Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mé věčně suché rtíky

  vydáno  •  volný čas doma
  V tomto článku bych se chtěla svěřit se svou "závislostí" na balzámech na rty.

  „Rty začnete stínovat tak, že si tužkou na oči napřed uděláte v koutcích tmavé tečky,“ radí kosmetička Linda Valsami., © Playtvak.cz

  Jak má závislost začala?

  Tak bylo to před více než třemi lety, kdy jsem byla nemocná. Šla jsem samozřejmě k doktorce. A ta mi předepsala nějaké léky a doporučila mi, abych si pravidelně mazala rty balzámem. Tak jsem to tedy dodržela. Během užívání léků jsem si také pravidelně mazala popraskané rty.

  Ze začátku to byla celkem otrava. Ale po vyléčení mi to dokonce začalo svým způsobem i chybět a pokračovala jsem v tom dál. Dokonce i když jsem měla rty krásně hebké bez jediného stroupku.

  Jak se to projevuje? Kdy balzám užívám? Největší změny na sobě poznávám hlavně s nástupem zimy, ale také na jaře a na podzim. Tehdy mé rty schnou kvůli počasí a to hlavně kvůli větru. V létě si rty moc nenatírám, protože jsou už hodně hydratované jinými produkty a také se víc pije, takže je to v pohodě.

  Mám hned několik tubiček s lojem. A to u postele, v obýváku, v bundě, ochrana proti větru a mám i speciální do školy. Nejhorší pak je, když si ho náhodou zapomenu doma nebo když mi dojde, to jsem pak celý den nevrlá a neustále si musím přejíždět rty o sebe. Jsem tedy mnohem klidnější a pozornější, když ho mám po ruce.

  Jakou lůj (značku) používám? V poslední době používám výhradně Jelení lůj od značky Regina bez příchutě. Prodávají ho třeba ještě v příchuti aloe-vera a další, ale ty jsem ještě nevyzkoušela. Tento lůj je vhodný i pro natírání pokožky, ale já ho používám výhradně jen na rty. Jeho cena se pohybuje kolem 25 Kč a naleznete ho snad v každé drogérii. Jedna tubička má 28 gramů, což si myslím je hodně. Tento lůj mi vydrží zhruba půl roku, takže se určitě vyplatí. Jsem s ním naprosto spokojená, je vždy krásně mazlavý a příjemně mi zvláční rty.

  Jedině co se mi nelíbí, je jeho obal, podle mě by mohl být zajímavější, ale to je jen detail. Vyzkoušela jsem i teď velmi populární Eos. Dostala jsem ho jako dárek, jinak by jsem si ho nikdy nekoupila. Jediné plus co jsem na něm viděla bylo to, že krásně voněl po ovoci. Ale dost mě pak zarazila jeho přemrštěná cena, která se na internetu pohybovala až kolem 150 Kč a víc za kus! A také mi vydržel něco přes měsíc, což je hodně málo. Takže si raději kupuji svůj osvědčený od Reginy.

  A s Baby Lips zkušenost zatím nemám, ale třeba ho časem vyzkouším. Myslíte, že jsem staromódní? Já si to o sobě nemyslím. Každému může vyhovovat jiná značka či příchuť a určitě není dobré za to někoho kritizovat.

  Děkuji za přečtení a do komentů můžete napsat vaše zkušenosti s používáním balzámů a třeba i značky které používáte a popřípadě i to, co si o článku myslíte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 13. června 2016 v 15:41.
  viky290 v něm napsala:

  Reakce na leli-1:

  ok 25

  Příspěvek z 12. června 2016 ve 14:39.
  leli-1 v něm napsala:

  já používám jelení loje značky fit a pohoda,astrid

  Příspěvek z 11. června 2016 v 10:30.
  viky290 v něm napsala:

  Reakce na Botanicula:

  Nevím no.. já když ho používám tak je to v pohodě...