Alíkovina

Medvídek Pú: Čas svátků

vydáno  •  Filmy
Nikoli náhodou vychází příběh nazvaný Medvídek Pú: Čas svátků právě koncem listopadu. Zatímco pro nás, Středoevropany, je čtvrtý čtvrtek v listopadu docela obyčejný den, Američané se na něj těší a důkladně chystají. Slaví totiž svůj velký svátek – Den díkůvzdání.

DVD vychází k 10. výročí vzniku filmu., © archiv

Že na podzim padají ze stromů listy, to víme. Jenže dovedete si představit, co se přihodí, když ulétnou listy z kalendáře? Právě tak začíná další z příběhů kamarádů ze Stokorcového lesa.

Tygr, Medvídek Pú, Ijáček, Králík, Prasátko, Klokánek a Sova se jednoho dne domnívají, že už je zima pryč. Jenže ejhle, najednou začíná hustě chumelit a ukazuje se, že zima teprve začíná.

Přátelé přišli na to, že se blíží čtvrtý listopadový čtvrtek, tedy Den díkůvzdání. Rozdělili si úkoly, aby všechno stihli řádně připravit: Medvídek Pú s Prasátkem se vypravili na lov krocana, Tygr s Ijáčkem se snažili nasbírat brusinky. Jenže i přes nejlepší úmysly se vše poněkud zvrtlo…

Nakonec všechno dobře dopadne. Zvířátkům se podaří ozdobit i vánoční stromeček jaký známe u nás. Vánoce i zimní radovánky mohou začít…

Celovečerní příběh Medvídek Pú: Čas svátků vyšel v USA již v roce 1999. Nyní vychází na počest 10. výročí na DVD doplněný o bonusy a dva zcela nové krátké příběhy. Co na vás tedy kromě příběhu čeká? Hra Ozdobte si vánoční stromeček, Prasátkovy omalovánky, krátké bonusy a dvě nová dobrodružství Medvídka Pú: Magické klapky na uši, Medvěd splněných přání.

den díkůvzdání - Thanksgiving

Den, kdy americký prezident uděluje milost krocanovi

Den díkůvzdání je tradiční severoamerický svátek, který patří do období dožínek. Kdy a kde se tento svátek poprvé konal je otázkou, ale první doložená oslava se konala 8. září 1565 v Saint Augustine na Floridě.

Dnes se Den díkůvzdání slaví druhé pondělí v říjnu v Kanadě a čtvrtý čtvrtek v listopadu v USA. V angličtině se používá výraz Thanksgiving. Při tomto svátku se sejde celá rodina a na stole nesmí chybět krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a také dýňový koláč. Po celé 3 až 4 dny se Američané veselí a baví s rodinou a přáteli.

Součástí oslav bývají slavnostní průvody, rodinné večeře, fotbalové zápasy a pečení krocana.

Zdroj: internetová encyklopedie Wikipedia

Čtěte také Američané v Praze oslavují Den díkuvzdání

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:56.
blbec v něm napsal:

KRÁSNY

JE   TO   MOC    KRÁSNY       PŘIBĚH2

Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:55.
blbec v něm napsal:

Reakce na veverka26:

A   CO   TY

Příspěvek z 5. prosince 2009 v 8:54.
blbec v něm napsal:

I MOJE SEGRA

MOJE     SEGRA    TO    MÁ  MOC   RÁDA     ŽE   SE    NESTIHNU     KOUKNOUT  NA    MUJ     OBLÍBENY      FILM      NEBO     POŘAD1