Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mecháčci – co to je?

  vydáno  •  mazlíčci · rostliny

  V dnešním článku vám chci představit mecháčky (tak tomu říká bráška). Tento článek se hodí pro ty, kdo nemůžou mít zvířátko, ale mazlíčka chtějí, a také pro ty, kdo mají alergii na srst.

  Můj mech, © Ellen323

  Co to je?

  Je to mech. Mech – roztomilý kousek rostlinky, který byste si nejraději vzali jako plyšáčka nebo se na něm vyspali. Je prostě jako mazlíček... Moment, mazlíček?! Tak to je teda pěkně nenáročný mazel!:-D Nic nesní, jenom pije, ani nechodí, takže neuteče! To by byl mazlíček! Ta jeho „srst“ je hebčí než křeček! A co z něho mazlíčka udělat (samozřejmě nebude jíst)? Jdeme z něho mazlíka udělat! Pamatujete na řasokouli? My se jí budeme inspirovat!

  Doprava a nález

  Divíte se slovu „doprava“, že? Dopravit si ho můžete sami. Stačí se jít projít na zahradu nebo do lesa.

  Tip: Pro mech je nejlepší chodit ráno, to bývá krásně chladivý (z mé zkušenosti).

  Jak mě tohle napadlo?

  Každá dívka jako malá, někdy i jako velká, touží mít své vlastní zvíře. Psa, kočku, papouška, křečka, andulku atd. Nedávno byla objevena řasokoule. Já ji pochopitelně chtěla. Jenže mamka řekla, že nebudeme kupovat rostliny, které nejsou k užitku. Jednou, když jsem byla venku, jsem si všimla mechu. Začala jsem si ho hladit, protože byl jemňoučký. Druhý den ráno jsem utíkala ven a tři malé mecháčky si domů vzala. Dala jsem si je do kyblíku a pokropila studenou vodou. No, a od té doby mám mecháčky!

  Odkud se vzal název“ mecháčci?“

  Bráška, ještě dříve, před vynaleznutím toho, že mech můžu mít doma, sbíral mech a hrál si, že to jsou jeho zvířátka. A začal tomu říkat“ mecháček“.

  Takže jděte ven, třeba do lesa, nebo se podívejte na vaši zahradu, a najděte mech. Ten opatrně vezměte a odneste si ho domů. Doma ho jemně opláchněte vodou a vložte do skleničky. Je velmi nenáročný, potřebuje jen vodu, neboť je zvyklý na vlhko. Občas si ho můžete ze skleničky vyndat a pohladit. Mech je vážně skvělý, i jako mazlíček!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 8. dubna 2023 v 11:57.
  Oliva36 v něm napsala:

  Článek se mi moc líbil, trochu mi připomíná „Roky, nový nejlepší přítel člověka“ na youtube:->

  Příspěvek z 14. dubna 2021 ve 21:03.
  KOČKAL v něm napsala:

  No kamarád má něco podobného má poleno a na něm mech

  Příspěvek z 14. dubna 2021 ve 12:59.
  Morell v něm napsala:

  Není od věci mech občas trošku pohnojit, aby trochu rostl, jinak moc hezký nápad.