Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé oblíbené místo je na stromě

  vydáno  •  volný čas venku · příroda
  Každý má určitě svoje oblíbené místo. Někdo ho má třeba doma u sebe v pokojíčku a někdo se zase cítí dobře venku v přírodě. Mé oblíbené místo je v přírodě a teď vám jej zkusím trochu popsat.

  Ořešák královský - isty mění barvu z bronzové při rašení až po zelenou. Listy lichozpeřené, složené z vejčitých lístků., © Profimedia.cz

  Nachází se u nás na zahradě, konkrétně na vysokém ořešáku. Mám to tam velmi ráda, protože mě tam nikdo neotravuje a zároveň mám o všem přehled. Je tam sice jen pár sedaček ze dřeva a stoleček, ale mám to tam moc ráda. Po zimě je tam velký nepořádek, ale jinak tam je jako v nebi. Přes léto tam bývám často, ale na podzim tam už moc nejsem, protože je zima.

  Když k nám přijde sestřenice, tak si vylezeme na ořech a povídáme si, nebo pozorujeme, jak plují mraky po obloze a zakrývají sluníčko. Na podzim, když je hezké počasí, tak pozoruji, jak žloutne listí a opadává. Ale takových dnů zase není tolik - většinou je zima nebo prší. Někdy mám problém na své místo vylézt, protože je to strom vysoký jak hora. Jednou, když jsem nahoru nesla nějaké to občerstvení, tak jsem ho málem vysypala.

  Podzimní dub.

  Na mém stromě se mi moc líbí. Můžu si na něj vylézt a nikdo mě neotravuje, až na pár ptáčků, kteří ale nikdy nezkazí dobrou náladu. Máte taky nějaké své oblíbené místo?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (23)

  Příspěvek z 16. února 2011 v 17:02.
  lilinka885 v něm napsal:

  brrr

  Já bych na strom nevylezla ani za nic, ještě bych si zlomila nehet.888

  Příspěvek z 13. února 2011 v 7:07.
  KocourMikeš v něm napsal:

  Reakce na roztleskávačka2:

  mě se zdá že jste jako Stínadla (to je taková část Prahy) už si děláte názvy uliček a to podle sebe. XD

  Příspěvek z 13. února 2011 v 7:04.
  KocourMikeš v něm napsal:

  Oblíbené místo

  Moje oblíbené místo je u nás v Klubovně vlastně je to za kůlnou a s kámošem si tam někdy hrajem ale nejlepší je tam vybavení všechno železné dokonce i jakási pila malá a různé tyče-prostě super.25