Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mažoretky nejsou jen točení s hůlkou

  vydáno  •  Sport
  Většina lidí si myslí, že mažoretky jsou jen pouhé točení a mávání s tyčkou, která má na konci dva kousky gumy. Je to mnohem víc. Pochodování, držení těla, současné pohyby rukou a nohou, několika hodinové tréninky, ale hlavně je to o TÝMU.

  V Karlových Varech začala o víkendu nová lázeňská sezona., © MAFRA

  Myslím, že je na čase upřesnit, jak to s mažoretkami vlastně je. Vím to, protože sama do jednoho týmu chodím. Když jsem tam nastoupila, myslela jsem, že s tou zajímavou věcí budeme hned umět točit, ale nebylo to tak.

  Nejdříve jsme se musely naučit pochodovat a propínat špičky. Následovaly různé kroky (krok sun krok), poskoky a dřepy. Když jsme se to všechno naučily, přišly na řadu cviky s hůlkou. Každá malá holčička si určitě zkoušela točit s vařečkou jako s hůlkou, aby vypadala jako mažoretka. Já tedy určitě. Ale ty cviky, které jsem doma zkoušela s "hůlkou", se cvikům, které jsem se učila, vůbec nepodobaly. Naše trenérky s námi byly hodně trpělivé, protože jsme byly, jak naše trenérka říká, úplná telata. A měla pravdu. Byly jsme úplně vedle, ale nějakým způsobem jsme to zvládly a naučily jsme se to.

  K tomuto sportu patří také kostýmy a boty, podle toho, ve které věkové kategorii jste. Starší děvčata mají kozačky a mladší cvičky. Kostýmy nejsou vůbec jednoduchá a levná záležitost. Musíte si vybrat látku a zdobení. Také si musíte najít vhodnou švadlenu, která vám ušije kostým dle vaší představy.

  Když jsme to všechno měly a opravdu uměly, jely jsme na různé soutěže. Na soutěž jsme musely přijet o 2 - 3 hodiny dopředu. Učesat a namalovat několik neposedných malých mažoretek zabralo trenérkám hodně času. I mamka je obdivovala. Po nějakém čase se to naučily naše mamky a později i my samy.

  Když jsme nějakou tu soutěž vyhrály, byly jsme rády a naše trenérky a mamky na nás byly hrdé. A to jim zůstalo až dodnes.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 1. května 2014 v 15:42.
  Ája_ v něm napsala:

  pokud chcete

  když jste z Ostravy a chcete do mažoretek tak jděte do mažoretek Elité jsou super1

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 14:01.
  Ketrinka1 v něm napsala:

  ketrin

  pěkný článek!44

  Příspěvek z 25. dubna 2014 v 18:24.
  anezkakitzlerova v něm napsala:

  ja taky

  chodila jsem na mazoretky 8 let nektery souteze se rozhodvaly nespravedlive5