Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Michael Jackson

  vydáno  •  Hudba

  Ahoj, vítám vás u mé další Alíkoviny, tentokrát o mém dalším oblíbeném zpěváku Michelu Jacksonovi.

  Michael Jackson praha 1996, © MAFRA

  Michael Jackson se narodil 29. 8. 1958 v Gary, Ve městě Indiana v Americe. Měl osm sourozenců a ti se taky věnují hudbě. Na začátku jeho kariéry vystupoval s kapelou, kterou měl se svými bratry - The Jackson 5. Ti se potom přejmenovali na The Jacksons. První desku vydali, když bylo Michaelovi 12 let.

  Své první solové album vydal v roce 1979 a to bylo Off The Wall. Druhé album se jmenovalo Thriller a mělo velký úspěch. Další album bylo Bad, Dangerous, potom History, Invincible a poslední This Is It vydané v roce 2009.

  Michael byl také skvělý tanečník. Vymyslel nové taneční kroky - Moonwalk. Také výborně stepoval.

  Když Michael nahrával reklamu na Pepsi, nehoda mu způsobila popáleniny 2. stupně a musel jít na plastiku nosu. Potom si ještě Michael nos nechal předělat a potom měl plastiku brady a to jsou všechny plastiky - rozhodně jich neměl 100, jak říkají noviny. Měl onemocnění kůže vitiligo - to je, že dochází pigment.

  První manželku měl zpěvačku Lisu Marii Presley. Vzali se v roce 1994, ale v roce 1996 se rozvedli. Michael si potom vzal zdravotní sestru Debbie Rowe, se kterou měl 2 děti, Paris a Michaela. Michael měl potom dalšího syna. Rozvedli se po třech letech.

  Byl král popu a byl úžasný, jsem jeho velká fanynka, protože moc hezky zpíval a tančil a byl milý. Také daroval peníze charitám.

  V červenci 2009 mělo být jeho turné This Is It. Toho se ale Michael nedožil. Michael zemřel 25. června 2009 na selhání srdce kvůli předávkování léky, byl závislý a nemohl usnout.

  Mám ráda všechny jeho písničky. Kdybych si měla vybrat jen jednu, byla by to Black or white.

  Související nástěnka:

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (57)

  Příspěvek z 30. dubna v 15:16.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Sarinka01_queenisthebest: moc děkuji :-)

  Příspěvek z 28. dubna v 9:52.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  nevěřila bych že to řeknu ale tenhle článek je prostě bombastický a dojemný a taky se z něj dozvíte hodně věcí, takže když o něm náhodou budete muset psát referát, vezměte si na pomoc tenhle článek... dávám pět tlapek🐾🐾🐾🐾🐾

  Příspěvek z 26. srpna 2018 ve 12:30.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Děkuji