Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Město, nebo koš na odpadky?

  vydáno  •  Ekologie
  Dnes jsme šly s maminkou v Praze po ulici. Až jsem se zhrozila, když jsem se rozhlédla kolem sebe. Tak například po cestě z I. P. Pavlova do Štěpánské, to je vzdálenost mezi dvěma tramvajovými zastávkami, jsem na zemi napočítala okolo čtyř set zbytků cigaret. V parku jsem našla tři převrhnuté koše a nějaké slupky od pomerančů.

  (ilustrační snímek), © Alík

  Kousek od domu máme popelnice na tříděný odpad, ale když jsem tam včera vyhazovala odpadky, našla jsem plasty naházené v papíru a papír v plastech. Ještě že jsem měla mobil, protože telefonní budka byla celá zničená. Měla vyvěšená dvířka, posprejované stěny a uvnitř bylo jen několik listů, co zbyly ze Zlatých stránek.

  Na ulici jsem viděla potícího se pana číšníka, který se pokoušel smýt sprejařské malůvky na své restauraci. O kousek dál seděl roztomilý pejsek. Hned, jak panička mohla, nasadila mu obojek a šli dál. To, co pejsek zanechal na chodníku, ji vůbec nezajímalo, i když vedle stál koš i s pytlíčky. Jediná chybka byla v tom, že několik pytlíčků se válelo mokrých a pošlapaných po zemi.

  My všichni ale můžeme tenhle nepořádek napravit. Stačí vyhodit pečlivě každý odpadek do koše, třídit odpad a dodržovat hygienu. Pečujme o svou planetu, zaslouží si to.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (74)

  Příspěvek z 20. června 2009 ve 20:08.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na hello-kittynka:

  Lidi pro co to hlasujete?To vám nedošlo ,že hlasujete proti tříděn odpadků přečtete si to ještě jednou neni tomu rozumět.Třídění  odpadků to se má m,ale pak vše do jednoho koše a pohazpovná takže hlasujete jako by proti třídění odpadků.

  Příspěvek z 19. června 2009 ve 14:19.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Micíkoli:

  No nevim jestli se uvidíme za pár let možná ,už nebudu na alíkovi nevim.No někdo řiká ,že ez těch čárek to nemůže přečíst  stejně raději budu psát s čárkama.

  Příspěvek z 16. června 2009 v 18:53.
  Micíkoli v něm napsala:

  Reakce na Bajíček:

  mno... OK... uvidíme za pár let... mno... jinak... dám ti radu - piš bez čárek... nic proti, ale četlo by se to pak líp... ale fakt! NIC PROTI!