblíž k člověku, nejraději k jeho obličeji, otoč se, zvedni ocas a ukaž mu zadní část těla. Lidé to milují, tak to dělej hodně často! A nezapomínej také na hosty! 

  Pravidla správného „pomáhání“: 1.Když dohlížíš na vaření, posaď se těsně za levou patu kuchaře. Neuvidí tě, a tak máš větší šanci, že na tebe šlápne a pak tě vezme do náruče a bude tě hladit. 2.Když tvůj člověk čte, lehni si mu těsně pod bradu, přesně mezi oči a knihu, pokud nemůžeš ležet přímo na knize. 3.Když tvůj člověk vyřizuje nějaké papírování, lehni si doprostřed papírů, ale tak, abys jich měl co nejvíc pod sebou. Dělej, jako bys dřímal, ale co nejčastěji sekej po tužce. 4.Když tvůj člověk píše vánoční pohledy nebo vyplňuje daňové přiznání, nezapomeň, že mu musíš pomoci! Posaď se na ten papír, na kterém právě pracuje. Pokud tě přemístí, odměň ho smutným pohledem. Když práce dobře pokračuje, poválej se po papírech a trochu je pomačkej. Když tě podruhé přenese na jiné místo, shazuj ze stolu jednu tužku po druhé, ale hezky pomalu. 5.Když tvůj člověk čte noviny a drží je ve výšce, skoč před noviny. Lidé také rádi skáčou. 6.Když tvůj člověk pracuje u počítače, vyskoč na stůl, přeběhni po klávesnici, pohraj si s myší a pak si mu lehni na klín a na paže tak, abys mu užitečně zpomalil psaní. To je vše .

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. srpna 2015 v 9:20.
  Pavla04 v něm napsala:

  Reakce na konemy:

  hele nepomlouvej!26

  Příspěvek z 17. srpna 2015 v 9:19.
  Pavla04 v něm napsala:

  Miluju kočky!

  Příspěvek z 17. srpna 2015 v 9:01.
  konemy v něm napsala:

  Hm

  Ten článek moc o staraní fakt není. Jo to desatero znám. Je vážně vtipný. A ten žebříček je tvůj nebo "oficiální"? Já bych řekla, že nejhezčí je norská lesní. Klapouška je roztomilá, ale ne krásná. A já bych tam taky přidala habešandu a mourka.