Alíkovina

Město, nebo koš na odpadky?

vydáno  •  Ekologie · Čtenáři píší Alíkoviny
Dnes jsme šly s maminkou v Praze po ulici. Až jsem se zhrozila, když jsem se rozhlédla kolem sebe. Tak například po cestě z I. P. Pavlova do Štěpánské, to je vzdálenost mezi dvěma tramvajovými zastávkami, jsem na zemi napočítala okolo čtyř set zbytků cigaret. V parku jsem našla tři převrhnuté koše a nějaké slupky od pomerančů.

(ilustrační snímek), © Alík

Kousek od domu máme popelnice na tříděný odpad, ale když jsem tam včera vyhazovala odpadky, našla jsem plasty naházené v papíru a papír v plastech. Ještě že jsem měla mobil, protože telefonní budka byla celá zničená. Měla vyvěšená dvířka, posprejované stěny a uvnitř bylo jen několik listů, co zbyly ze Zlatých stránek.

Na ulici jsem viděla potícího se pana číšníka, který se pokoušel smýt sprejařské malůvky na své restauraci. O kousek dál seděl roztomilý pejsek. Hned, jak panička mohla, nasadila mu obojek a šli dál. To, co pejsek zanechal na chodníku, ji vůbec nezajímalo, i když vedle stál koš i s pytlíčky. Jediná chybka byla v tom, že několik pytlíčků se válelo mokrých a pošlapaných po zemi.

My všichni ale můžeme tenhle nepořádek napravit. Stačí vyhodit pečlivě každý odpadek do koše, třídit odpad a dodržovat hygienu. Pečujme o svou planetu, zaslouží si to.

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (74)

Příspěvek z 20. června 2009 ve 20:08.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na hello-kittynka:

Lidi pro co to hlasujete?To vám nedošlo ,že hlasujete proti tříděn odpadků přečtete si to ještě jednou neni tomu rozumět.Třídění  odpadků to se má m,ale pak vše do jednoho koše a pohazpovná takže hlasujete jako by proti třídění odpadků.

Příspěvek z 19. června 2009 ve 14:19.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na Micíkoli:

No nevim jestli se uvidíme za pár let možná ,už nebudu na alíkovi nevim.No někdo řiká ,že ez těch čárek to nemůže přečíst  stejně raději budu psát s čárkama.

Příspěvek z 16. června 2009 v 18:53.
Micíkoli v něm napsala:

Reakce na Bajíček:

mno... OK... uvidíme za pár let... mno... jinak... dám ti radu - piš bez čárek... nic proti, ale četlo by se to pak líp... ale fakt! NIC PROTI!