Alíkovina

Michael Jackson

vydáno

Ahoj, vítám vás u mé další Alíkoviny, tentokrát o mém dalším oblíbeném zpěváku Michelu Jacksonovi.

Michael Jackson praha 1996, © MAFRA

Michael Jackson se narodil 29. 8. 1958 v Gary, Ve městě Indiana v Americe. Měl osm sourozenců a ti se taky věnují hudbě. Na začátku jeho kariéry vystupoval s kapelou, kterou měl se svými bratry - The Jackson 5. Ti se potom přejmenovali na The Jacksons. První desku vydali, když bylo Michaelovi 12 let.

Své první solové album vydal v roce 1979 a to bylo Off The Wall. Druhé album se jmenovalo Thriller a mělo velký úspěch. Další album bylo Bad, Dangerous, potom History, Invincible a poslední This Is It vydané v roce 2009.

Michael byl také skvělý tanečník. Vymyslel nové taneční kroky - Moonwalk. Také výborně stepoval.

Když Michael nahrával reklamu na Pepsi, nehoda mu způsobila popáleniny 2. stupně a musel jít na plastiku nosu. Potom si ještě Michael nos nechal předělat a potom měl plastiku brady a to jsou všechny plastiky - rozhodně jich neměl 100, jak říkají noviny. Měl onemocnění kůže vitiligo - to je, že dochází pigment.

První manželku měl zpěvačku Lisu Marii Presley. Vzali se v roce 1994, ale v roce 1996 se rozvedli. Michael si potom vzal zdravotní sestru Debbie Rowe, se kterou měl 2 děti, Paris a Michaela. Michael měl potom dalšího syna. Rozvedli se po třech letech.

Byl král popu a byl úžasný, jsem jeho velká fanynka, protože moc hezky zpíval a tančil a byl milý. Také daroval peníze charitám.

V červenci 2009 mělo být jeho turné This Is It. Toho se ale Michael nedožil. Michael zemřel 25. června 2009 na selhání srdce kvůli předávkování léky, byl závislý a nemohl usnout.

Mám ráda všechny jeho písničky. Kdybych si měla vybrat jen jednu, byla by to Black or white.

Autorka: (13 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (55)

Příspěvek z 26. srpna 2018 ve 12:30.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji

Příspěvek z 25. srpna 2018 v 17:45.
číča800 v něm napsala:

Hezké

Příspěvek z 5. března 2018 ve 21:50.
marbo1212 v něm napsala:

Dobře , už to chápu. Sorry já jsem se do nikoho nenávážela a ani nedělám neplechy, jen jsem si špatně přečetla článek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!