Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Město na kolech bude již tento víkend

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Sport
  Pražské Rašínovo nábřeží se 12. a 13. dubna stane atraktivní cyklistickou a zábavní zónou.

  Město na kolech, Praha 2013, © Alík

  Již o tomto víkendu 12. a 13. dubna se pražská náplavka Rašínova nábřeží promění v cyklistický festival Město na kole. Dvoudenní akce se na pražském nábřeží koná již potřetí.

  • sobota 12.4. 10:00 – 22:00
  • neděle 13.4. 11:00 – 18:00

  Alíkova soutěž

  Hrajeme do 14.4.2014 o speciální ceny od organizátorů Města na kole.

  Ceny v soutěži s Městem na kolech 2014

  Město na kole se věnuje všem příznivcům cyklistiky. Návštěvníci si mohou nechat seřídit kola, nebo se podívat na nové typy kol, cyklistických doplňků a dalšího příslušenství. Sportovní zóna s originální slopestylovou dráhou bude určená pro odvážnější a sportovce. Dětská zóna bude zasvěcená bezpečnostní výchově nejmladších cyklistů. Součástí areálu budou občerstvovací stánky nebo stanoviště zdravotnických preventivních programů a charitativních organizací.

  K vidění a vyzkoušení budou elektrokola, jednokola, lehkokola, kola skládací, špičkové modely kol závodních, ale i elegantní kola pro dámy, různé druhy dětských kol a vybavení pro rodinné výlety s dětmi, které ještě sami jezdit nemohou. Nebudou chybět ani nejnovější modely cyklistického oblečení a doplňků.

  Fotogalerie

  Těšte se na aktivní vyjížďky na kolech i koloběžkách po pražských stezkách a památkách pod dohledem zkušených průvodců. Právě součástí tohoto prostoru budou zdravotnická stanoviště, ve kterých si návštěvníci mohou nechat odborně změřit zrak a vyšetřit pigmentová znaménka, stánky s ochutnávkami přírodních energetických výživ a osvěžujících ovocných nebo mléčných nápojů, občerstvovací stánky a sociální zázemí.

  Pro nejmenší cyklisty bude k dispozici Oranžové dopravní hřiště, kde naši instruktoři pod hlavičkou projektu "Bez helmy ani ránu" seznámí malé sportovce s bezpečnostními zásadami pohybu na cyklostezkách, ochrannými pomůckami a s dopravním značením. Dopravní hříště a instruktoři budou veřejnosti k dispozici po oba dva dny.

  Sportovní zóna bude v sobotu 12.4.2014 věnována vyřazovacímu závodu Open Challenge - Speed & Style. Dva jezdci se zde budou poměřovat na dvou paralelních tratích plných překážek. Takový závod se u nás pojede vůbec poprvé. Ti nejlepší z účastníků závodu získají finanční odměnu i věcné ceny.

  K účasti v závodu je nutné se zaregistrovat zde, případně na místě závodu mezi 10. a 12. hodinou. U jezdců mladších 18 let bude nutný podpis zákonného zástupce.

  Po celou neděli bude dráha volně přístupná veřejnosti.

  Díky své poloze na pražské náplavce nabídne Město na kole svým návštěvníkům také program na vodě. Na Vltavě budou mít možnost vyzkoušet si řízení lodí se skipperskou školou, prohlédnout si a následně se projet na největší a nejstarší salónní lodi Nepomuk a ještě se pobavit u prezentace adrenalinového flyboardu.

  Město na kole se pořádá pod záštitou primátora hl. města Prahy Tomáše Hudečka a starostky městské části Praha 2 Jany Černochové.

  Více informací na www.mestonakole.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!