Nechyběla ani výprava do Stokorcového lesa, tedy míst, kde se příběh medvěda a jeho nerozlučných přátel – Tygra, Králíčka, Prasátka, Sovy, Klokanice a oslíka Ijáčka - odehrává. Stokorcový les, tak jak je známý z knížky o Medvídkovi Pú, totiž opravdu existuje v Anglii. Najdete ho přibližně 50 km jižně od Londýna. Jen se ve skutečnosti jmenuje Ashdownský (Ashdown Forest).

Umělecký vedoucí filmu Paul Felix prozradil, proč trval na výpravě do míst, kde se příběh odehrává: "Navštívili jsme farmu, kde Milne žil. Jak ona, tak i les jsou skutečná místa, která odpovídají událostem v knize. Pořídil jsem fotografie, udělal řadu náčrtků a kreseb.
Ze všeho nejvíce jsme chtěli zaznamenat světelné podmínky. Nic se v tomhle ohledu nevyrovná návštěvě skutečného místa, protože ta vám poskytne nejintenzivnější inspiraci." A tak se filmaři důkladně v Púově "domovském" lese rozhlédli. Nevynechali ani návštěvu Půova koutku ve vesnici Hartfield.
"Celý příběh se odehrává v rámci jediného dne," popisuje režisér Don Hall. "Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a nemá doma žádný med. Takže se vydává ho sehnat, ale jeho pouť posléze nabere zcela jiný směr – nejprve kvůli soutěži, ve které se mají všichni pokusit najít Ijáčkovi nový ocas."
Pú později nachází vzkaz od Kryštůfka Robina, který zní: "Odešel sem. Moc práce. Hnet tu budem." Pak ale Sova celý vzkaz pochopí zcela jinak a tvrdí, že jejich přítele uneslo stvoření, zvané "Hnetubud". Velice záhy se všichni vydávají na napínavé dobrodružství ve snaze zachránit Kryštůfka Robina před nebezpečím.
Než se z medvídka stala filmová hvězda
Při psaní příběhů o Medvídkovi Pú se britský spisovatel Alan Alexander Milne (1882 – 1956) inspiroval medvídkem – hračkou svého syna Christophera Robina (anglická varianta jména Kryštůfek Robin). Ten svého medvídka pojmenoval po skutečném medvědovi, kterého viděl v londýnské zoo. Medvěd jménem Winnie (anglické jméno Medvídka Pú) byl pojmenován po svém rodném městě Winnipeg a zoo ho věnoval kanadský důstojník Harry Colebourne. O Medvídkovi Pú se A. A. Milne poprvé zmínil v článku v londýnských Evening News koncem roku 1925. Zbytek Púových přátel ze Stokorcového lesa byl představen o rok později. Od té doby byly příběhy Medvídka Pú přeloženy do více než 40 jazyků. V češtině vyšel Medvídek Pú poprvé v roce 1938. |