Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mecháčci – co to je?

  vydáno  •  mazlíčci · rostliny

  V dnešním článku vám chci představit mecháčky (tak tomu říká bráška). Tento článek se hodí pro ty, kdo nemůžou mít zvířátko, ale mazlíčka chtějí, a také pro ty, kdo mají alergii na srst.

  Můj mech, © Ellen323

  Co to je?

  Je to mech. Mech – roztomilý kousek rostlinky, který byste si nejraději vzali jako plyšáčka nebo se na něm vyspali. Je prostě jako mazlíček... Moment, mazlíček?! Tak to je teda pěkně nenáročný mazel!:-D Nic nesní, jenom pije, ani nechodí, takže neuteče! To by byl mazlíček! Ta jeho „srst“ je hebčí než křeček! A co z něho mazlíčka udělat (samozřejmě nebude jíst)? Jdeme z něho mazlíka udělat! Pamatujete na řasokouli? My se jí budeme inspirovat!

  Doprava a nález

  Divíte se slovu „doprava“, že? Dopravit si ho můžete sami. Stačí se jít projít na zahradu nebo do lesa.

  Tip: Pro mech je nejlepší chodit ráno, to bývá krásně chladivý (z mé zkušenosti).

  Jak mě tohle napadlo?

  Každá dívka jako malá, někdy i jako velká, touží mít své vlastní zvíře. Psa, kočku, papouška, křečka, andulku atd. Nedávno byla objevena řasokoule. Já ji pochopitelně chtěla. Jenže mamka řekla, že nebudeme kupovat rostliny, které nejsou k užitku. Jednou, když jsem byla venku, jsem si všimla mechu. Začala jsem si ho hladit, protože byl jemňoučký. Druhý den ráno jsem utíkala ven a tři malé mecháčky si domů vzala. Dala jsem si je do kyblíku a pokropila studenou vodou. No, a od té doby mám mecháčky!

  Odkud se vzal název“ mecháčci?“

  Bráška, ještě dříve, před vynaleznutím toho, že mech můžu mít doma, sbíral mech a hrál si, že to jsou jeho zvířátka. A začal tomu říkat“ mecháček“.

  Takže jděte ven, třeba do lesa, nebo se podívejte na vaši zahradu, a najděte mech. Ten opatrně vezměte a odneste si ho domů. Doma ho jemně opláchněte vodou a vložte do skleničky. Je velmi nenáročný, potřebuje jen vodu, neboť je zvyklý na vlhko. Občas si ho můžete ze skleničky vyndat a pohladit. Mech je vážně skvělý, i jako mazlíček!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 14. dubna 2021 ve 21:03.
  KOČKAL v něm napsala:

  No kamarád má něco podobného má poleno a na něm mech

  Příspěvek z 14. dubna 2021 ve 12:59.
  Morell v něm napsala:

  Není od věci mech občas trošku pohnojit, aby trochu rostl, jinak moc hezký nápad.

  Příspěvek z 14. dubna 2021 ve 12:53.
  MartinVeselý v něm napsal:

  Já nevím, ale nikdy nebudu považovat rostlinu jako mazlíčka. Ano, je to živé, ale nemá to mozek, neuvědomuje si, že žije. Je to prostě rostlina taková, jako každá jiná. Představ si, že si vezmeš jako mazlíčka stéblo trávy a zasadiš si ho s kořenem do květináče. Nechápu, proč poslední dobou je řasokoule takový hit...