Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mickey a jeho nerozluční přátelé

  vydáno  •  Filmy · Předškolákům · Pohádky
  Mickeyho klubík je prvním seriálem, ve kterém vystupuje Mickey v počítačové animaci. Je určený především předškolákům. Nechybí ani Mickeyho nerozluční kamarádi - Minnie, Goofy, Donald, Pluto a Daisy, kteří dohromady tvoří Senzační šestku.

  © archiv Disney Channel

  Ačkoli seriál vznikal jako počítačová animace, snažili se jeho tvůrci aby podoba hrdinů zůstala hodně blízká původním kresleným postavičkám ze studia Walta Disneye.

  V seriálu kromě písniček a zábavy nechybí ani poučení. Diváci se formou matematických hádanek seznamují se základními matematickými pojmy (počítáním, tříděním, zařazováním, komplexními vzorci, prostorovými vztahy, porovnáváním velikostí a vzdáleností, sčítáním, odčítáním, vážením).

  Epizody začínají s Mickeym, když zve diváky, aby se k němu přidali pokřikem "kouzelné" formule "Myška, Muška, Mickey Mouse!" Nato se objeví magický dům ve tvaru myši, který se proměňuje podle potřeby.

  Pak Mickey seznámí diváky s konkrétním tématem tím, že je dovede k Obrázkové skládance nebo k Hloupákovi. V této chvíli se vždy stane něco neočekávaného, co poslouží jako začátek cesty celého dne.

  Minnie

  Minnie

  Kačer Donald

  Kačer Donald

  Mnohé epizody znovu vyprávějí klasické pohádky jako je Jack a fazole, v hlavní roli s kačerem Donaldem, nebo Červená Karkulka, v hlavní roli s Minnie Mouse. Znovu se objevují postavičky jako profesor Von Drake, kráva Clarabelle, Chip a Dale a kocour Pete.

  Pes Pluto

  Pes Pluto

  Goofy

  Goofy

  Některé příběhy vedou diváky k okolním místům jako les, hory nebo řeka, zatímco jiné je přenesou do vzdálených koutů světa a ještě dál – na daleké planety a galaxie.

  Daisy, další z členů Senzační šestky.

  Daisy

  Mickey Mause se poprvé objevil na filmovém plátně v roce 1928.

  Mickey Mause

  Mickeyho klubík

  Pořad Mickeyho klubík vysílá česky na Disney Channel pravidelně každé ráno (v pracovní dny od 6:30 a o víkendech od 6:25 a 7:40/8:25 hodin).

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (70)

  Příspěvek z 26. června 2010 v 18:34.
  háša v něm napsala:

  Reakce na maruska-kocka1:

  nenenenenenenenene je mi 13 a dívám se na to zaky

  Příspěvek z 25. června 2010 v 16:33.
  lajdanek v něm napsal:

  dotaz

  milí miky 10ahoj18su lajdanek1127

  Příspěvek z 23. června 2010 v 16:15.
  maruska-kocka1 v něm napsala:

  je to jen pro nejmenší mimina5555hrozný1414