Alíkovina

Michael Jackson

vydáno  v 5:55

Ahoj, vítám vás u mé další Alíkoviny, tentokrát o mém dalším oblíbeném zpěváku Michelu Jacksonovi.

Michael Jackson praha 1996, © MAFRA

Michael Jackson se narodil 29. 8. 1958 v Gary, Ve městě Indiana v Americe. Měl osm sourozenců a ti se taky věnují hudbě. Na začátku jeho kariéry vystupoval s kapelou, kterou měl se svými bratry - The Jackson 5. Ti se potom přejmenovali na The Jacksons. První desku vydali, když bylo Michaelovi 12 let.

Své první solové album vydal v roce 1979 a to bylo Off The Wall. Druhé album se jmenovalo Thriller a mělo velký úspěch. Další album bylo Bad, Dangerous, potom History, Invincible a poslední This Is It vydané v roce 2009.

Michael byl také skvělý tanečník. Vymyslel nové taneční kroky - Moonwalk. Také výborně stepoval.

Když Michael nahrával reklamu na Pepsi, nehoda mu způsobila popáleniny 2. stupně a musel jít na plastiku nosu. Potom si ještě Michael nos nechal předělat a potom měl plastiku brady a to jsou všechny plastiky - rozhodně jich neměl 100, jak říkají noviny. Měl onemocnění kůže vitiligo - to je, že dochází pigment.

První manželku měl zpěvačku Lisu Marii Presley. Vzali se v roce 1994, ale v roce 1996 se rozvedli. Michael si potom vzal zdravotní sestru Debbie Rowe, se kterou měl 2 děti, Paris a Michaela. Michael měl potom dalšího syna. Rozvedli se po třech letech.

Byl král popu a byl úžasný, jsem jeho velká fanynka, protože moc hezky zpíval a tančil a byl milý. Také daroval peníze charitám.

V červenci 2009 mělo být jeho turné This Is It. Toho se ale Michael nedožil. Michael zemřel 25. června 2009 na selhání srdce kvůli předávkování léky, byl závislý a nemohl usnout.

Mám ráda všechny jeho písničky. Kdybych si měla vybrat jen jednu, byla by to Black or white.

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (55)

Příspěvek z 26. srpna ve 12:30.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji

Příspěvek z 25. srpna v 17:45.
číča800 v něm napsala:

Hezké

Příspěvek z 5. března ve 21:50.
marbo1212 v něm napsala:

Dobře , už to chápu. Sorry já jsem se do nikoho nenávážela a ani nedělám neplechy, jen jsem si špatně přečetla článek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!