Alíkoviny

Mickey a jeho nerozluční přátelé

vydáno  v 0:03  •  Filmy
Mickeyho klubík je prvním seriálem, ve kterém vystupuje Mickey v počítačové animaci. Je určený především předškolákům. Nechybí ani Mickeyho nerozluční kamarádi - Minnie, Goofy, Donald, Pluto a Daisy, kteří dohromady tvoří Senzační šestku.
Hlavní aktéři seriálu Mickeyho klubík na skluzavce.

Autor fotky: archiv Disney Channel

Ačkoli seriál vznikal jako počítačová animace, snažili se jeho tvůrci aby podoba hrdinů zůstala hodně blízká původním kresleným postavičkám ze studia Walta Disneye.

V seriálu kromě písniček a zábavy nechybí ani poučení. Diváci se formou matematických hádanek seznamují se základními matematickými pojmy (počítáním, tříděním, zařazováním, komplexními vzorci, prostorovými vztahy, porovnáváním velikostí a vzdáleností, sčítáním, odčítáním, vážením).

Epizody začínají s Mickeym, když zve diváky, aby se k němu přidali pokřikem "kouzelné" formule "Myška, Muška, Mickey Mouse!" Nato se objeví magický dům ve tvaru myši, který se proměňuje podle potřeby.

Pak Mickey seznámí diváky s konkrétním tématem tím, že je dovede k Obrázkové skládance nebo k Hloupákovi. V této chvíli se vždy stane něco neočekávaného, co poslouží jako začátek cesty celého dne.

Minnie

Minnie

Kačer Donald

Kačer Donald

Mnohé epizody znovu vyprávějí klasické pohádky jako je Jack a fazole, v hlavní roli s kačerem Donaldem, nebo Červená Karkulka, v hlavní roli s Minnie Mouse. Znovu se objevují postavičky jako profesor Von Drake, kráva Clarabelle, Chip a Dale a kocour Pete.

Pes Pluto

Pes Pluto

Goofy

Goofy

Některé příběhy vedou diváky k okolním místům jako les, hory nebo řeka, zatímco jiné je přenesou do vzdálených koutů světa a ještě dál – na daleké planety a galaxie.

Daisy, další z členů Senzační šestky.

Daisy

Mickey Mause se poprvé objevil na filmovém plátně v roce 1928.

Mickey Mause

Mickeyho klubík

Pořad Mickeyho klubík vysílá česky na Disney Channel pravidelně každé ráno (v pracovní dny od 6:30 a o víkendech od 6:25 a 7:40/8:25 hodin).

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (70)

Příspěvek z 26. června 2010 v 18:34.
háša v něm napsala:

nenenenenenenenene je mi 13 a dívám se na to zaky

Příspěvek z 25. června 2010 v 16:33.
lajdanek v něm napsal:

dotaz

milí miky 10ahoj18su lajdanek1127

Příspěvek z 23. června 2010 v 16:15.
maruska-kocka1 v něm napsala:

..........

je to jen pro nejmenší mimina5555hrozný1414