Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé oblíbené místo

  vydáno  •  Prázdniny · Léto

  Snad každý má své oblíbené místo, kde se cítí volný, nespoutaný a jakoby plný sil. Tento článek je o místu, které jsem si oblíbila já.

  Přehrada, © Pralinka2

  Když zlaté slunce dosáhne plné síly a začne se ohánět svými paprsky po všem, co vidí, sbalíme svačinu, oblékneme plavky, naskočíme na kola a jedeme se koupat. Obvykle projíždíme skrz náměstí


  a poté zahneme do Frýdlantské ulice.

  Dále projíždíme Novou Vsí

  a kocháme se pohádkově malebnými domky,

  jejichž malované okenice září jako ty nejšťastnější oči. Na konci Nové Vsi se nachází odbočka k vodní nádrži. Pak je to chvíli do kopečka, ale určitě vám to bude stát za to. Vodní nádrž Mlýnice je jedno z nejlepších míst na koupání. Mlýnice je krásná, ale přesto skromná a tichá.

  Mnoho lidí tam nenajdete, čertví proč, ale vlastně je to dobře, protože právě v onom klidu je krása této přehrady.

  Hladina už se z dálky raduje a rozevírá náruč. Ne snad proto, že by nás chtěla pohltit, ale spíš se připravuje jak mě bude nadnášet a houpat na stříbrných vlnkách.

  Jen co došlapeme k naší oblíbené písčité „pláži“, sundám si košili a kraťasy a utíkám se zchladit do vřelé náruče vody. Miluji vodu. Bleskově doplavu zhruba někam za prostředek a mávám na mamku. Bez problému bych doplavala na druhý konec, ale mamka se o mě bojí. Čisťounká voda se třpytí jako drahokam, až oči přecházejí. Je mi zima, ale z vody se ven se mi nechce, šlapu vodu, plavu sem a tam, ale přeci jen někdy vylézt musím. Sednu si na břeh a dělám z jílu všelijaká zvířátka.

  Když se začíná stmívat, je čas jet zase domů. Loučím se s ladnou vodou, roztomilými kachnami

  a rozvážnými stromky podél nádrže. Nedá se nic dělat, musíme domů. Ale já vím, že léto teprve začíná a ještě si tu zaplavu.
  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Rokio v něm napsal:

  Překrásné fotografie!

  Rittav v něm napsala:

  Krásný článek a krásné fotky:-)R^@)->-

  unous v něm napsala:

  Hezky napsané. Líbí se mi, jak jsi text proložila obrázky :-D