Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Méďa Béďa 3D

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Na plátna kin se vrací dobrosrdečný hromotluk Méďa Béďa se svým nerozlučným kamarádem Bubu. Tentokrát jako hrdinové rodinné 3D komedie. Kromě animovaných postav zvířat se ve filmu objeví také živí herci.

  plakát k filmu, © © 2010 Warner Bros. Entertainment

  Zápletka příběhu je celkem jednoduchá. Do Želéstonského parku chodí mnohem méně lidí než dřív. Starosta Brown má problém s městskou kasou, v které už nejsou skoro žádné peníze. K tomu všemu potřebuje hodně peněz na svou volební kampaň.

  soutěž o DVD

  V soutěži na serveru Alík.cz můžete vyhrát DVD s filmem Méďa Béďa. Soutěž začíná 13. června a končí 19. června 2011.
  Rozhodne se tedy pro zdánlivě velmi šetrné opatření: chce park zavřít, stromy vykácet a pozemek prodat. Méďa Béďa spolu s Bubem spojí síly se strážcem Smithem (Tom Cavanagh), aby společně našli způsob, jak park zachránit.

  Pomoc při záchraně parku nabídne i nová hrdinka příběhu, dokumentární filmařka Rachel Johnson (Anna Farris). Do parku původně přijela kvůli práci, ale nakonec se do něj zamiluje… a taky do správce Smithe. Smithův zástupce Jones (T. J. Miller) by sám velmi rád co nejdříve park řídil. A protože si myslí, že mu k povýšení pomůže starosta, zapojí se tak trochu nechtěně do likvidace parku.

  Méďa Béďa chystá další ze svých vynálezů - vystřelovač piknikových košů.

  Méďa Béďa chystá další ze svých vynálezů - vystřelovač piknikových košů.

  Méďa Béďa (Yogi Bear) a Bubu (Boo Boo) se poprvé objevili na televizní obrazovce v roce 1958 v rámci show The Huckleberry Hound Show společnosti Hanna-Barbera Productions. Popularita medvědů brzy vedla ke vzniku jejich vlastní show, a to v roce 1961. Následovala komiksová vydání a v roce 1964 i debut na filmovém plátně. Později se slavní chlupáči objevili v nespočetném množství seriálů, speciálů, filmů a DVD kolekcí.

  Strážce parku Smith (Tom Cavanagh) chytá mapy, které jeho zástupce Jones (T. J. Miller) uložil velmi nedbale.

  Strážce parku Smith (Tom Cavanagh) chytá mapy, které jeho zástupce Jones (T. J. Miller) uložil velmi nedbale.

  Pokud budete chtít na mapě světa najít místo, kde se přesně nejnovější příběh Médi Bédi odehrává, možná budete zklamáni. V originále se park jmenuje Jellyston, v českém překladu se mluví o Želéstonském parku. Dějištěm tedy není, jak se mnozí domnívají, nejstarší národní park na světě, který v roce 1872 vznikl v USA – Yellowstonský, ale park vymyšlený filmaři.

  Nová hrdinka příběhu, dokumentární filmařka Rachel Johnson (Anna Farris).

  Nová hrdinka příběhu, dokumentární filmařka Rachel Johnson (Anna Farris).

  Režisér Eric Breving vysvětluje počínání tvůrců takto: "Dali jsme si pozor na to, abychom příběh nezasadili do nějaké konkrétní doby. Samozřejmě že ve filmu máme moderní oblečení nebo auta, ale Béďu rozhodně neuvidíte používat různá elektronická zařízení, která by film zasazovala do současnosti. Želéstone je v podstatě idealizovaná verze skutečných míst po celém světě. Na našem parku je obzvláště zajímavé, že se v něm v podstatě zastavil čas, a právě tenhle moment jsme chtěli přenést i do filmu."

  Chňapač košů 2000 - pedály poháněný kluzák. Křídla tvoří látka ze stanů, vrtule jsou z pádel kánoí a jako podvozek posloužil kočárek.

  Chňapač košů 2000 - pedály poháněný kluzák. Křídla tvoří látka ze stanů, vrtule jsou z pádel kánoí a jako podvozek posloužil kočárek.

  Pro natáčení filmaři využili nejnovější 3D stereo kameru. Aby divákům přiblížili výhled, jaký má Méďa Béďa ze svého kluzáku, natáčeli les z 60 metrů vysokého jeřábu. Natáčet se začalo na Novém Zélandě západně od Aucklandu v lese zvaném Woodhill State Forest. "Považoval jsem za důležité, aby herci natáčeli v přirozeném prostředí, a to obzvlášť u filmu, jehož součástí jsou počítačem vytvoření hrdinové," říká režisér Brevig.

  Méďa Béďa při jízdě na vodních lyžích.

  Méďa Béďa při jízdě na vodních lyžích.

  Scény u jezera, na kterém Méďa Béďa předvádí svou bláznivou jízdu na vodních lyžích, vznikaly u vodní nádrže Whakamaru. Pro natáčení scény na divoké vodě, kterou se Méďa Béďa, Bubu, správce Smith a Rachel proženou na raftu, tvůrci využili nedalekou řeku Waikato. Jen si museli filmaři počkali na chvíli, kdy na dvě hodiny hydroelektrárna zvedla stavidla na přehradě Aratiatia a voda pak byla opravdu hodně divoká.

  Méďa Béďa

  Yellowstonský národní park

  Národní park, který se nachází na území amerických států Wyoming (91 % parku), Montana (7,6 %) a Idaho (1,4 %). Byl vyhlášen v roce 1872 na základě zákona schváleného americkým Kongresem. Je prvním a nejstarším národním parkem na světě. Je známý především pro svou divočinu a řadu geotermálních úkazů, zejména pak gejzír Old Faithful, který patří mezi nejoblíbenější atrakce parku. Více v internetové encyklopedii Wikipedie.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (40)

  Příspěvek z 19. června 2011 v 15:40.
  kata-2001 v něm napsal:

  Ach jo

  Nikdy co jsem tady na Alíkovi jsem nevyhrála vůbec nic.Vítěvztví by mi pomohlo.A HLAVNĚ POVZBUDILO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4262521221815161111111111

  Příspěvek z 16. června 2011 v 0:12.
  vanovka v něm napsal:

  jééé

  to chci mooooc vyhrát...ale nemám štěstí.27

  Příspěvek z 12. června 2011 v 15:21.
  kalaterka v něm napsala:

  čmuch,čmuch

  Odpovím ti nevím nebudou další dýly  27 a já sem na tom byla v kině je to o mlsném medvědovi . a on se menuje méda Béda a bydlí v parku a je moc starí tak.......
  nebudu ti to říkat běš na to do kina 25