Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Menstruační fígle

  vydáno  •  volný čas doma
  Ahoj jsem 12ti letá dívka, která se rozhodla psát článek o menstruaci, kterou jsem ještě nedostala. Mám 3 nejlepší kamarádky, které ji již mají a vždy mi říkají, jak jim je a všechny ostatní věci. Já jim na oplátku říkám různé tipy, které si přečtu o tom, jak si toto období ulehčit.

  Prý se není čeho bát, menstruace je přirozenou součástí každé dívky. Není možné ji nedostat. Bez ní byste nemohly mít děti a ty chce snad každá holka. I když zatím neví s kým, na to je ještě brzy.

  Myslím, že jsme všechny zažily časy, kdy jsme chodily na ZŠ a na záchod jsme šly 2 až 3 do jedné kabinky. No, tak jsme jednou šly a kamarádce bylo 9. Ani jedna z nás nevěděla, co to menstruace je a ona ji dostala. Asi si dokážete představit naši reakci. Už ani nevím, jak to tehdy vyřešila, ale myslím, že toaletním papírem. Aby se ti nestalo totéž, přečti si o menstruaci předem dostatek informací.

  Zeptej se mamky na to, kdy menstruaci dostala ona. Je pravděpodobné, že to budeš mít podobné. Já jsem nevěděla, jak se mamky zeptat. Pak mi došlo, že ona dříve také byla malou holkou a také se ptala. Navíc neměla internet, takže nic nevěděla. Nestyďte se za ní přijít s tím, že už jste to dostaly.

  Protekla jsem!

  Obvaž si mikinu kolem pasu. Kdyby se ti kluci smáli, řekni jim, že asi nevědí, proč ji vlastně máte. Doma si oblečení dej odmočit do studené (ideálně i tekoucí) vody a až poté na ně nanes prací prášek nebo mýdlo.

  Kam si schovat vložky či tampóny, aby je kluci nenašli?

  Při troše zručnosti si vyrobte pouzdro s tajnou kapsičkou, obal na „telefon“. Balení si můžete dát do svačinové krabičky, starého penálu a ten pak ve škole do skříňky.

  Doufám, že vám článek pomohl, klidně se ptejte dole v komentářích.

  Autorka: (6 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 18. února 2017 ve 13:38.
  radimf v něm napsala:

  už jsem si ale vymyslela,že to nemusím řešit......máma to stejně pozná ne?2621

  Příspěvek z 17. února 2017 v 19:09.
  radimf v něm napsala:

  Reakce na Trecool:

  já taky ne,ale pěkný článek......docela se bojím menstruace a když ji dostanu,nevím co říct mámě......2714
  2727272727272727272727272727

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 21:01.
  Botanicula v něm napsala:

  Reakce na fyrefli:

  jn. sama m...nemam ale tohle mi moc relevantni neprijde ;)