Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Medvídek Pú a velké detektivní pátrání

  vydáno  •  filmy · předškolákům
  Připravit nový film o všeobecně známém a oblíbeném hrdinovi je někdy zapeklitě těžká věc. To bylo jasné tvůrcům nejnovějšího příběhu Medvídka Pú od samého začátku. A tak se pustili do práce s důkladností detektivů.

  Z filmu Medvídek Pú, © © Disney / Falcon

  Nechyběla ani výprava do Stokorcového lesa, tedy míst, kde se příběh medvěda a jeho nerozlučných přátel – Tygra, Králíčka, Prasátka, Sovy, Klokanice a oslíka Ijáčka - odehrává. Stokorcový les, tak jak je známý z knížky o Medvídkovi Pú, totiž opravdu existuje v Anglii. Najdete ho přibližně 50 km jižně od Londýna. Jen se ve skutečnosti jmenuje Ashdownský (Ashdown Forest).

  DVD Medvídek Pú

  Umělecký vedoucí filmu Paul Felix prozradil, proč trval na výpravě do míst, kde se příběh odehrává: "Navštívili jsme farmu, kde Milne žil. Jak ona, tak i les jsou skutečná místa, která odpovídají událostem v knize. Pořídil jsem fotografie, udělal řadu náčrtků a kreseb.

  Ze všeho nejvíce jsme chtěli zaznamenat světelné podmínky. Nic se v tomhle ohledu nevyrovná návštěvě skutečného místa, protože ta vám poskytne nejintenzivnější inspiraci." A tak se filmaři důkladně v Púově "domovském" lese rozhlédli. Nevynechali ani návštěvu Půova koutku ve vesnici Hartfield.

  "Celý příběh se odehrává v rámci jediného dne," popisuje režisér Don Hall. "Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a nemá doma žádný med. Takže se vydává ho sehnat, ale jeho pouť posléze nabere zcela jiný směr – nejprve kvůli soutěži, ve které se mají všichni pokusit najít Ijáčkovi nový ocas."

  Pú později nachází vzkaz od Kryštůfka Robina, který zní: "Odešel sem. Moc práce. Hnet tu budem." Pak ale Sova celý vzkaz pochopí zcela jinak a tvrdí, že jejich přítele uneslo stvoření, zvané "Hnetubud". Velice záhy se všichni vydávají na napínavé dobrodružství ve snaze zachránit Kryštůfka Robina před nebezpečím.

  Než se z medvídka stala filmová hvězda

  Při psaní příběhů o Medvídkovi Pú se britský spisovatel Alan Alexander Milne (1882 – 1956) inspiroval medvídkem – hračkou svého syna Christophera Robina (anglická varianta jména Kryštůfek Robin). Ten svého medvídka pojmenoval po skutečném medvědovi, kterého viděl v londýnské zoo.

  Medvěd jménem Winnie (anglické jméno Medvídka Pú) byl pojmenován po svém rodném městě Winnipeg a zoo ho věnoval kanadský důstojník Harry Colebourne.

  O Medvídkovi Pú se A. A. Milne poprvé zmínil v článku v londýnských Evening News koncem roku 1925. Zbytek Púových přátel ze Stokorcového lesa byl představen o rok později.

  Od té doby byly příběhy Medvídka Pú přeloženy do více než 40 jazyků. V češtině vyšel Medvídek Pú poprvé v roce 1938.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 28. května 2011 v 16:57.
  Bacugan v něm napsal:

  meda pu

  Ahojh ja jsem tu novy,medu znam jen stareho,ale verim,ze i tenhle bude super...!!!!25

  Příspěvek z 3. května 2011 ve 14:09.
  karlicka8 v něm napsal:

  jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  je heyký mozna na púa pujdu44421212121161616

  Příspěvek z 2. května 2011 v 16:52.
  háša v něm napsala:

  Reakce na lilinka885:

  jj je super