Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  MDVV Lidice 2015: Tohle jsou vaši vítězové

  vydáno  •  Kultura · Malování · Mediální partner
  V sobotu 30. května proběhlo v Lidicích slavnostní předávání ocenění medailistům Mezinárodní dětské výtvarné výstavy 2015. Při té příležitosti byly předány i Dětské ceny Alík.cz vámi vybraným vítězům.

  Držitelé Dětské ceny webu Alík.cz a vítězové vašeho hlasování., © František Vlček

  Od časného rána byl pro návštěvníky slavnostního ceremoniálu připraven bohatý program, aby čekání na vyhlášení medailistům rychleji uběhlo. Za vydatného větru a deště si ale nakonec medailisté převzali svá ocenění, aby následně výstavu nejlepších dětských prácí letošního ročníku otevřeli i pro vás.

  Fotogalerie

  Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2015

  Letošní ročník byl na doporučení České komise pro UNESCO a na počest vyhlášení roku 2015 Mezinárodním rokem světla zasvěcen tématu Světlo.

  Zúčastnilo se ho více než 21 380 dětí ze 71 zemí světa. Množství soutěžních prací bylo ohromující a náročné na zpracování i hodnocení. Práce na téma Světlo Lidickou galerii zalily a rozzářily - Slunci, hvězdami, rozsvícenými městy i ulicemi, katedrálami, tunely, polárními zářemi, ohni, ohňostroji či vulkány i tajemstvími optiky. Žárovky, lampy, svícny, svíčky a z nich linoucí se paprsky se daly počítat na tisíce.

  Porota pracovala již tradičně ve dvou kolech po dobu dvou po sobě jdoucích týdnů - v prvním kole bylo vyřazeno přes 16 000 prací, které nesplňovaly kvalitativní i technické podmínky soutěže, v druhém kole bylo po náročném rozhodování a diskuzích z 4 500 prací vybráno a oceněno medailí či čestným uznáním přibližně 1 300 prací.

  Cena poroty

  Cenu poroty, která je udělována školám za trvalou, cílevědomou a kvalitní práci s dětmi, získala v letošním roce za Českou republiku ZUŠ Mšeno. Ta představila kolekci, která jednoznačně přesahovala ostatní rozsahem použitých technik jak v plošné, tak i v prostorové tvorbě. Škola se již řadu let nebojí experimentovat, hledá netradiční, nové cesty a výtvarné možnosti a ve své práci využívá vedle klasických materiálů také sklo, kov, plast či digitální technologie.

  Zahraničních kandidátů na cenu poroty se objevilo několik ve velmi vyrovnané kvalitě. Po společné závěrečné diskuzi udělila porota cenu organizaci Młodzieżowy Dom Kultury - pracownia plastyczna „Creatio“ z polského Rybniku, která představila velice kvalitní kolekci grafiky a která si odnáší z MDVV Lidice vysoká ocenění každoročně.

  Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2015: Cenu poroty získala Základní umělecká škola Mšeno.

  Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2015: Cenu poroty získala Základní umělecká škola Mšeno.

  Cenu poroty získal Mlodziezowy Dom Kultury, pracownia plastyczna „Creatio“ z polského Rybnika.

  Cenu poroty získal Mlodziezowy Dom Kultury, pracownia plastyczna „Creatio“ z polského Rybnika.

  Dětská cena Alík.cz

  Vítěze dětských cen jste určili svým hlasováním, které na webu probíhalo v květnu 2015, právě vy. Představujeme vám vítěze Dětských cen Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2015.

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!