Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé knihomolské výstřednosti

  vydáno

  Každý knihomol má nějaké své návyky a zlozvyky, něco, co prostě jasně patří k jeho osobě. A já se vás rozhodla pobavit tím, že vám je sepíšu. Přeji příjemnou zábavu!

  Harry Potter a chleba s máslem, © Pralinka2

  Každý knihomol má nějaké své návyky a zlozvyky, něco, co prostě jasně patří k jeho osobě. A já se vás rozhodla pobavit tím, že vám je sepíšu.

  CHLÉB S MÁSLEM
  Když jsem poprvé četla Harryho Pottera, udivovalo mě, kolik chleba ty postavy snědí. To byl okoralý chleba tady a obložený tamhle. A já si nějak navykla na to, že u Harryho Pottera prostě jím chleba. Takže než si sednu ke své oblíbené knize, pořádně mažu. Sice to zní divně, ale není. Snad jen to, že spotřeba chleba, kterého jinak moc nesním, rapidně stoupá.

  ČAJÍK
  Zůstaneme u potravin, tentokrát se akorát zaměříme na nápoje. Ke čtení prostě miluji čaj a sušenky. A svíčky. Dokonalý den pro mě je ten, kdy jsou všichni pryč z domu, já se natáhnu do křesla, zapálím svíčky, uvařím čaj, na talířek vyskládám sušenky a čtu. Nejradši mám ovocné čajíky.

  KNIHOVNY
  Ačkoliv to zní divně, nemám ráda naši knihovnu. Snad je to kvůli tomu, že knihovnice nemá vkus na knihy. Nebo kvůli tomu, že je pěkně protivná. Nebo kvůli tomu, že tam chodí parta o rok starších holek, které čtou leda tak dívčí časopisy a řvou na celou knihovnu. Navíc nemám dobrý pocit, když čtu nějakou knihu, na kterou sahala spousta lidí přede mnou, jelikož u čtení často jím.

  E-KNIHY
  Velkou averzi chovám taky vůči nástupu čteček. Kniha je pro mě něco posvátného, voní, je krásná na dotek i na dívání. Když jsem na čtení unavená, prohlížím si svou knihovničku nebo obálku knížky. Ale co můžu, pěkně prosím, obdivovat na čtečce? Jak je krásně stříbrná a teplá, pokud je dlouho zaplá? To můžu dělat i s mobilem. Ne. Kniha je prostě papírová, a tak by to mělo zůstat.

  PODIVÍN V PEKÁRNĚ
  Viděli jste někdy blondýnu, která u východu z obchodu čekala s knížkou na svou mámu? Tak to jsem byla pravděpodobně já. Čtu prostě kdekoliv a kdykoliv. Kniha je můj kamarád a beru ji všude s sebou. Takže radši budu stát s ní, než-li sama. Jdeme na koupaliště a já si beru... knihu! Knihu prostě všude s sebou!

  Jak se vám tento netradiční článek líbil? Viděli jste se v něčem? A máte taky nějaké takové výstřednosti, které u sebe poznáváte? Všechno mě zajímá a budu ráda, když se podělíte v komentářích!

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 12. ledna 2019 v 8:05.
  číča800 v něm napsala:

  Moc pěkný a originální článek.:-3 Já taky nemám ráda čtečky, knihy jsou mnohem lepší. Ale do knihovny chodím ráda , protože s mojí spotřebou knih se to vyplatí než kupovat pořád další knihy:-D. A knihovnice je v mém případě milá @)->-. A to tam tu uřvanou holcici partu potkáváš pokaždé? Nebo jen jednou nebo dvakrat, ale už ti to „stačilo “?

  Příspěvek z 18. března 2018 v 11:09.
  Natyna1003 v něm napsala:

  Skvělý článek. Já mám zlozvyky
  např.
  Když čtu HP musím si prostě vzít čaj do mého HP hrnku a na krk si pověsím relikvii smrti (aneb když jsem potterhead)
  Já prostě musím číst když něco hraje. Takže si knihu vezmu k televizi nebo k rádiu a jsem spokojená. Jo já prostě se neumíme soustředit na čtení když nic nehraje.;-D

  Jinak HP je můj život a prostě tak no......

  Příspěvek z 30. října 2017 ve 23:17.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Naštěstí sním másla na jeden krajíc chleba asi pětkát méně, než normální člověk. Jím ho jen, protože se mi suchý chleba zadrhává v krku! :D