Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Medvídek Pú: Čas svátků

  vydáno  •  Filmy · Předškolákům
  Nikoli náhodou vychází příběh nazvaný Medvídek Pú: Čas svátků právě koncem listopadu. Zatímco pro nás, Středoevropany, je čtvrtý čtvrtek v listopadu docela obyčejný den, Američané se na něj těší a důkladně chystají. Slaví totiž svůj velký svátek – Den díkůvzdání.

  DVD vychází k 10. výročí vzniku filmu., © archiv

  Že na podzim padají ze stromů listy, to víme. Jenže dovedete si představit, co se přihodí, když ulétnou listy z kalendáře? Právě tak začíná další z příběhů kamarádů ze Stokorcového lesa.

  Tygr, Medvídek Pú, Ijáček, Králík, Prasátko, Klokánek a Sova se jednoho dne domnívají, že už je zima pryč. Jenže ejhle, najednou začíná hustě chumelit a ukazuje se, že zima teprve začíná.

  Přátelé přišli na to, že se blíží čtvrtý listopadový čtvrtek, tedy Den díkůvzdání. Rozdělili si úkoly, aby všechno stihli řádně připravit: Medvídek Pú s Prasátkem se vypravili na lov krocana, Tygr s Ijáčkem se snažili nasbírat brusinky. Jenže i přes nejlepší úmysly se vše poněkud zvrtlo…

  Nakonec všechno dobře dopadne. Zvířátkům se podaří ozdobit i vánoční stromeček jaký známe u nás. Vánoce i zimní radovánky mohou začít…

  Celovečerní příběh Medvídek Pú: Čas svátků vyšel v USA již v roce 1999. Nyní vychází na počest 10. výročí na DVD doplněný o bonusy a dva zcela nové krátké příběhy. Co na vás tedy kromě příběhu čeká? Hra Ozdobte si vánoční stromeček, Prasátkovy omalovánky, krátké bonusy a dvě nová dobrodružství Medvídka Pú: Magické klapky na uši, Medvěd splněných přání.

  den díkůvzdání - Thanksgiving

  Den, kdy americký prezident uděluje milost krocanovi

  Den díkůvzdání je tradiční severoamerický svátek, který patří do období dožínek. Kdy a kde se tento svátek poprvé konal je otázkou, ale první doložená oslava se konala 8. září 1565 v Saint Augustine na Floridě.

  Dnes se Den díkůvzdání slaví druhé pondělí v říjnu v Kanadě a čtvrtý čtvrtek v listopadu v USA. V angličtině se používá výraz Thanksgiving. Při tomto svátku se sejde celá rodina a na stole nesmí chybět krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a také dýňový koláč. Po celé 3 až 4 dny se Američané veselí a baví s rodinou a přáteli.

  Součástí oslav bývají slavnostní průvody, rodinné večeře, fotbalové zápasy a pečení krocana.

  Zdroj: internetová encyklopedie Wikipedia

  Čtěte také Američané v Praze oslavují Den díkuvzdání

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:56.
  blbec v něm napsal:

  KRÁSNY

  JE   TO   MOC    KRÁSNY       PŘIBĚH2

  Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:55.
  blbec v něm napsal:

  Reakce na veverka26:

  A   CO   TY

  Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:54.
  blbec v něm napsal:

  I MOJE SEGRA

  MOJE     SEGRA    TO    MÁ  MOC   RÁDA     ŽE   SE    NESTIHNU     KOUKNOUT  NA    MUJ     OBLÍBENY      FILM      NEBO     POŘAD1