Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé referáty Malý princ, Karolína, Říkali mi Leni, Deník Anny Frankové, Robinsonka

  vydáno  •  knihy

  Malý princ, Karolína, Říkali mi Leni, Deník Anny Frankové a Robinsonka. Tyto knihy jsem četla a všem bych je doporučila. Jsou prostě nejlepší. Mé nejoblíbenější ze všech jsou Říkali mi Leni a Deník Anny Frankové. Jsou to příběhy o dívkách z 2. světové války. Jedna jde do koncentračního tábora a druhá na převýchovu. No, klikněte na článek a dozvíte se víc.

  Knihy, © kajca

  Postupně si probereme všechny knížky. Přeji vám pěkné čtení.

  1) Malý princ
  Autor: Antoine de Saint-Exupéry
  Malý princ je chlapec, který je na malinkaté planetě, která byla skoro menší než on sám. Na planetě má svou nejmilejší růži, která je namyšlená, málokdy poprosí a poděkuje, ale malý princ ji má rád nejvíc na světě. Každý den si musí dávat pozor na baobaby. Malý princ pak procestuje různé planety, kde pozná různé lidi. Doporučuji všem, kteří se chtějí nad sebou zamyslet. :-)

  2) Karolína
  Autorka: Iva Procházková
  Je to stručný životopis šestnáctileté. Je to o dívce, která se s rodiči přestěhuje a v městě si najde přátele. Bude dělat balet až do toho osudného dne, kdy šla se Lvem (její vysněný kluk) na věž kostela. Když lezli dolů, tak Karolína spadla a poranila si nohu. Bude dlouho v nemocnici a pak půjde na léčbu do lázní (aspoň myslím, pamatuji si to matně). Tam za ní přijde Lev a po době, kdy by měl jít domů, se schová do skříně. Večer si lehne za Karolínou do postele, a když je ráno najde sestra, bude si myslet, že (jelikož na Alíkovi jsou děti, tak to nebudu psát, ale starší chápete). Pak měli problém. Doporučuji všem, kteří mají rádi životopisy. ;-D

  3) Robinsonka
  Autorka: Marie Majerová
  Dívka je na letním táboře a tam jí přijde dopis, že se jí narodil bratříček Petr, a tak přijede domů a tam zjistí... že její maminka zemřela při porodu. Blažena (ta dívka) se pak bude muset o vše postarat, bude muset zastat práci matky. Blaženě bude pomáhat Tonička (služebná sousedů). Blažena bude prožívat svůj život jako Robinson Crusoe. Doporučuji všem, kteří mají rádi Robinsona Crusoe.

  4) Říkali mi Leni
  Autorka: Zdeňka Bezděková
  Příběh se odehrává v druhé světové válce. Protože dívka vypadala jako Němka, tak šla na převýchovu do německé rodiny. Rodina se k ní moc pěkně nechová. Leni pomalu (ale jistě ;-D) zjišťuje, že není Němka, jak si myslela. Nepodobá se ani jednomu z rodičů, našla kufr, na kterém bylo napsáno Made in Czechoslovakia (vyrobeno v Československu), a taky jí děti napsaly, že je cizí fracek a že ji rodiče našli na nádraží. Ke konci Leni potká svou pravou maminku. Když ji bude chtít oslovit „maminko“, tak nebude moci, protože neumí česky, ale mluví německy. Doporučuji všem, co se zajímají o to, co se dělo s dětmi za 2. světové války.

  5) Deník Anny Frankové
  Autorka: Anna Franková
  Vlastně Anna Franková nenapsala knihu deník Anny Frankové, ale když ji odvezli do koncentračního tábora, tak si psala deník, který byl potom nalezen a napsán jako kniha. Ovšem samozřejmě to není úplně stejné jako pravý deník Anny Frankové, ale i tak je kniha dobrá. Jak je na začátku zřejmé, dívka jde do koncentračního tábora a tam bude bohužel trpět. A samosebou umře. Doporučuji všem, co se zajímají, co se dělo s dětmi za 2. světové války.

  Tak to je vše, a ještě bych dodala ke dvěma knihám, konkrétně Říkali mi Leni a Deník Anny Frankové: Ty knihy jsou v základě stejné, je to o dívkách z 2. světové války. Jedna vypadá jako Němka, a tak jde na převýchovu a tam prožívá zlé okamžiky. Druhá dívka jde do koncentračního tábora, kde zemře.

  Snad se vám článek líbil, nezapomeňte dát pár tlapek a napište komentář.

  AHOJ

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 30. dubna 2020 v 10:07.
  kajca v něm napsala:

  VikiKlára asi odpovídám později a už to asi máš dočtené ale kniha je starší a ja teké některým slovům nerozuměla, zkus se zeptat rodičů, nebo prarodíčů.
  Rodé Anna Franková není moc drsná. Vlastně ta kniha je vlastně jen její deník, a nakonci není jak zemřou a proto jestli chceš tak se podívej na Yt na Dení Anny Frankové. Je to 3hodinový film. A aspoň ti ubyde ňáký čas v karanténě

  Příspěvek z 28. dubna 2019 v 9:53.
  Rodé v něm napsala:

  číča800:podle mě Deník Anny Frankové není moc drsný, ale někdy je to smutné.Karolínu jsem četla, ale moc se mi nelíbila

  Příspěvek z 28. dubna 2019 v 8:15.
  kajca v něm napsala:

  TheNell Karolína je od 12 je to vlastně žívotopis šestnáctileté takže kniha je pro náctileté. A Robinsonka je taky tak nějak 11 + -.
  komeny ano je to tak omlovám se za menší chybičku.