Postupně si probereme všechny knížky. Přeji vám pěkné čtení.
1) Malý princ
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Malý princ je chlapec, který je na malinkaté planetě, která byla skoro menší než on sám. Na planetě má svou nejmilejší růži, která je namyšlená, málokdy poprosí a poděkuje, ale malý princ ji má rád nejvíc na světě. Každý den si musí dávat pozor na baobaby. Malý princ pak procestuje různé planety, kde pozná různé lidi. Doporučuji všem, kteří se chtějí nad sebou zamyslet.
2) Karolína
Autorka: Iva Procházková
Je to stručný životopis šestnáctileté. Je to o dívce, která se s rodiči přestěhuje a v městě si najde přátele. Bude dělat balet až do toho osudného dne, kdy šla se Lvem (její vysněný kluk) na věž kostela. Když lezli dolů, tak Karolína spadla a poranila si nohu. Bude dlouho v nemocnici a pak půjde na léčbu do lázní (aspoň myslím, pamatuji si to matně). Tam za ní přijde Lev a po době, kdy by měl jít domů, se schová do skříně. Večer si lehne za Karolínou do postele, a když je ráno najde sestra, bude si myslet, že (jelikož na Alíkovi jsou děti, tak to nebudu psát, ale starší chápete). Pak měli problém. Doporučuji všem, kteří mají rádi životopisy.
3) Robinsonka
Autorka: Marie Majerová
Dívka je na letním táboře a tam jí přijde dopis, že se jí narodil bratříček Petr, a tak přijede domů a tam zjistí... že její maminka zemřela při porodu. Blažena (ta dívka) se pak bude muset o vše postarat, bude muset zastat práci matky. Blaženě bude pomáhat Tonička (služebná sousedů). Blažena bude prožívat svůj život jako Robinson Crusoe. Doporučuji všem, kteří mají rádi Robinsona Crusoe.
4) Říkali mi Leni
Autorka: Zdeňka Bezděková
Příběh se odehrává v druhé světové válce. Protože dívka vypadala jako Němka, tak šla na převýchovu do německé rodiny. Rodina se k ní moc pěkně nechová. Leni pomalu (ale jistě ) zjišťuje, že není Němka, jak si myslela. Nepodobá se ani jednomu z rodičů, našla kufr, na kterém bylo napsáno Made in Czechoslovakia (vyrobeno v Československu), a taky jí děti napsaly, že je cizí fracek a že ji rodiče našli na nádraží. Ke konci Leni potká svou pravou maminku. Když ji bude chtít oslovit „maminko“, tak nebude moci, protože neumí česky, ale mluví německy. Doporučuji všem, co se zajímají o to, co se dělo s dětmi za 2. světové války.
5) Deník Anny Frankové
Autorka: Anna Franková
Vlastně Anna Franková nenapsala knihu deník Anny Frankové, ale když ji odvezli do koncentračního tábora, tak si psala deník, který byl potom nalezen a napsán jako kniha. Ovšem samozřejmě to není úplně stejné jako pravý deník Anny Frankové, ale i tak je kniha dobrá. Jak je na začátku zřejmé, dívka jde do koncentračního tábora a tam bude bohužel trpět. A samosebou umře. Doporučuji všem, co se zajímají, co se dělo s dětmi za 2. světové války.
Tak to je vše, a ještě bych dodala ke dvěma knihám, konkrétně Říkali mi Leni a Deník Anny Frankové: Ty knihy jsou v základě stejné, je to o dívkách z 2. světové války. Jedna vypadá jako Němka, a tak jde na převýchovu a tam prožívá zlé okamžiky. Druhá dívka jde do koncentračního tábora, kde zemře.
Snad se vám článek líbil, nezapomeňte dát pár tlapek a napište komentář.
AHOJ