Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé oblíbené místo

  vydáno  •  Volný čas venku
  Prázdniny jsou časem odpočinku od školy a věčného učení. Já osobně mám spoustu času zajít si na své oblíbené místo.

  Jeden z traumatologických bodů v Chřibech., © Lesy ČR

  Mé oblíbené místo se nachází v lese. Zhruba před čtyřmi lety jsem toto místo navštívila poprvé a stalo se mým oblíbeným. Často toto místo navštěvuji. 

  Nachází se uprostřed hlubokého lesa, kde si sedávám na jeden mohutný kámen, který je skoro celý porostlý mechem. Na okraji lesa stojí malá chaloupka. Lidé co v ní bydlí jsou velice příjemní. Ve všech ročních obdobích je tam krásně, ale na jaře je tam nejlíp. Jaro mám ze všech ročních dob nejradši. 

  Na jaře les ožívá a vyzývá mě k procházce. Procházím se hlubokým lesem a tiše našlapuji po úzké cestě. Pod nohama mi šustí již dříve opadané listí. Zaposlouchávám se do zpěvu ptáčka. Stromy dýchají a voní svěží přírodou. Skrz větve na mě dopadají paprsky, jež mě šimrají na tváři. Okouzluje mě lákavá vůně lesních plodů. Lesní maliny a jahody zbožňuji. Jejich sladká chuť se mi jemně rozplývá v ústech. Uléhám do mírné vlhké trávy. Nedaleko šumí lesní potůček. Okolí je poseté hustými pásy květin. Jejich omamná vůně láká hejna čmeláků. Vůně lesa mě tak omámila, že jsem najednou zapomněla na všechno a nevnímala nic, jen tlukot srdce. Čas se stal nedůležitý. Hodiny utekly jako minuty. Probrala jsem se ve chvíli, když přede mnou proběhl zajíc. 

  Na toto místo moc ráda chodím, oddechnu si zde od všech svých problémů a nechám se hladit krásou okolní přírody. Cítím se tu úžasně a plná elánu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Bětulínek v něm napsala:

  :-)

  To je úžasný, moc ti to závidím :) taky bych se někdy chtěla jen tak zašít v lese a neslyšet všechen ten shon města. Skvělej článek 4

  Příspěvek z 20. června 2015 ve 23:41.
  Nelly1234 v něm napsala:

  pěkný :)

  Moc pěkný článek 😊 4

  Příspěvek z 19. června 2015 v 19:45.
  Pavla04 v něm napsala:

  :-)