Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Menstruace, rady, typy

  vydáno

  Každá dívka menstruaci někdy dostane. Nemusí se za to stydět.
  Zde je pár věcí, co je dobré vědět.

  Výrobci dámských hygienických pomůcek přichází každý rok s novými inovacemi. A to jak u vložek, tak i tampónů., © Profimedia.cz

  Menstruace - někdy též „měsíčky“, „to“, „návštěva“ či hanlivě a velice ošklivě „krámy“.
  Jak z název „měsíčky“ vypovídá, je to opakující se cyklus každý měsíc. Menstruace je přirozená, vyskytuje se u zdravých žen (takže holky, buďte rády, že máte menstruaci).
  Měsíčky se vyskytují u dívek okolo 12 let (muže přijít i v 8-16 let). U starších žen je poslední menstruace nazývána „menopauza“ (okolo 45-55 let). Dnes má žena za svůj život více jak 400 cyklů, je to způsobeno menším počtem dětí. Na přelomu 19. a 20. století měly ženy 40 cyklů. Cyklus trvá 3-5 dní. Kvůli menstruaci mají ženy potřebu přijímat více železa. Normální menstruační výtok má 50 ml. Ženy při periodě většinou používají vložky (jsou pohodlnější), ale pro některé jsou lepší tampóny (můžete se s nimi i koupat).

  Můj pohled: Holky, nebojte, na každou někdy přijde řada. Pro mě jsou pohodlnější vložky, nic mě netlačí, skoro nic necítím. Jednou jsem si vzala tampón a moc jsem se s ním necítila dobře. Já mám „měsíčky“ 3-4 dny. Ve třídě jsem se cítila divně, myslela jsem si, že jsem jediná, ale ne.

  Typy:
  O=Když máte silnou menstruaci můžete pít citrón, aby nebyla tak silná (o to,ale bude delší).
  O=Určitě si zaveďte „menstruační kalendář“ (doktorka se vás může kdykoli zeptat, a vy byste měly o svém cyklu vědět kdy začal, jak je častý, zda je pravidelný či nepravidelný a v neposlední řadě sílu krvácení v průběhu cyklu).
  O=Když budete vědět, jestli to máte pravidelné nebo nepravidelné, tak si budete moci doktorce říci o prášky na posunutí menstruace (kvůli dovolené apod.).

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 16. září 2017 v 17:10.
  Gattina v něm napsala:

  Mořská panna je v principu hermafrodit. Za jistých okolností, se ale může rozmnožovat i pohlavně. Vybírá si k tomu mladé, nezkušené samečky lidského druhu.

  To jsem někde našla

  Příspěvek z 16. září 2017 ve 13:26.
  fyrefli v něm napsala:

  Ryba má řitní otvor na břiše

  Příspěvek z 16. září 2017 ve 13:00.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Vanes-: to je blbost, to bude vytok
  fyrefli: podle filmu a fotek vypada ocas morske panny proste jako ocas bez jakehokoliv "otvoru", nemuze mit otvor pro rozmnozovani, ani zadny zadek (a odkdy ma ryba zadek?). Sama moc nevim, jak se ryba rozmnozuje, ani me to uprimne nikdy nezajimalo, ale rekla bych, ze tezko rict, jak by se panny mohly rozmnozovat, kdyz proste nikdy zadny "otvor" nikde videt nebyl:D