Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Mé knihomolské výstřednosti

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 12. ledna 2019 v 8:05.
  číča800 v něm napsala:

  Moc pěkný a originální článek.:-3 Já taky nemám ráda čtečky, knihy jsou mnohem lepší. Ale do knihovny chodím ráda , protože s mojí spotřebou knih se to vyplatí než kupovat pořád další knihy:-D. A knihovnice je v mém případě milá @)->-. A to tam tu uřvanou holcici partu potkáváš pokaždé? Nebo jen jednou nebo dvakrat, ale už ti to „stačilo “?

  Příspěvek z 18. března 2018 v 11:09.
  Natyna1003 v něm napsala:

  Skvělý článek. Já mám zlozvyky
  např.
  Když čtu HP musím si prostě vzít čaj do mého HP hrnku a na krk si pověsím relikvii smrti (aneb když jsem potterhead)
  Já prostě musím číst když něco hraje. Takže si knihu vezmu k televizi nebo k rádiu a jsem spokojená. Jo já prostě se neumíme soustředit na čtení když nic nehraje.;-D

  Jinak HP je můj život a prostě tak no......

  Příspěvek z 30. října 2017 ve 23:17.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Naštěstí sním másla na jeden krajíc chleba asi pětkát méně, než normální člověk. Jím ho jen, protože se mi suchý chleba zadrhává v krku! :D

  Příspěvek z 30. října 2017 v 19:02.
  axoima v něm napsala:

  Poslední dobou se ti ale musí to čtení prodražovat (cena másla:D)

  Příspěvek z 30. října 2017 v 15:46.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Tak to máme dost podobně. :D

  Příspěvek z 30. října 2017 ve 14:56.
  Aaginka v něm napsala:

  Já osobně čtečky nenávidím. Když čtu, tak tu knihu musím držet v ruce a slyšet jak se otáčí stránky.
  Taky hodně těžce nesu, když si nějakou knihu vypůjčím(a přečtu) začne mě bavit a musím ji vrátit protože NENÍ MOJE:-|
  A jinak hezký článek. Když už se bavíme o tom jídle, tak já když čtu a mají v té knize třeba nějakou hostinu tak mám automaticky hlad a jdu si pro jídlo.

  Příspěvek z 26. října 2017 ve 21:20.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Češtinář: Taky zajímavé, zvlášť to poslední. Já mám svou výstavní poličku, kde stojí hrdých dvacet čtyři knih o Harrym Potterovi. :D

  Příspěvek z 26. října 2017 v 19:04.
  Češtinář v něm napsal:

  Pozoruhodné zlozvyky :-). Taky bych jich možná pár našel.

  Například mám nutkání se při čtení neustále dívat na hodinky a stopovat si, jak dlouho mi trvá přečíst jednu stránku. To kvůli tomu, že do školy obvykle musím načíst zhruba tak 50 knížek za semestr, takže jsem si zvykl plánovat, jak dlouho mi čtení bude trvat, abych si mohl co nejlépe rozvrhnout čas. Ovšem zvykl jsem si na to natolik, že to dělám už i ve volném čase, když čtu nějakou mimoškolní knížku.

  Nebo čtu ve vaně. Tam si tedy většinou beru spíš levnější knihy nebo případně časopisy, aby to v případě, že mi náhodou čtivo vyklouzne z ruky a skončí pod hladinou, nebyla taková škoda. Jednou se mi to totiž stalo s mojí oblíbenou knihou a jen horko těžko jsem ji zachraňoval. Nepřinutilo mě to ale zbavit se zlozvyku, jen jsem změnil repertoár.

  Nebo si občas fotím některé zajímavé pasáže z knih do mobilu. Na to jsem si taky zvykl kvůli škole. Dřív jsem si dělal z každé přečtené knihy zápis a to nejdůležitější nebo nejzajímavější jsem si prostě vypsal do něj, ale jestliže máte během 3 měsíců zvládnout zdolat 50 knih, moc dobře to nejde - je to prostě moc zdržující. Tak jsem si navykl udělat z každé přečtené knížky asi tak 5-10 fotek. Fotím buď jednu celou stránku nebo konkrétní odstavec. Když si pak chci rychle připomenout alespoň část toho podstatného, prostě si prohlédnu fotky v mobilu a většinou si díky tomu vzpomenu i na spoustu dalších, nenafocených detailů. Je to téměř jediná věc, ke které používám foťák na mobilu.

  A snad ještě: Mám na polici svoji výstavní knihovnu, do které si kupuju knížky doslova „na míru“. Abych si do ní nějakou knihu zařadit, musí se mi nejen líbit obsah, ale i vazba, typ písma, ilustrace (pokud v knize jsou) apod. A ani to ještě není všechno - kniha musí být vhodně velká, ne výrazně větší nebo výrazně menší než ostatní, aby nevyčnívala nebo aby se mezi ostatními neztrácela - zkrátka aby to „dobře vypadalo“. Knihy z této mé výstavní knihovny čtu zvlášť opatrně, do vany si je rozhodně neberu, snažím se, abych měl při jejich čtení co nejčistší ruce a listy obracel co nejopatrněji. A nikdy si do této knihovny nezařazuji žádnou knihu bez toho, že bych ji měl kompletně přečtenou - i když třeba už dopředu počítám s tím, že si ji tam dám, musím ji napřed dočíst a teprve potom si na ni udělám místo. Do té doby ji odkládám na stůl.

  Možná by se našlo ještě něco, ale víc mě toho momentálně nenapadá.

  Příspěvek z 26. října 2017 v 17:37.
  AnezkaB v něm napsala:

  Já taky žádný zvyk nemám. Snad jen ten že pro změnu u knížek nejím:-) Bylo by mi líto kdybych knížku umazala něčím k snědku. Taky čtu moc ráda.

  Příspěvek z 26. října 2017 v 15:42.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Všem moc děkuji! :)

  Příspěvek z 26. října 2017 ve 13:57.
  SVETLO v něm napsal:

  Já žádný takový zvyk nemám, prostě si lehnu na postel, nebo se rozvalím na sedačce a čtu si.. :D Jinak zajímavý, a hlavně originální článek, povedl se ti :)

  Příspěvek z 26. října 2017 v 11:30.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  Pěkný článek. Já osobně čtečku mám a to proto, že do své hodně těžké a narvané tašky do školy prostě nebudu rvát ještě knihu. Ne, opravdu nebudu do školy tahat knohu o 700 stranách. Ale jinak mám radši knihy.

  Příspěvek z 26. října 2017 v 11:03.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  To je zajímavý, to jsem ani nevěděla. Hezký článek

  předchozí 1 další