Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Máte zlomeninu? Nic si z toho nedělejte...

  vydáno  •  Zdraví · Handicap
  Na začátku února mi sundali sádru z pravé ruky, kterou píšu. Zlomenina byla na palci, takže jsem psát vůbec nemohla! Bylo to sice divné, ale naučila jsem se za tři týdny psát levou rukou.

  Ilustrační fotografie - Zlomenina, zlomená ruka, sádra, úraz, © Profimedia.cz

  Ale jen co mi sádru sundali, tak jsem podepisovala poučení o bezpečnosti. Není to nic strašného, mít zlomenou ruku, kterou píšete. Naučíte se mnoho užitečných věcí!

  Osvojíte si psaní druhou rukou, dáváte si větší pozor a hlavně poznáte pravé přátele! Ti vám budou se vším pomáhat, ale ti nepraví se budou poflakovat mimo a nebudou si vás všímat, když budete potřebovat pomoct! Je úžasné, jak vám vaši kamarádi pomáhají. Bez přátel nic nenaděláte, jakmile máte zlomenou ruku.

  Rodiče si na to možná někdy nevzpomenou (jako to bylo u mě), ale to nevadí! Jen jim hezky odpovězte, že nemůžete třeba luxovat kvůli zlomené ruce. Po sundání sádry se budete cítit divně (možná vám bude i ruka létat do vzduchu, jako mojí sestře). Chodí se na rehabilitace, které trochu bolí. Ale pilky na sundavání sádry se opravdu nemusíte bát!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 16. března 2010 v 19:17.
  konikAdca v něm napsal:

  Zlomeniny

  V zimě je hodně zlomenin v naší třídě teď mají 4 děti zlomenou ruku a 1 naraženou22

  Příspěvek z 14. března 2010 ve 14:28.
  10Alex10 v něm napsala:

  ruka v gipsu. 2x!!!

  caw děcka, sem měla 2x ruku v gipsu a to byla zrovna pravá ruka.ta kterou píšu, upe děs! fakt jako sem měla tu sádrku k ramenu. ale hrozn je, jak pak mate sadru prič a musite to rozhejbavat..a ted něco k ty vrtačce...při první sádře sestřička vzala jenom kleště, ALE!! při druhý si doktor (jak si aspoň pamatuju( vzal vobří vrtačku, fakt to vypadalo jak pila!!!! ale nechcu vas strašit, ono to jenom brnělo ta pila ale nebolelo to ani trochu, jen ja mam hroznou fobii z doktoru a z nemocnic..takže sem ječela jak pavian.xD

  Příspěvek z 9. března 2010 v 10:20.
  TERÍK98 v něm napsal:

  pravá ruka

  já mam zase zlomený zápěstí a my zrovna máme jarní prázdniny2727